2021 m. kovo 5 d. 06:32 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Direktoriaus ataskaitai pritrūko palaikymo

(18)

Direktoriaus ataskaitai pritrūko palaikymo nuotrauka, foto

Saulius Budinas.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Ketvirtadienį posėdžiavusi kadenciją baigianti miesto Taryba įteikė Savivaldybės administracijos direktoriui Sauliui Budinui netikėtą dovanėlę - nepritarė jo pateiktai ataskaitai už praėjusius metus.

Politikai daugiausiai priekaištavo dėl to, neva ataskaitoje per daug pagyrų ir per mažai savikritikos. "Liūdna, nes išėjus į gatvę vėl matysime tokį pat centrą, kaip ir prieš 4 metus", - reziumavo Nina Puteikienė.

Įžvelgė ir problemų

Pristatydamas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos 2018 metų veiklos ir savo veiklos ataskaitą S. Budinas dėkojo visiems, kad leido keturis metus konstruktyviai dirbti ir vardijo, kiek, jo nuomone, daug buvo nuveikta.

Pasižiaugta kompleksiškai atnaujintomis pietinės miesto dalies viešosiomis erdvėmis, sutvarkyta paplūdimių infrastruktūra, tuo,kad buvo investuota į saugumą kiemuose ir gatvėse. S. Budinas minėjo, kad nuosekliai buvo sprendžiami ir vietų trūkumo darželiuose klausimai, daug investuota į mokyklų sporto infrastruktūros gerinimą, įdiegtas vieningas e-bilietas, tris kartus padidintas finansavimas kultūros sričiai. Pasidžiaugta, kad pernai duris atvėrė Klaipėdos baseinas. Taip pat buvo pokyčių Savivaldybės įmonėse - performuotos jų valdymo organų sudėtys ir t. t.

Pasak S. Budino, vertinant 2018 metus, vertėtų pasidžiaugti tuo, kad Lietuvos laisvosios rinkos institutas Klaipėdą įvertino kaip geriausią iš didžiųjų Lietuvos miestų. Puikiai Klaipėda įvertinta ir "Transparent International" savivaldybių skaidrumo indekse.

"Išlikome antroje vietoje pagal investicijas, tenkančias vienam gyventojui. Taip pat kasmet didėja biudžeto pajamos", - vardijo S. Budinas.

Reklama

UŽSTRIGĘ. Labiausiai politikai pyko, kad miesto centras taip ir nepakyla iš pelenų - stringa tiek Atgimimo aikštės, tiek Danės skvero rekonstrukcijos projektai. "Oro grupės" nuotr.

Tačiau direktorius mato ir problemų. Pagrindinės jų - taip ir nepatvirtinta miesto bendrojo plano koncepcija ir užstrigę naujo tilto per Danę, Danės skvero, Atgimimo aikštės rekonstrukcijos projektai.

"Turėjome problemų dėl projektuotojų kokybės, buvo projektavimo įmonių bankrotų. Bet reikia prisipažinti, kad savivaldybės administracijoje projektų valdymas nėra stiprioji pusė", - neslėpė direktorius.

S. Budinas pažymėjo, kad pastaraisiais metais ypač aktyvios tapo bendruomenės.

"Ir tai yra gerai, nes tai demokratijos išraiška", - sakė S. Budinas ir svarstė, kad ateityje projektams įgyvendinti visgi reikėtų skirti daugiau laiko.

Sulaukė kritikos

Reklama

Išklausę ataskaitą politikai apibėrė S. Budiną klausimais. Teirautasi, kodėl liko nepanaudoti milijonai ir neatlikti numatyti darbai, stebėtasi dėl pokyčių bendrovės "Klaipėdos vanduo" stebėtojų taryboje, priekaištauta esą nekorektiška kaltinti tik politikus dėl to, kad nebuvo pritarta Bendrojo plano koncepcijai, teirautasi, kokia situacija yra dėl Statybininkų prospekto rekonstrukcijos, kiek mieste buvo iškirta medžių ir t. t. Daugiausiai priekaištų sulaukta dėl užstrigusių ir miesto centre iki šiol neįgyvendintų didžiųjų projektų - Atgimo aikštės bei Danės skvero rekonstruckijos.

"Ar teisinga informacija, kad Klaipėdos baseinas buvo priimtas su dideliais defektais?" - teiravosi Rimantas Taraškevičius.

S. Budinas neslėpė, kad problemų yra, tačiau esą dėl jų baseinas veikti gali. Pasak jo, baseiną statę rangovai jau keletą kartų buvo susitikę su koncesininkais, tačiau ne dėl visko sutariama.

"Nuspręsta, kad bus atlikta nepriklausomų vertintojų ekspertizė. Neatmetame galimybės panaudoti ir 100 tūkst. eurų depozitą", - paaiškino S. Budinas.

Vertindami Savivaldybės administracijos ir jos direktoriaus ataskaitą politikai negailėjo priekaištų.

"Atrodo, kad jūsų vizijos ir fantazijos prašoka laikmetį, bet vis sėdime prie suskilusios geldos. Pro Klaipėdą laikas teka savo vaga", - ironizavo N. Puteikienė.

