2020 m. spalio 26 d. 14:39 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dangės upės įveiklinimas po truputį juda į priekį

(7)

Dangės upės įveiklinimas po truputį juda į priekį nuotrauka, foto

REKREACIJA. Planuojama, kad, sutvarkius aplinką, senuosius sandėlius upės pakrantėje, pastačius prieplaukas, bus galima padaryti miesto gyventojams ir svečiams malonią rekreacinę zoną.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Praėjusią savaitę vyko išvažiuojamasis Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisijos ir Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos narių posėdis plaukiant Dangės upe. Priekrantės žvejai plukdė daugiau kaip 20 komisijos, tarybos ir žiniasklaidos atstovų - norėta parodyti, kokia yra dabartinė situacija.

Trimis valtimis plaukta link Tauralaukio. Pirmasis sustojimas buvo prie Klaipėdos irklavimo centro - čia sportuoja per 300 įvairaus amžiaus irkluotojų ir dirba 12 trenerių.

Praplaukus Mokyklos gatvės viaduką dešinėje upės pusėje apie kadaise vykusią intensyvią laivybą liudija išlikę raudonų plytų sandėliai. Dabar čia įrengta nedidelių laivelių prieplauka.

SPORTAS. Upėje aktyviai treniruojasi irkluotojai.

Nuo čia urbanizuotą Dangės upės baseiną po truputį keičia natūrali gamta, o praplaukus Liepų gatvės tiltą, kairiame upės krante atsiveria Dangės slėnis.

Reklama

Prieš dešimt metų Klaipėdos miesto savivaldybė parengė galimybių studiją, kurioje buvo numatomas Dangės upės įveiklinimas sutvarkant krantines bei teritorijas aplink. Taip pat buvo ketinama upėje vystyti turizmą, tačiau iki šiol nuveikta palyginti nedaug - iki Tauralaukio pratęstas vandens kelias, išmatuoti gyliai bei pastatyti navigaciniai ženklai.

SIEKIS. Norima, kad Dangės upė būtų aktyviai naudojama.

Šiuo metu, rengiant miesto bendrąjį planą (BP), Dangės upės įveiklinimui miesto savivaldybė vėl rodo daugiau dėmesio.

Klaipėdos miesto BP numato upės ruože tarp Tauralaukio ir Liepų gatvės įrengti tris laivų prieplaukas, dviračių tiltu sujungti Tauralaukį ir Žolynų gatvę, prie Liepų gatvės tilto įrengti valčių nuleidimo vietą, slėnyje palei upę nutiesti dviratininkų bei pėsčiųjų takus.

Vicemeras Arūnas Barbšys artimiausiu metu ketina sušaukti Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisijos bei Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos narių posėdį. Pašnekovas pripažįsta, kad iki šiol buvo skiriama nepakankamai dėmesio, tačiau teigia, kad dabar reikia žiūrėti į priekį.

Reklama

TURAS. Dangės upe politikai, žvejai, ekoaktyvistai plaukė jau ne pirmą kartą.

"Sutvarkius aplinką ir senuosius sandėlius upės pakrantėje, pastačius prieplaukas, bus galima padaryti miesto gyventojams ir svečiams malonią rekreacinę zoną. Žadame pradėti nuo valčių nuleidimo vietos sutvarkymo prie Liepų gatvės tilto", - pasakojo A. Barbšys.

Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos pirmininkas ir Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža sako, kad upei įveiklinti reikalinga ilgalaikė strategija. Tuomet būtų galima vykdyti nuoseklų darbą.

LAIVAI. Plaukiant upe pakrantėje matoma ir senesnių, ir naujesnių pavienių laivelių.

Reklama

"Savivaldybė stokojo jūriško požiūrio į Klaipėdos miestą. Tarpukario Lietuvoje Dangėje švartavosi dideli laivai. Anuomet stambūs laivai į "Klaipėdos energiją" plukdydavo anglis. Šiuo metu upės krantinės yra dekoratyvinės. Jas statant nebuvo konsultuojamasi su specialistais. Įveiklindami Dangės upę turime sukurti specialistų komandą, kuri tikslingai dirbtų žiūrėdama į ateitį. Turime puikių specialistų, todėl reikia jų potencialą išnaudoti", - aiškino P. Bekėža.

