2021 m. vasario 26 d. 03:36 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dviejų mokyklų jungimo procesas šiek tiek vėluoja

(1)

Dviejų mokyklų jungimo procesas šiek tiek vėluoja nuotrauka, foto

LAIVININKAI. Šiemet Klaipėdos laivininkų mokykloje moksleivių priėmimas vyko sena tvarka.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Artėjant mokslo metų pradžiai oficialaus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimo dėl Klaipėdos laivininkų mokyklos ir Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos sujungimo ir vieno Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centro įkūrimo dar nėra, nors tokios idėjos ministerija neatsisako. Pertvarkos procesas šiek tiek vėluoja.

Galimas daiktas, abi mokyklos naujus mokslo metus pradės dar kaip atskiros, nors jos jungimuisi yra visiškai pasirengusios. Kol kas ir moksleivių priėmimas vyko atskirai kiekvienoje mokykloje.

Pasak Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos direktoriaus Arvydo Vaitkaus, šiuo metu dar tebesprendžiami sujungimo klausimai. Dėl jo vadovaujamos mokyklos jungimo bendrą sprendimą dalininkų susirinkime turi priimti abu dalininkai - ministerija ir UAB "Vakarų santechnika". "Mes jungtis esame pasiruošę, bet dar turi būti išspręsti visi teisiniai klausimai. Tik kol kas, kol teisiškai viskas dar nėra sutvarkyta, veikia dvi atskiros mokyklos", - sakė A. Vaitkus.

Pirmadienį šioje mokykloje buvo paskutinė mokinių papildomo priėmimo diena. Direktoriaus teigimu, atrodo, mokinių skaičius bus toks pat, koks buvo pernai, gal šiek tiek didesnis.

Ateityje vietoje tų dviejų minėtų mokyklų bus viena, turėsianti du specialistų rengimo centrus: Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla rengs specialistus inžinerinei pramonei, o Klaipėdos laivininkų mokykla - logistikos ir atsinaujinančių energijos šaltinių, t. y. ir jūreivius, ir logistus, ir elektrikus, ir atsinaujinančių energijos šaltinių montuotojus ir gamintojus.

"Mes orientuojamės į Klaipėdos plėtrą, į vadinamąjį mėlynąjį proveržį. Mokykla visų pirma tenkins regiono interesus. Jeigu reikės, ateityje atsiras ir naujos mokymo programos", - sakė A. Vaitkus.

Reklama

Planuojama, kad naujo centro bazė, tiksliau, valdymas, įsikurs Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykloje. Centrui vadovaus konkurso būdu išrinktas direktorius. Planuojamas moksleivių skaičius per metus - 500 ir daugiau.

"Kai tik bus įteisintas naujo centro statusas, visi stojusieji ir į vieną, ir į kitą mokyklą priklausys tam naujam jūriniam centrui. Iš esmės bus keičiamas tik pavadinimas, o visos mokymosi sąlygos visiems mokiniams išliks tokios pačios. Moksleiviai kaip ir anksčiau mokysis atskiruose pastatuose. Jie nebus niekur stumdomi - ką pasirinks, tą ir studijuos. Jungimo procesas jokios įtakos mokymosi procesui neturės. Todėl galima sakyti, kad išlieka abi Klaipėdai būtinos mokyklos", - komentavo A. Vaitkus.

PLANAI. Planuojama, kad Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centro bazė įsikurs Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykloje. Nuotraukoje mokyklos direktorius Arvydas Vaitkus rodo Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos nariams turimą mokyklos įrangą.

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Ketvirtadienį bus patvirtinti reorganizavimo dokumentai

Reklama

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Komunikacijos skyriaus informacija
Profesinio mokymo įstaigų jungimas vyksta pagal valstybinių profesinio mokymo įstaigų tinklo vystymo 2018-2020 m. planą. Plano tikslas - sutelkti ir efektyviai naudoti resursus bei kelti profesinio mokymo kokybę, kad ji kuo geriau atitiktų darbo rinkos ir besimokančių asmenų poreikius.
2019 m. balandžio 30 d. Vyriausybė pritarė sprendimui, kad Klaipėdos laivininkų mokykla ir Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla susijungs į Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centrą.
Reorganizavimo procedūros jau įsibėgėjusios. Numatyta naujos įstaigos valdymo struktūra, parengtas pareigybių sąrašas. Šį ketvirtadienį naujosios įstaigos dalininkų susirinkime bus galutinai patvirtinti reorganizavimo dokumentai.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kas ta

2019-08-28   16:10

IP: 188.69.210.166

" Jūrininkė" su baltu chalatu? Valgyklos vedėja?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Rengiamas naujas Klaipėdos miesto bendrasis planas toliau kelia aistras. Šį kartą Lietuvos...

Geriau neidealus bendrasis planas, nei ideali stagnacija nuotrauka, foto

Dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos uostamiesčio politikai pritarė siūlymui atleisti vietos verslininkus nuo...

Palaimintos lengvatos Klaipėdos verslui nuotrauka, foto

Pasibaigus stipriems šalčiams, sulig šiluma, jau pirmąją dieną pajūryje ir Nemuno deltoje...

Paukščiai paskelbė pavasarį nuotrauka, foto

Moksleivių atvežimas į švietimo įstaigas automobiliu itin smarkiai prisideda prie spūsčių susidarymo...

Į mokyklas - viešuoju transportu arba dviračiu? nuotrauka, foto

Žygimantas Pavilionis savarankiškai formuoja Lietuvos užsienio politiką? nuotrauka, foto

Lietuva, Dabartinė politinė krizė Sakartvele, kai, panaudojus ašarines dujas, buvo suimtas ...

Klaipėdos pagalba sugniuždytam verslui: gyvybės pliūpsnis ar kompresas „nabašnikui“ ? nuotrauka, foto

Nuomonės, Jau ištisus metus visame pasaulyje siautėjant pandemijai įvairiausio lygio valdžios ieško sprendimų,...

Išgelbėtas mariose skendęs žvejas nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai skubėjo prie Kuršių marių.

Dėl Maldyvuose dingusios dukros kreipėsi į Kretingos policiją nuotrauka, foto

Kriminalai, Maldyvuose išėjusi nardyti pradingo 8 mėnesį nėščia lietuvė. Moters vyras mano, kad...

Nuomonės, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...