2020 m. rugsėjo 20 d. 06:50 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Diplomatas grįžta dirbti į Klaipėdą

(13)

Diplomatas grįžta dirbti į Klaipėdą nuotrauka, foto

VERTINIMAS. Vaclavo Stankevičiaus iniciatyva jam dirbant Lietuvos Seime buvo įsteigta Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisija. Jūrininkai iki šiol vertina jį kaip kone vienintelį Seimo narį, iš tikrųjų gynusį jų interesus. Prieš pradėdamas dirbti Lietuvos konsulate Seinuose (Lenkija), jis kurį laiką ėjo Lietuvos generalinio konsulo pareigas Kaliningrade. Beje, vienu metu yra buvęs ir Klaipėdos miesto tarybos nariu.

© LR konsulato Seinuose nuotr.

Reklama

Užvakar Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos taryba iš šešių kandidatų išsirinko naują mokyklos vadovą. Į šį postą išrinktas klaipėdiečiams gerai pažįstamas Vaclavas Stankevičius šiek tiek sunerimęs dėl naujų iššūkių. Beje, įdomi detalė - jis yra šios mokyklos absolventas.

Šiemet baigiasi Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktoriaus profesoriaus Viktoro Senčilos kadencija. Šiemet nuo liepos 1 d. jis nebevadovaus mokyklai. Tiesa, jis lieka dirbti mokykloje - dėstytojaus. Be to, dabar jis - ir miesto Tarybos narys.

Viename iš interviu "Vakarų ekspresui" V. Senčila yra sakęs, kad jam ne tas pats, kas vadovaus šiai mokyklai. "Vaclavo Stankevičiaus kandidatūrą vertinu labai teigiamai. Visu pirma, tai gerai žinomas politikas, turintis didžiulę darbo su žmonėmis ir vadovavimo patirtį. Kitas labai svarbus dalykas - jis jūrininkas. Kad ir kaip būtų, mūsų mokykla yra labai specifinė. Per 71 mokyklos gyvavimo metus ji turėjo net 14 specialybių. O dvi specialybės tebėra išlikusios nuo pat jos įsteigimo - tai jūrų laivavedyba ir laivų inžinerija", - sakė profesorius.

Naują mokyklos direktorių rinko 11 žmonių taryba - 5 jūrinės industrijos atstovai, 5 mokyklos darbuotojai ir vienas studentas. Prireikė net dviejų rinkimo turų. Beje, visų pretendentų į šį postą CV galima rasti mokyklos interneto svetainėje. Už kandidatą, kuris laimėtų, turi balsuoti ne mažiau kaip 7 komisijos nariai. Pats V. Senčila kaip direktorius dalyvavo mokyklos tarybos darbe, bet neturėjo balso teisės.

"V. Stankevičiui nereikėtų nerimauti. Mokykloje jo irgi laukia darbas su žmonėmis. Jis labai daug dirbo teisėkūros srityje, mokykloje irgi kuriamos programos. Mes rinkome ne dėstytoją, kuriam keliami kiti reikalavimai, o vadovą. Mokykla - tai didelė organizacija. Kad ir kapitonas, negalima jo taip įmesti ir tegu plaukia. Supažindinsime ir su žmonėmis, ir su planais, ir kitkuo", - žadėjo V. Senčila.

"Šiek tiek jaudinuose. Dirbau laivyne, Lietuvos Seime, dar tebedirbu Užsienio reikalų ministerijoje, o švietimo sritis man šiek tiek neįprasta, netgi visiškai nauja sritis. Galbūt šioje mokykloje mano pliusas, kad aš vis dėlto esu profesionalus jūrininkas. Beje, esu Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos absolventas. Niekada gyvenime negalėjau pagalvoti, kad kada nors tapsiu jos vadovu", - sakė V. Stankevičius.

64-erių V. Stankevičius 17 metų dirbo laivuose jūroje ir yra kapitonas. Pradėjęs dirbti krante buvo AB Klaipėdos transporto laivyno, kol nebuvo privatizuota, direktorius laivyno eksploatacijai, kompanijos viceprezidentas.

"Mano gyvenimas taip susiklostė, kad aš visiškai nebūnu namuose. Tai į jūrą plaukiau, tai Seime dirbau, paskui Užsienio reikalų ministerijoje - iš pradžių Kaliningrade, o dabar - Lenkijoje. Pagalvojau, kad neblogai jau būtų inkarą nuleisti namie", - prisipažino diplomatas. Pastaruoju metu jis su žmona Rima gyvena Palangoje.

Kol kas sutartis su Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos tarybos pirmininku dar nepasirašyta. Ko gero, tai bus padaryta kitą savaitę. V. Stankevičius planuoja pradėti darbą Klaipėdoje nuo liepos 1 d.

"Labai daug žmonių, dirbančių Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, aš pažįstu. Joje daug mano kolegų jūrininkų. Man reikės susipažinti su visais darbais, viską pačiam pačiupinėti, suprasti, kaip kas yra, ir kodėl. Visa mokyklos infrastruktūra smarkiai pasikeitė nuo tų laikų, kai aš joje mokiausi. Mokykla yra labai pažengusi į priekį.", - kalbėjo būsimas Jūreivystės mokyklos vadovas.

Kol kas jis neplanuoja dėstyti laivavedžiams. Pirmiausia reikia perimti, vaizdžiai tariant, mokyklą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

kiaules metai

2019-09-23   19:24

IP: 88.119.36.119

Kiaules metai neaplenke ir LAJM.

klaipėdietis

2019-06-01   11:07

IP: 86.38.154.58

apie tokį merą mes svajotume - protingas, nesavanaudis, aukštos kultūros ir intelekto....O jauniems komentatoriams galiu pasakyti - skaitykitės su žodžiais, nes jau iš prigimties (by nature) daugelis jūsų esate idiotai, "bumčikų" prakaltais smegenėlėmis

ezys

2019-05-31   21:51

IP: 86.100.122.112

>>>kas jumis skaiciuoti mokino? :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Įprastai laivų paradas Klaipėdoje vykdavo gegužės 20 dieną arba artimiausią savaitgalį, tačiau šiais metais...

Klaipėdoje praūžė laivų paradas nuotrauka, foto

Šiuos metus LR Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2020-aisiais minime didžiojo Lietuvos rabino, iškiliausio...

Klaipėdos etnokultūros  centre buvo paminėti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai nuotrauka, foto

Klaipėdos Laikrodžių muziejaus kiemelyje šiandien įvyko tradicinė XVI baltų vienybės šventė „Baltų...

Įvyko XVI baltų vienybės šventė „Baltų kultūros banga“ nuotrauka, foto

Vėjuotą vakarą Klaipėdoje būrys žinomų veidų skubėjo į vakar įvykusią naujo lietuviško...

Filmo premjeroje – garsiausi klaipėdiečiai: Daina Bosas su šeima, Tarasovai nuotrauka, foto

Sekmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai:

Rugsėjo 20-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai: saulė teka 7.01 val., leidžiasi 19.21 val. Dienos ilgumas 12.20...

Užlėkęs ant šaligatvio BMW partrenkė moterį ir du vaikus nuotrauka, foto

Kriminalai, Rugsėjo 19 d.,apie 19:45 val., Klaipėdoje, Kretingos g. automobilis BMW 325, vairuojamas 1994 m.gimusio, pirminiais...

Klaipėdoje praūžė laivų paradas nuotrauka, foto

Klaipėda, Įprastai laivų paradas Klaipėdoje vykdavo gegužės 20 dieną arba artimiausią savaitgalį, tačiau šiais metais...

Įvairybės, Paskelbta prieš 28 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...