2020 m. lapkričio 26 d. 09:02 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dėl planų prie kruizinių laivų terminalo statyti daugiabučius numatomas mūšis savivaldybėje

(9)

Reklama

Uostamiestyje netyla kalbos apie šalia kruizinių laivų terminalo planuojamus statyti 5 daugiabučius. Ketvirtadienį vykusiame miesto tarybos posėdyje tarybos narys Arvydas Vaitkus Klaipėdos politikus ragino atkreipti dėmesį į visuomenėje kilusias diskusijas dėl planuojamų statybų.

Anot A. Vaitkaus, daugiabučiai užstotų visai čia pat esančią Klaipėdos piliavietę, tad politikus jis ragino atsisakyti planų leisti statyti šioje miesto dalyje gyvenamuosius namus. Anot jo, penktadienį numatomas projektinių pasiūlymų viešas aptarimas miesto savivadybėje.

Jis kvietė Klaipėdos miesto savivaldybės vadovus projekto eigai nepritarti, o pristatyme klaipėdiečius išsakyti savo protestą.

„Asmeniškai visada žaviuosi tais, kurie kuria ir stato, o ne griauna. Tačiau šis kruizinių laivų terminalo statymo projektas, kurį mes matome dabar, kelia labai prieštaringas emocijas. Dar kartą pabrėžiu, kad grindinį kruizinio laivų terminalo teritorijoje agitavau ne kartą sutvarkyti eidamas Uosto direktoriaus pareigas. Aš sakau, kad aš esu už privačias investicijas, galbūt pastatant vieną ar kitą pastatą, bet ne 5 daugiaaukščius gyvenamuosius namus, užgožiant elingą ir pliavietę. Tokiems sprendimams turi būti plati diskusija su visuomene ir istorikais, su architektais ir kitais šios srities ekspertais“, - sakė miesto tarybos narys.

Anot jo, Klaipėdoje nėra daug vietų, kuriose vienu metu gali tilpti iki 10 tūkst. žmonių, o arti nėra gyvenamųjų namų. 

Anot A. Vaitkaus, tokia yra Klaipėdos universiteto aikštė, kukliai naudojama studentų šventėms ar karių pagerbimo ceremonijoms. Panašūs renginiai vyksta Atgimimo aikštėje, kurioje baigiasi įvairios eisenos ir vyksta didelės šventės. 

Reklama

O štai kruizinių laivų terminalo teritoriją dar 2000 metais Uosto direkcija perdavė Klaipėdos miestui. Čia galima taip pat rengti didelio masiškumo sulaukiančias erdves.

A.Vaitkus teigė, kad taip buvo sudaryta atkurti kultūrinę ir istorinę erdvę, kurios taip troško Klaipėdos visuomenė. Anot jo, šioje vietoje renkasi niekam netrukdantis jaunimas, besižavintis atplaukiančiais ir išplaukiančiais laivais.

Anot jo, klaipėdiečiai pamėgo šią teritoriją, kurioje vyksta džiazo festivalis, ateina jūros šventės eisena, vyksta tarpiniai reagatų sutikimai. Šioje dalyje sustoja ir kruiziniai laivai, marširuoja autobusai, važiuoja laivus aptarnaujantis transportas.

„Ar čia vieta gyvenamiesiems pastatams?“ – klausė A. Vaitkus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Haha

2020-05-21   21:02

IP: 185.11.26.161

Stop džiazo festivaliui. Grubliauskas išvis turėtų gyventi pietinėje klp. Tegul sprendžia tikras problemas. Matyt nėra laiko. Reikia kysius paimti iš visokiu statytoju. Ne meras o meslo krūva

2020-05-21   19:04

IP: 185.11.26.161

Jei laimės daugiabučiai, tai Klaipėda galės pakaidoti savo Jūros šventes ir turtingų vokiečių pilnų kruizinių laivų sutikimus...

Orakulas

2020-05-21   18:57

IP: 172.69.190.76

Visi, kurie čia vis klykiat besišlykštėdami džiazo festivaliu, varykit su peticijom, kad tik ten statytų. Kuo daugiau ir kuo aukščiau. Tada ten apsigyvenę pradės rašyti savo peticijas ir visiems džiazams bus chana. Ir tada mūsų krašte sužydės taika, laimė ir ramybė. Dėl tokios idilės galima paaukoti viską. Net ir namų, kur visai nederėtų, pristatyti.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Jau šiandien Klaipėdos miesto Teatro aikštę papuoš klaipėdiečių dovanota žaliaskarė. Šiemet pirmą...

Teatro aikštę eglė papuoš šiandien nuotrauka, foto

Prabėgo daugiau nei 10 mėnesių nuo per Lietuvą nuvilnijusios „Grigeo Klaipėda“ istorijos....

„Grigeo Klaipėda“ išmoktas pamokas verčia pokyčiais – pristato atsinaujinimo planą nuotrauka, foto

Nuo ketvirtadienio Bendrasis pagalbos centras (BPC) perima greitosios medicinos pagalbos tarnybos trumpųjų...

BPC perima greitosios medicinos pagalbos numerius Klaipėdos apskrityje nuotrauka, foto

Telšių vyskupijos "Carito" Klaipėdos regiono globos namuose įsisukus koronavirusui trūksta ir darbuotojų,...

Kviečia savanorius į "Carito" globos namus nuotrauka, foto

Šiuo metu vyksta Klaipėdos miesto tarybos posėdis nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien, spalio 29 d., 9.00 val. prasidėjo 20-asis Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdis.

Užsienyje slapstęsis sunkiu nusikaltimu įtariamas vyras perduotas Lietuvai nuotrauka, foto

Kriminalai, Užsienyje slapstęsis nužudymu įtariamas vyras perduotas Lietuvos Respublikai tolimesniam baudžiamajam persekiojimui. Įtariamajam...

Vokeliuose atlyginimus mokėjusi odontologijos klinika atlygino žalą nuotrauka, foto

Kriminalai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra...

Jus nori atleisti iš darbo? Darbo inspekcija pataria, kokių skubių veiksmų imtis nuotrauka, foto

Lietuva, Valstybinė darbo inspekcija pastebi, kad karantino laikotarpiu į inspekciją kreipiasi daugiau žmonių,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...