2019 m. gegužės 27 d. 14:14 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dėl paminklo karalienei eina kryžiaus kelius

(5)

Dėl paminklo karalienei eina kryžiaus kelius nuotrauka, foto

ĄŽUOLAS. Istorikas Kęstutis Demereckas stovi prie ąžuolo Tauralaukio dvaro parke. Manoma, kad medis pasodintas Prūsijos karalienės Luizės garbei.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Tai turėtų tapti turistų traukos centru, juk tai - toks grožis!" - žvelgdamas į Tauralaukio dvaro parką, ištarė uostamiesčio legenda Dionyzas Varkalis. Tačiau čia pat vyras nuleidžia akis - tvarkant parką, kyla ir didelių kliūčių.

Šeštadienį 11 valandą Klaipėdos g., Tauralaukyje, prie Dangės tilto susirinkę visuomenininkai mėgins prikelti Prūsijos karalienės Luizės pamėgtą miesto parką. Jie kviečia galinčius visus prisidėti prie šios aplinkos švarinimo akcijos.

Pavasarinės talkos, kurios metu bus tvarkoma parko aplinka, idėja itin svarbi D. Varkalio bendraminčiams, jauniesiems klaipėdiečiams Juozapui Bernotui-Pakeriui ir Benui Volodzkai. Būtent jaunimui ir kilo idėja atbundant gamtai atgaivinti ir parką.

"Kartais net paprasti klaipėdiečiai nežino, kad Klaipėda nebuvo eilinis girtuoklių miestelis. Daug dėmesio jam skyrė karalienė Luizė. Šis parkas - mėgstama jos pasivaikščiojimo vieta. Yra pasodintas jos ąžuolas. Dvariškiai čia vaikščiodavo. Čia vykdavo net tarptautiniai susitikimai - atvykdavo Rusijos caras", - istoriją prisiminė D. Varkalis.

Visuomenininkas teigė, kad parko švarinimo akcija norima atgaivinti Klaipėdą, parodyti, kad joje yra įdomių, gražių istorinių vietų.

Tiesa, liečiantis prie šio parko istorijos, kyla ir netikėtų problemų. Visuomenininkai nori atkurti dar 1960 metais nugriautą karalienės Luizės paminklą Tauralaukyje.

"Tą teritoriją, kurioje jis stovėjo, kažkas privatizavo. Mes norime naują paminklą statyti netoli ąžuolo. Tačiau kyla problema dėl žemės paskirties. Žemė priklauso Kretingai. Vyksta didžiuliai ginčai", - apie kryžiaus kelius prasitarė vyras.

Jau anksčiau panašią idėją pastatyti paminklą karalienei iškėlė Klaipėdos ROTARY klubas.

"Reikėtų spręsti tą žemės ir miško problemą. Pateikėme Kretingai ir Klaipėdai paraišką, kad norime surinkti šiukšles, apgenėti krūmokšnius. Kai kur to daryti neleido", - sakė D. Varkalis.

"Tauralaukyje trūksta viešųjų teritorijų ir želdinių, kurie klaipėdiečiams keltų pasididžiavimą. Mes norime sutvarkyti šią vietą. Be to, norime atstatyti ir paminklą. Tad kviečiame prisidėti visus klaipėdiečius prie aplinkos gražinimo", - teigė B. Volodzka, pabrėžęs, kad šeštadienį šiam parkui prižiūrėti bus įkurta ir Tauralaukio bendruomenė.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Gaila

2019-05-01   22:50

IP: 185.11.26.161

Kad privatizuoti leidžia tokias vietas, turėtų būti restitucijos, sklypo grąžinimo garantija, klaidas privalo ištaisyti. Istorija yra garbės reikalas.

VIVA

2019-04-26   23:36

IP: 95.90.239.41

man taip gaila kaskart važiuojant Klaipėda, kad nesaugomi seni prūsiški pastatai. Jų tiek daug aplink senamiestį. griūva, baisu ir gėda žiūrėt. Vokietijoje tokių dalykų nematau gyvenant. o dabar dar ir Luizė. Juk prūsų kultūra buvo tokia turtinga. reikia viską saugoti, nes ir taip klaipėda labai surusinta po antrojo pasaulinio karo. pilna tų baisių sovietinių daugiabučių, daug kas išnaikinta, kas buvo susiję su prūsija

Vai tai tai

2019-04-25   08:36

IP: 86.100.145.252

Graži iniciatyva, ti gaila, kad visuomenei liko tik dalis buvusio parko, kadangi centrinė parko dalis buvo privatizuotas ir net sudarkyta "novodielu".

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Laisvų darbo vietų sąrašas2019-05-27Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja,...

Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėdoje šiemet turėtų iškilti seklio skulptūra, skirta įamžinti policijos kriminalistus. Šią idėją...

Klaipėdoje turėtų iškilti bronzinė seklio skulptūra nuotrauka, foto

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėda, Laisvų darbo vietų sąrašas2019-05-27Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja,...

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Apvogė nepažįstami vaikinai

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Klaipėda, Paskelbta prieš 41 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Patarimai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...