Priekrantės verslinės ir rekreacinės žvejybos asociacijos vadovas Mindaugas Rimeikis skundžiasi, kad priekrantės žvejams iki šiol nėra sukurtos infrastruktūros. Pašnekovas viliasi, kad Savivaldybės pažadas pastatyti gervę prie Pilies tilto išsipildys ir priekrantės žvejams nors taip palengvins darbą.

“Per trisdešimt nepriklausomybės metų nieko nepadaryta. Nei vietos persirengti ir nusiprausti nėra. Žvejai tikisi, kad artimiausiu metu bent jau bus pastatyta gervė, nes tokio pažado sulaukėm. Aš pats tikiuosi, kad artimiausiu metu atsiras savarankiškai veikiantis Klaipėdos vietos vandenų administravimo juridinis vienetas, kuris tinkamai galės rūpintis miesto vandens telkiniais”, - sakė M. Rimeikis.

BĮ "Klaipėdos paplūdimiai" vyriausiasis specialistas Deivis Bilkštis pabrėžė, kad turi būti įveiklinami vietiniai vandenys: Malūno parko tvenkinys, Dangės bei Smeltalės upės, Vilhelmo kanalas. Tai esą turi būti vienos įstaigos prerogatyva. Anot pašnekovo, šiuo metu viskas yra daroma sudėtingai.

"Norint įveiklinti upę reikia sukurti infrastruktūrą. Kol to nebus sukurta, nieko nebus. Galime plaukti laiveliais, bet sustoti atsigerti kavos, suvalgyti ledų ir pasimėgauti gamta galimybės nėra", - kalbėjo D. Bilkštis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

>

2020-07-14   11:29

IP: 172.69.190.62

Manau saunu,kad nors zada.bet kam tik dviratininkams? tiltas,kiek kainuos ta nesamone ?

rimkietis

2020-07-14   10:53

IP: 172.69.190.62

svarbiausia padaryti studija už milijona apie tramvajus,kita milijona apie pasukama tilta ir dudorius gali dabar viena studija apie Danges galimybes milijona sukrapstyti

klpd dar

2020-07-14   10:45

IP: 86.100.115.93

Norite laivybos upe - pastatykite šalia jos modernius uostelius, garažus ir slipus. Ir ne kažkur už Tauralaukio, o centre, tuoj už irklavimo bazės - ten pilna vietos pradžiai. Tai bus patogu valčių ir katerių savininkams, jų ženkliai padaugės. Va jums ir visa strategija, vėlgi - pradžiai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Seimo rinkimų antrojo turo rezultatai Klaipėdoje, kaip ir po pirmo turo, atspindi...

Klaipėdos atstovai Seime tikisi nenuvilti nuotrauka, foto

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Klaipėdos skyriaus pirmininkas Arvydas Pocius partijos...

A. Pocius: „Klaipėda Seime bus atstovaujama stipriau nei kada nors anksčiau“ nuotrauka, foto

Sekmadienio vakarą skaičiuojami antrojo Seimo rinkimų turo rezultatai. Klaipėdoje rinkimai buvo palankūs...

Klaipėda: laimėjo L. Girskienė, S. Gentvilas, A. Pocius, A. Petrošius nuotrauka, foto

Švietimas – viena iš svarbiausių sričių, tad ir formuojant Savivaldybės biudžetą jam...

V. Riaukienė: kryptingai dirbama dėl geresnės švietimo kokybės nuotrauka, foto

Kretingoje pradėjo veikti mobilus koronaviruso patikros punktas nuotrauka, foto

COVID-19, Darbui paruoštas ir jau šiandien, nuo 13 val., Kretingoje pradėjo veikti mobilusis...

Klaipėdos atstovai Seime tikisi nenuvilti nuotrauka, foto

Klaipėda, Seimo rinkimų antrojo turo rezultatai Klaipėdoje, kaip ir po pirmo turo, atspindi...

766 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) spalio 26 d. 12 val. duomenimis:

Karantinas ir kelionės traukiniais - kas keičiasi? nuotrauka, foto

Lietuva, „Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ dalijasi atmintine keleiviams, kurioje...

Klaipėda, Paskelbta prieš 31 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 33 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...