2019 m. liepos 20 d. 15:39 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Komentarai

2018-12-20, 12:09

BNS

Klausimas

2018-12-20   16:39

IP: 185.11.26.161

Tai kiek tų liberalų šiemet kandidatuos? Nesugeba susitarti, balsai išsiskirstys ir galės eiti į pavėsį penkmečiui..

Robkė

2018-12-20   14:43

IP: 86.100.16.151

Apgailėtina. Pofik liberalizmas, svarbu postas :)

Samsung led

2018-12-20   12:59

IP: 185.11.26.161

Jei Atlantui pinigų duos tai nemažai už jį prabalsuotu

?

2018-12-20   12:56

IP: 78.58.138.195

o kur liberalas sulcas

Už kai kuriuos produktus lietuviai moka brangiau

 

Už kai kuriuos internetu perkamus maisto produktus Lietuvos pirkėjai moka gerokai brangiau nei kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse, rodo Teisingumo ministerijos ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) užsakymu atlikto maisto prekių kainų tyrimo duomenys.


„Lyginant ES šalyse parduodamus tarpvalstybinių prekių ženklų produktus, Lietuva nėra pigių prekių šalis. (...) už daugumą populiarių prekių mokame panašiai kaip Vakarų Europa, nuo ES vidurkio atsiliekame tik 5-6 proc., o už atskirus produktus kartais mokame ir brangiau“, – tyrimo pristatyme sakė teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė.


Anot tyrimo, produktų kainos Lietuvoje sparčiai vejasi ES vidurkį: nė už vieną žinomo gamintojo maisto prekę lietuviai nemoka nei mažiausios, nei didžiausios kainos. 


Tyrimo metu buvo lyginamos 40 skirtingų maisto prekių kainos 12-os ES valstybių maisto prekybos tinklų interneto parduotuvėse.


Buvo lyginami populiariausi ir svarbiausi maisto produktai: pienas, mėsa, žuvis, duonos gaminiai, saldumynai, gėrimai, padažai.


Atliekant tyrimą buvo ieškoma identiškų arba itin panašių prekių skirtingose šalyse, daugiausiai lyginti tarptautiniai prekių ženklai.


„Iš patikrintų prekių 16 produktų buvo galima palyginti visose 12-oje valstybių, kiti produktai buvo lyginami atsižvelgiant į panašią sudėtį, panašias savybes, kadangi nepavyko rasti visur prekių, kurios būtų tarptautinių prekių ženklų, kaip, pavyzdžiui, „Coca-cola“, „Nestle“ ar „Milka“, – teigė vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorė Neringa Ulbaitė.


Tyrimo duomenimis, juodosios arbatos „Lipton Yellow Label Tea“ pakuotė Lietuvoje yra ketvirta pagal brangumą – ji kainuoja 1,57 euro. Vokietijoje jos kaina yra 2,24 euro, Prancūzijoje – 1,12 euro, Lenkijoje – 1,28 euro.  


600 gramų šokolado ir riešutų kremas „Nutella“ Lietuvoje yra trečias pagal brangumą – 4,99 euro. Brangiau moka tik Slovakijos ir Latvijos gyventojai, o Vokietijoje jis kainuoja 3,03 euro, Belgijoje – 3,32 euro. 


Tačiau už vieną litrą pieno Lietuvos gyventojai moka beveik mažiausią kainą tarp 12-kos šalių – 0,95 euro. Pigiau moka tik lenkai ir estai, o belgai – 1,15 euro.


Tyrimas atliktas lyginant Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Belgijos, Jungtinės Karalystės ir Airijos maisto prekių kainas interneto parduotuvėse. Didžiausios kainos buvo užfiksuotos Airijoje, mažiausios – Lenkijoje. Lietuvoje buvo tiriamos „Barboros“ tinklapyje esančios kainos.


Tyrimą atlikusios bendrovės „Pricer.lt“ atstovas Arūnas Vizickas teigė, kad buvo nuspręsta tirti elektronines parduotuves, nes tai gerokai atpigino patį tyrimą.


„Vienas iš kriterijų – efektyvumas, kaip per vieną dieną užfiksuoti kainas visose 12-koje šalių, ir kaip užfiksuoti optimaliais kaštais, alternatyva, važiuoti ir siųsti 12 žmonių į tas šalis ir koordinuoti juos, būtų tiesiog neįmanoma“, – aiškino A. Vizickas.


Anot jo, siekiant pamatyti esamas tendencijas, pasirinktas būdas tirti yra optimalus, bet nepretenduoja į absoliučią tiesą.


„Lokaliai atlikome kainų palyginimą Lietuvoje elektroninėje ir fizinėje parduotuvėje, palyginom „Barboros“ kainas su „Maximos“ kainomis ir „Rimi“ kainomis“, – teigė A. Vizickas.


Anot jo, „Barboros“ kainos buvo identiškos „Maximos“ kainoms, o lyginant su „Rimi“, kainos skyrėsi iki 5,5 procento.


Vartotojų instituto vadovė Zita Čeponytė sako, kad tai, jog fizinių ir internetinių parduotuvių kainos yra panašios arba identiškos, „nėra normalu“.


„Dėl to, kad mes neturime Lietuvoje pakankamai didelės konkurencijos. Turime vieną didelę internetinę parduotuvę, kur vartotojai gali apsipirkti. Dėl to yra tam tikros galimybės išlaikyti aukštesnes kainas ir neturime pasirinkimo galimybių“, – teigė Z. Čeponytė.


Anot jos, internetinėse parduotuvėse maistą tikriausiai perka didesnes pajamas gaunantys žmonės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Mažajai Lietuvai nusipelniusio kraštiečio Jono Aušros vardas įrašytas į Katyčių garbės piliečio...

Pagerbė Jono Aušros indėlį į valstybingumą nuotrauka, foto

Švietimas taps Klaipėdos miesto prioritetu. Mokytojų etatų didinimas, rekonstruojami darželiai, mažėjančios mokinių...

Valdininkai mažins mokinių skaičių klasėse, tačiau yra viena problema nuotrauka, foto

Kaip pritaikyti Klaipėdą kovai su klimato kaita? Jau artimiausiu metu šiam klausimui...

Ketina daugiau dėmesio skirti klimato kaitai nuotrauka, foto

Penktadienį Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko kultūros centro Žvejų rūmų teritorijos sutvarkymo darbų...

Ruošiasi atnaujinti Žvejų rūmų aplinką nuotrauka, foto

Palangos savivaldybė tebesibylinėja dėl viešųjų tualetų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Palangos miesto savivaldybė ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija iki šiol...

Pagerbė Jono Aušros indėlį į valstybingumą nuotrauka, foto

Klaipėda, Mažajai Lietuvai nusipelniusio kraštiečio Jono Aušros vardas įrašytas į Katyčių garbės piliečio...

Kontrolinėse rungtynėse „Atlantas“ įveikė „Miniją“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Atlanto“ futbolo klubas draugiškose rungtynėse įveikė „Minijos“ ekipą.

Klaipėdoje - sporto aikštynų atgimimas nuotrauka, foto

Sportas, Uostamiesčio moksleiviai atostogų metu džiaugiasi galimybėmis komfortiškai sportuoti lauke - Klaipėdoje atnaujinti...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 38 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...