2021 m. sausio 26 d. 21:03 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Bibliotekos kviečia specialiųjų poreikių turinčius lankytojus

Reklama

Klaipėdos viešosios bibliotekos pamažu pritaikomos autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos bei elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.

Pasak Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorės pavaduotojos Kristinos Kundrotienės, šiuo metu įgyvendinamas projektas "Biblioteka visiems" yra pirmasis įstaigos žingsnis, siekiant suprasti ir padėti lankytojams, turintiems autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos bei elgesio sutrikimų", - apie naujos veiklos pradžią kalbėjo pavaduotoja.

Šiuo metu biblioteka yra paruošusi specialų paketą, kurį sudaro socialinė istorija ir socialinis plakatas. "Autizmo sindromą turintys žmonės informaciją geriau įsisavina per vaizdus. Todėl šio paketo paskirtis yra supažindinti autizmo sindromą turinčius lankytojus su būsimomis veiklomis, žmonėmis, su kuriais jie bendraus, ir taip pat parodyti, kokias paslaugas jie gaus. Visa tai skirta vizualiniam prisistatymui", - komentavo K. Kundrotienė.

Bibliotekos turi dar vieną priemonę - vadinamąjį sensorinį gesintuvą. "Žinome, kad autizmo spektro sutrikimą turinčius asmenis dažnai ištinka panikos priepuoliai, jie jaučiasi nesaugiai, todėl ši priemonė yra skirta jiems nusiraminti", - teigė pašnekovė. Sensorinį gesintuvą sudaro tam tikros garsinės, vizualinės ir taktilinės priemonės, padedančios suvaldyti nerimą ir atsipalaiduoti.

Apskričių viešųjų bibliotekų inicijuotas projektas prasidėjo dar šių metų pradžioje. "Visą šį laiką mes, bibliotekų specialistai, patys ruošėmės šiam naujam darbui. Parengti socialinę istoriją ir plakatą prireikė nemažai laiko. Reikėjo surinkti daug medžiagos ir perduoti specialistams, kurie ją apdorotų taip, kad autizmo sindromą turintys žmonės galėtų ją suprasti", - apie paruošiamuosius darbus kalbėjo K. Kundrotienė.

Pavaduotojos teigimu, kaip dirbti su šia žmonių grupe, bibliotekos darbuotojai mokosi iš kvalifikacinio filmuko. Tačiau šiais ir ateinančiais metais vyks intensyvus kvalifikacijos tobulinimo procesas, kad būtų galima teikti kokybiškas paslaugas autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos bei elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.

Reklama

Projekto "Biblioteka visiems" pradininkas yra Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Ši kultūros įstaiga dirbti su autistiškais vaikais pradėjo jau gerokai anksčiau. Projekto tikslas - ne tik pritaikyti bibliotekas šiai tikslinei žmonių grupei, bet ir šviesti visuomenę apie autizmo spektro sutrikimų turinčius žmones, skatinti toleranciją ir supratingumą.

PROJEKTAS. Stengsis ne tik pritraukti daugiau lankytojų, turinčių specialiųjų poreikių, bet ir skatins gyventojų toleranciją šiai tikslinei žmonių grupei.

Asociatyvi "Pixabay" nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijai priklausančioje vienoje iš restauruojamų tarpukario vilų...

Smiltynės viloje - žinutės iš praeities nuotrauka, foto

Vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu,...

Į Klaipėdos mokyklas sugrįžo 140 vaikų nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai pietinėje miesto dalyje pastebėjo dešimtis nugaišusių kuosų. Dėl kokių priežasčių krito...

Klaipėdoje dešimtys nugaišusių kuosų užminė mįslę nuotrauka, foto

Uostamiestyje užvirė kova dėl neišvaizdaus šimtamečio pastato, kurį planuojama išardyti, o...

Klaipėdiečiai šiurpsta: miesto širdyje nori įkurdinti priklausomybės ligų centrą nuotrauka, foto

Negyvas rastas rusų komikas ir aktorius Aleksandras Šaliapinas nuotrauka, foto

In Memoriam, Antradienį paryčiais vietos laiku Maskvoje esančiame bute buvo rastas žinomo rusų stand-up...

Smiltynės viloje - žinutės iš praeities nuotrauka, foto

Klaipėda, Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijai priklausančioje vienoje iš restauruojamų tarpukario vilų...

„Neptūnas“ pratęsė sutartį su Nojumi Mineikiu nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ iki 2023-ųjų metų vasaros pratęsė kontraktą su visas klubo...

Į Klaipėdos mokyklas sugrįžo 140 vaikų nuotrauka, foto

Klaipėda, Vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu,...

In Memoriam, Paskelbta prieš 19 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...