2019 m. liepos 24 d. 10:20 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dėl pastato likimo teirausis ir verslo

(4)

Dėl pastato likimo teirausis ir verslo nuotrauka, foto

NORAI. Savivaldybės atstovai pageidautų, kad po rekonstrukcijos šiame pastate įsikurtų verslas, sugebantis pritraukti turistų, lankytojų dėmesį. Mažiausiai čia įsivaizduoja maitinimo įstaigą.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Klaipėdos savivaldybės prieš apsispręsdama dėl piliavietėje esančio pastato sutvarkymo nori išgirsti verslininkų nuomonę, ar jie galėtų kam nors jį pritaikyti.

Piliavietės teritorijoje esantis apleistas pastatas, kuriame anksčiau buvo irklavimo bazė "Neptūnas", o sovietmečiu - bendrovės "Klaipėdos laivų remontas" laisvalaikio klubas, priklauso Savivaldybei, patikėjimo teise jį valdo Mažosios Lietuvos istorijos muziejus. Manoma, kad pastato vertybė yra tik jo pirmas aukštas, pastatytas XX a. pirmoje pusėje ir įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Antras aukštas buvo pristatytas apie 1950 m. Savivaldybė yra numačiusi tą pastatą rekonstruoti. Tam gali reikėti apie milijono eurų.

"Rengiant šio pastato sutvarkymo techninį projektą pirmiausia reikėtų žinoti, kokia užduotis turi būti duota projektuotojui - projektuoti vieno aukšto ar dviejų aukštų pastatą. Kultūros paveldo departamento nuomonės mes negalime atspėti. Ją jis išsakys tada, kai gaus derinti projektinius pasiūlymus", - po Savivaldybėje vykusio pasitarimo sakė jos administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova.

Pasak jos, taip pat dar neaišku, kas čia galėtų vykti - ar bus reikalingas vienas, ar abu aukštai.

"Manytume, kad šis projektas galėtų būti įgyvendinamas privataus ir viešojo sektorių partnerystės principu. Tačiau būtina klausti verslininkų, ar jie įsivaizduoja, kam būtų galima tą pastatą pritaikyti. Informaciją pateiksime Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmams, galbūt Lietuvos pramonininkų konfederacijai. Norime, kad verslas įsitrauktų į diskusiją, kuriai numatytume ne itin ilgus terminus", - aiškino pašnekovė.

Pasak E. Mantulovos, tame pastate turėtų įsikurti piliavietės svarbos nemenkinantis verslas - jo veikla turėtų pritraukti turistų, lankytojų dėmesį. Savivaldybė mažiausiai įsivaizduoja jame maitinimo įstaigą.

Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vyriausiasis valstybinis inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas pasakojo, kad yra lankęsis prie Helsinkio (Suomija) saloje esančioje Suomelinos tvirtovėje, kurioje yra beveik analogiškas statinys kaip Klaipėdoje. Pirmas aukštas iš akmenų ir netgi tokių trijų arkinių angų, turi raudonų plytų antstatą. Suomiai tą statinuką naudoja konferencijoms organizuoti - salės įrengtos pirmame aukšte, antrame yra įsikūrusi kažkokia administracija. Ar šis variantas tiktų ir Klaipėdai, L. Kavaliauskas abejoja, nes Savivaldybei nepavyksta išnuomoti jau po pylimu piliavietėje įrengtos konferencijų salės. Jeigu ateityje dar bus atkuriami piliavietės kuorai, paveldosaugininko manymu, muziejui ir jo administracijai vietos jau bus netgi per daug.

"Dėl to statinio piliavietėje mes nesame kategoriški ir esame pasiruošę derinti pateiktus pasiūlymus. Galbūt pritartume ir vienam, ir kitam variantui. Tiesa, 100 procentų taip tvirtinti negaliu, nes dabar yra tikslinamos įvairios mūsų paveldosauginių objektų vertingosios savybės. Manau, viskas priklausys nuo projektinių siūlymų ir norų", - sakė L. Kavaliauskas.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Griauti

2017-03-04   08:11

IP: 78.61.190.45

Pigiausia būtų nugriauti. Jis tik maišosi čia.

seklys

2017-03-03   18:22

IP: 78.57.254.155

Tam gali reikėti apie milijono eurų. - pinigu suma jau zinoma,bet ka ir kaip ,kokio dydzio statys ir kas nezinoma :D tai parodo tik tai ,kad daroma tam kad daryti ,o ne miesto naudai.

hmm

2017-03-03   14:27

IP: 85.232.145.99

Savivaldybė investavus ir padarius gyvenamuosius namus manau išloštų juos pardavus, o porą gautų milijonų eurų sueitų į pilies atstatymą..bet čia ne v.europa

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Moterų paplūdimių Klaipėdoje - ne vienas. Vyrams liūdniau - jiems skirtas daug...

Viena bėda moterų paplūdimyje tapo tikru galvos skausmu nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

To, kas įvyko viename Klaipėdoje veikiančiame kinų restorane, nesusapnuotum nė baisiausiame košmare...

Po kraupios indų plovėjos išpažinties vadovė puolė į ašaras nuotrauka, foto

Arvydą Sabonį nustebino ažiotažas Palangoje nuotrauka, foto

Sportas, Arvydas Sabonis pirmasis užsivilko Lietuvos rinktinės aprangą per pirmadienį prasidėjusią pasirengimo stovyklą...

Viena bėda moterų paplūdimyje tapo tikru galvos skausmu nuotrauka, foto

Klaipėda, Moterų paplūdimių Klaipėdoje - ne vienas. Vyrams liūdniau - jiems skirtas daug...

Skvernelis: duok eurų, jeigu turi ratus ir stogą nuotrauka, foto

Nuomonės, Naujasis Prezidentas atėjo į Seimą. Pasiūlė Skvernelį į Premjerus. Užtruko dvi minutes....

Kretingalėje "reketininkas" pavogė alų nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-07-23, apie 8:15 val., Kretingalėje į parduotuvę Klaipėdos g. užėjo matytas vyriškis....

Sportas, Paskelbta prieš 11 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...