Reklama

"Tik šiandien galvoti apie tai, iš kur gauti finansavimą Statybininkų prospektą - nedovanotinas dalykas", - priekaištavo Judita Simonavičiūtė.

"Iš dalies gėda girtis dėl viešųjų erdvių sutvarkymo, kai iš 2,5 mln. eurų tebuvo panaudota tik 1,5 mln. eurų. Man ši ataskaita daugiau pagyros", - sakė Arūnas Barbšys.

"Norėtųsi, kad S. Budinas būtų labiau savikritiškas ir vertintų ne tik pasiektas pergales. Deja realybė ir ataskaita labai disonuoja", - antrino Artūras Šulcas.

Situaciją šiek tiek bandė švelninti Vytautas Čepas. Jo nuomone, miesto valdymas yra vienas sudėtingesnių dalykų.

"Normalu, kad nevisi lūkesčiai išsipildo. Sutikite, kad padaryta išties nemažai, nors norime daugiau. Bet ir aš noriu pakritikuoti, kad darome ne taip, kaip reikėtų. Pasižiūrėjus į mūsų senamiestį - gėda: apšepęs, duobėtas, purvinas. Gal nereikia tų Šviesų festivalio, gal tuos pinigus panaudoti kitiems dalykams", - svarstė V. Čepas.

Ataskaitai nebuvo pritarta. Ją palaikė tik 9 miesto Tarybos nariai, 1 nepritarė, o 15 susilaikė.

Reklama

Ataskaita turėjo būti pristatyta dar prieš rinkimus, tačiau dėl įvairių povandeninių srovių Saulius Budinas ją Tarybai pristatė tik kovo 21 d..

Žymos: saulius budinas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

kiemsargis 2

2019-03-24   11:42

IP: 78.62.20.83

Budinui dirbti kiemsargiu – pats tas. Ne jam nuolat kalbėti (nors rišliai kalbėtų) apie tokius dalykus kaip tiltas. Monstro neleisime statyti.

Eksas

2019-03-24   08:01

IP: 88.119.112.123

S. Budinas prastuminėja 20 -ies metų senumo miesto tvarkymo detaliuosius planus ir "galvoja", kad progresuoja. GĖDA.

2019-03-22   11:49

IP: 78.60.155.112

Greičiausiai Klaipėdos merijos kabinetas ir Klaipėdos savivaldybės adminstracija gaus kirti nuo Klaipėdos miesto gyventojų. Todėl nemaža atsakomybė yra ir Klaipėdos merijos kabineto ir tarybos narių. Greičiausiai ir nebuvo bendros kalbos tarp dviejų Klaipėdos miesto institucijų, t.y. pagal priimtą, patvirtintą darbų atlikimo planą nebuvo kontroliojamos grandies. Pasididžiavimas buvo tik tada kai valdžios atstovai randasi prie kokio tai užbaigto, ar dar iki galo neužbaigto objekto. Arba per šventes pasirodymu metu. Suokti, gražbiliauti lyg pavasari atskrendusiems paukščiams kievienam maga. Todėl ir kyla klausimas ar Klaipėdos miesto valdymo šturvalas bus patikimuose rankuose? Tiesiog įdomu t.y. ar per ateinančius keturis metus bus pokyčių, ar vėl įnyksim į rietenų batalijas?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos miesto tarybos narė Vaida Raugelė Savivaldybės etikos sargų nori paklausti, ar...

Arvydas Cesiulis buvusiam savo studentui pasiūlė "atvėsti" nuotrauka, foto

Kovo pirmąją prasidėjo mokinių priėmimo į Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas...

Registracija į mokyklas: kol kas aktyviausi būsimi pirmokai nuotrauka, foto

Pirmajame darbo grupės, suburtos siekiant atgaivinti ir įveiklinti senojo Klaipėdos kariliono varpus,...

Gaivina mobiliojo kariliono idėją nuotrauka, foto

Klaipėdos krašto Kazimierai su varduvėmis vieni kitus sveikina tik virtualiai. Tradicinės Kaziuko...

Klaipėdos Kazimierai šiemet švenčia be mugės nuotrauka, foto

Kovo 5-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Kovo 5-oji, penktadienis, 10 savaitė.Dangaus kūnai: saulė teka 6.58 val., leidžiasi 18.03...

Klaipėdoje spindėjo jaunosios lengvosios atletikos žvaigždutės nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje (Taikos pr. 54) vykusiame Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos...

Lietuvos laivyno 100-mečiui - paroda po atviru dangumi nuotrauka, foto

Jūrų muziejus, Lietuvos jūrų muziejus parodą, skirtą Lietuvos laivyno 100-mečiui, įkurdino po atviru dangumi....

Sukrėsti dėl berniuko mirties: kaip galėjo nutikti nelaimė nuotrauka, foto

Kriminalai, Telšių rajone kieme su broliu žaidęs ir pradingęs dviejų su puse metų...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Jūrų muziejus, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...