2019 m. liepos 19 d. 19:50 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

„Bunasta“ mato perspektyvą Klaipėdoje: „Uostas yra labai svarbus pasienis“

Reklama

Lietuvos transporto sektorius 2019 metus pradėjo augimu. Per pirmus tris šių metų mėnesius, palyginus su 2018-aisiais, krovinių vežimas kelių transportu išaugo 10 proc., o krova Klaipėdos uoste – net 11,1 proc.

Kartu su augančiu pervežimų sektoriumi plečiasi ir muitinės paslaugų poreikis. Pasienio kontrolės postų direkcijos duomenimis, per pirmus keturis šių metų mėnesius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, vien Lietuvos-Baltarusijos pasienį kertančių krovininių transporto priemonių skaičius vidutiniškai išaugo 12,75 proc. Didžioji dalis Lietuvos-Baltarusijos sieną kertančių krovinių yra skirti Rusijos rinkai.

Tuo tarpu didžiausias Lietuvoje muitinės garantijų ir tranzitinių procedūrų paslaugų tarpininkas UAB „Bunasta“ minėta kryptimi atliekamų muitinės deklaracijų kiekį išaugino net 32 proc.

„Nepaisant to, kad Rusijoje tebegalioja dalies europietiškų prekių embargas, matome, kad Lietuvos vežėjai atsitiesė ir užpildė vilkikus kita produkcija. Krovinių srautai į Rusiją bei kitas Rytų šalis šįmet stabiliai auga ir turėtų augti toliau“, – pastebėjo UAB „Bunasta“ direktorius Jurgis Adomavičius.

Klaipėdoje įžvelgia dideles galimybes

Jis atkreipė dėmesį ne tik į vilkikų srautus, bet ir į augančias krovinių apimtis Klaipėdos uoste. „Bunasta“ šįmet pasiekė vidutiniškai 38 tūkst. aptarnaujamų vilkikų per mėnesį ir negali nepastebėti Klaipėdos regiono pagyvėjimo.

Reklama

„Jau prieš kurį laiką pradėjome teikti ir konteinerių pervežimui reikalingų uosto bei muitinės formalumų tvarkymą. Klaipėda – tai dar vienas, labai svarbus pasienis, kuris generuoja didelį srautą.

Matome čia didelę perspektyvą galėdami jūrų pervežimo srityje dirbančioms įmonėms padėti sutaupyti laiko, greičiau sutvarkyti muitinės ir uosto formalumus bei pagerinti logistikos grandinę“, – sakė J.Adomavičius.

Jis atskleidė, kad įmonė svarsto galimybę plėstis ir tapti konteinerinių linijų atstove. „Bunastos“ tikslas visada buvo kuo glaudžiau integruotis į logistikos grandinę taupant ir efektyvinant vežėjo kaštus“, – pastebėjo pašnekovas.

Šiuo metu į Klaipėdos regioną UAB „Bunasta“ kreipia labai daug dėmesio ir priima naujų darbuotojų. J.Adomavičius siekia komandą papildyti Klaipėdos regiono rinką ir uosto specifiką išmanančiu pardavimų vadovu, kuris sustiprintų ryšius su naujais klientais ir padėtų įmonei vystyti naujas su uosto darbu susijusias paslaugas.

Lietuva – visose tranzito grandinės dalyse

Pasak J.Adomavičiaus, per visą prekės pervežimo ciklą su muitine susijusios paslaugos dalinamos į tris etapus, o priklausomai nuo prekių kelio Lietuva gali atsidurti bet kuriame iš šių etapų. Pirmiausia prekės yra eksportuojamos, tam įforminama eksporto deklaracija. Vėliau prekės vežamos tranzitu iki gavėjo muitinės ir galiausiai  jos yra importuojamos.

„Bunasta“ iki šiol daugiausiai atlikdavo antrajame žingsnyje, tranzite, reikalingų muitinės procedūrų, tokių kaip tranzitinių deklaracijų ir garantijų, reikalingų eksportuotoms prekėms keliaujant pas gavėją ir ES, ir Muitų sąjungos šalyse įforminimas. Tačiau J.Adomavičius pastebi, kad vis labiau auga poreikis, kad muitinės tarpininkai ne tik įformintų tranzitą ir garantiją, bet ir suteiktų pradinės muitinės paslaugas, reikalingas eksportuotojui, tokias kaip eksporto deklaracija.

Reklama

Pašnekovas neslėpė, kad būdami vienu iš didžiausių tranzito partnerių „Bunasta“ darbuotojai labai greitai pamato, su kokiomis problemomis ar sunkumais susiduria prekių vežėjas.

„Pavyzdžiui, dabar Vievyje pasikrovęs prekes vairuotojas siunčiamas į muitinę Elektrėnuose, kad įformintų eksportą, o tada važiuoja pro Vilnių įsiforminti jam reikalingos tranzito deklaracijos ir pasiimti garantijos. Skaičiavome, kad dėl tokio lanksto vežėjas kaskart praranda daugiau nei po 100 eurų, nors tai yra tik popierių tvarkymas.

Dažnai papildomos procedūros užima daugiau laiko, vairuotojui tenka išsukti iš kelio ir važiuoti ne tik  į krovos vietą, bet ir pas muitinės tarpininką, kad įformintų minėtas procedūras. Todėl pradėjome teikti prekių išeksportavimo paslaugą mūsų klientų vežamiems kroviniams, kad vežėjai sutaupytų laiko ir nepatirtų prastovų.

Dabar prekių siuntėjai visą parą dirbančiuose „Bunasta“ vairuotojų aptarnavimo centruose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje gali užsisakyti eksporto deklaraciją, o vežėjas tuo pat metu – tranzitinę deklaraciją ir garantiją. Taip taupomas laikas, išvengiama klaidų ir padidėja efektyvumas“, – tvirtino J.Adomavičius.

„Bunasta“ vadovas planuoja, kad netrukus ši paslauga bus išplėsta ir į kitose 5 valstybėse – Lenkijoje, Latvijoje, Rusijoje, Baltarusijoje bei Ukrainoje – esančius įmonės padalinius.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Po karo Klaipėdos miesto autobusuose nuplėšiamus bilietus du dešimtmečius pardavinėdavo konduktorės. Po...

Iš viešojo transporto bilietų istorijos nuotrauka, foto

Nuo šio savaitgalio iki Jūros šventės pradžios autobusuose išmontuosime mechaninius komposterius, populiariai...

Su "krokodilais" atsisveikinsime iki Jūros šventės nuotrauka, foto

Vokietijos Frankenbergo mieste startavo 56-asis Europos tautų kultūrų festivalis „Europiada“, sukvietęs beveik...

Klaipėdiečiai kviečia į 2020 metų festivalį nuotrauka, foto

Atnaujins buvusią odos ir venerinių ligų polikliniką nuotrauka, foto

Klaipėda, Verslininko Martino Gusiatino šeimos valdoma bendrovė „Stemma group“ už 572 tūkst. eurų įsigijo...

Eglė Tamulytė-Shaltmira: "Pasaulio užkariauti nereikia, užtenka su juo susidraugauti" nuotrauka, foto

Parodos, Ekscentriškoji menininkė Eglė Tamulytė-Shaltmira savo darbų parodą, sudarytą iš dviejų dalių, kuriose...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (587) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Palangoje klaikiai sumuštas 17-metis nuotrauka, foto

Kriminalai, Patyčios ir santykių aiškinimasis tarp paauglių Palangoje baigėsi smūgiais, po kurių 17-metis...

Klaipėda, Paskelbta prieš 27 min.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...