2019 m. liepos 20 d. 06:33 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dalinsis likusias kėdes

(1)

Dalinsis likusias kėdes nuotrauka, foto

VADAI. Pagal jam suteiktus įgaliojimus Klaipėdos meras dviem komitetams siūlys vadovauti tiems patiems politikams kaip ir praėjusią kadenciją - Finansų ir ekonomikos komitetui turėtų vėl vadovauti "Klaipėdos" visuomeninio rinkimų komiteto atstovas Rimantas Taraškevičius, Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetui - liberalsąjūdietis Audrius Vaišvila. Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetui vadovauti turėtų jo partijos kolega Simonas Gentvilas, Kultūros, švietimo ir sporto komitetui - bendrapartietis Arvydas Cesiulis, o Sveikatos ir socialinių reikalų komitetui - Rusų aljanso narė Jolanta Skrabulienė. Kontrolės komiteto vadovo postas pagal įstatymą turi priklausyti opozicijos atstovui, tad meras sakė lauksiantis oponuojančių partijų pasiūlymų.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Kitą ketvirtadienį vyksiančiame Klaipėdos miesto tarybos posėdyje politikai tvirtins komitetų sudėtis, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojus ir turės priimti formalų sprendimą dėl mero bei vicemerų algų didinimo.

Kol kas Tarybos posėdžio darbotvarkėje nėra Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų skyrimo ir mero algos didinimo klausimų. Taip pat sprendimų projektuose dėl komitetų sudėties nepaminėtos ir kandidatų pavardės. Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, taip nutiko dėl biukrokratinių procedūrų ir keleto opozicijos atstovų norų derinimo.

Neaišku tik dėl Kontrolės komiteto

"Laikydamasis terminų potvarkį dėl Tarybos posėdžio pasirašiau dar trečiadienį, kai pora opozicijos atstovų pretendavo į tą patį komitetą. Dėl to buvo priimtas sprendimas sprendimo projektą su visomis pavardėmis skelbti vėliau. Laimei, abu politikai jau ketvirtadienį rado kompromisą ir Tarybai nebereikės atlikti arbitro vaidmens", - sakė meras.

Žinia, pagal įstatymo dėl tiesioginių merų rinkimo pakeitimus taip išrinktiems miesto vadovams yra suteikta teisė siūlyti komitetų pirmininkus, tačiau galutinį žodį dėl jų turi tarti patys komitetai. V. Grubliauskas teigė, kad dviem komitetams siūlys vadovauti tiems patiems politikams kaip ir praėjusią kadenciją - Finansų ir ekonomikos komitetui turėtų vėl vadovauti "Klaipėdos" visuomeninio rinkimų komiteto atstovas Rimantas Taraškevičius, o Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetui - liberalsąjūdietis Audrius Vaišvila.

"Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetui siūlysiu vadovauti partijos kolegai Simonui Gentvilui. Kultūros, švietimo ir sporto komitetui - bendrapartiečiui Arvydui Cesiuliui, o Sveikatos ir socialinių reikalų komitetui - koalicijos partnerio Rusų aljanso narei Jolantai Skrabulienei. Kontrolės komiteto vadovo postas pagal įstatymą turi priklausyti opozicijos atstovui, tad čia jau lauksiu oponuojančių partijų pasiūlymų", - sakė V. Grubliauskas.

Žinia, šios kadencijos Taryba jau apsisprendė sumažinti komitetų skaičių - panaikinti Savivaldybės turto, Strateginės plėtros, Teritorijų planavimo, Socialinių reikalų, Ugdymo ir jaunimo reikalų komitetai. Vietoje jų suformuoti Miesto plėtros ir strateginio planavimo, Kultūros, švietimo ir sporto bei Sveikatos ir socialinių reikalų.

Reklama

Pasak V. Grubliausko, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų skyrimo klausimas į darbotvarkę dar neįtrauktas, nes naujasis Savivaldybės administracijos vadovas Saulius Budinas šias pareigas pradės eiti tik pirmadienį.

"Jis pats turi pasiūlyti savo pavaduotojus, tad sulaukus jo teikimo bus galima darbotvarkę papildyti", - sakė meras.

Tačiau tai tik formalus žingsnis, nes jau senokai sutarta, kad šias pareigas kaip ir praėjusią kadenciją vėl eis liberalsąjūdietė Alina Velykienė ir Rusų aljanso atstovas Aleksandras Michailovas.

Taryba turės tvirtinti ir mero komandos skaičių. Pasak V. Grubliausko, jis liks toks pat, kaip ir praėjusią kadenciją - Tarybos ir mero sekretoriate pagal darbo sutartis dirbs 7 valstybės tarnautojai ir darbuotojai, iš kurių du bus politinio (asmeninio) pasitikėjimo.

Pats nesiūlys

Pasak V. Grubliausko, Seimui prieš porą savaičių priėmus įstatymo pataisas dėl algų merams ir vicemerams didinimo, o prezidentei jas pasirašius, miesto Taryba dabar turi priimti atitinkamus sprendimus dėl pareiginės algos koeficientų didinimo.

Pagal minėtas įstatymo pataisas daugiau nei 100 tūkst. gyventojų turinčių savivaldybių vadovams (tarp jų - ir Klaipėdos) pareiginis atlyginimas kils nuo 1,5 iki 2,6 tūkst. eurų. Tokių savivaldybių vicemerams alga augs nuo 1,3 iki 2 tūkst. eurų.

Reklama

Tiesa, patvirtintoje miesto Tarybos darbotvarkėje dar nėra klausimo dėl paties mero algos koeficiento didinimo.

"Taip padaryta sąmoningai, kad būtų išvengta net teorinio viešųjų ir privačių interesų konflikto. Praėjusią kadenciją buvo nuskambėjęs atvejis, kai vienas meras teikė tokį darbotvarkės klausimą dėl jo algos didinimo, pats dar ir balsavo. Nors jis visgi buvo išteisintas, nesinori sukelti nereikalingo ažiotažo. Kitą savaitę išvykstu į jau senokai suplanuotą komandiruotę, tad mano pavaduotojas galės įtraukti šį klausimą į Tarybos posėdžio darbotvarkę. Tačiau kai jis bus svarstomas, tikrai nusišalinsiu", - sakė V. Grubliauskas.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Po karo Klaipėdos miesto autobusuose nuplėšiamus bilietus du dešimtmečius pardavinėdavo konduktorės. Po...

Iš viešojo transporto bilietų istorijos nuotrauka, foto

Nuo šio savaitgalio iki Jūros šventės pradžios autobusuose išmontuosime mechaninius komposterius, populiariai...

Su "krokodilais" atsisveikinsime iki Jūros šventės nuotrauka, foto

Šeštadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Prezidento mama tėtį sužavėjo įspūdingais plaukais nuotrauka, foto

Žmonės, Klaipėdoje gyvenantis Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda rugpjūčio 21-ąją švęs...

Šeštadienį Klaipėdoje tuokiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį, liepos 20 d., uostamiesčio santuokų rūmų didžiojoje salėje tuoksis:

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Klaipėda, Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Įvairybės, Paskelbta prieš 33 min.

Žmonės, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...