2019 m. liepos 16 d. 09:23 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Biblioteka neturėtų "išsišokti" kvartale

(3)

Biblioteka neturėtų "išsišokti" kvartale nuotrauka, foto

PAPRASTESNIS. Šis pagrindinio fasado variantas kur kas paprastesnis, ir stiklo jame mažiau.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Vakar pristatyti Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos "Kauno atžalyno" filialo (Kauno g. 49) projektiniai pasiūlymai. Svarstyti du eksterjero variantai, išsakyta pastabų ir laukiama trečiojo varianto. Projektuotojai prisipažįsta "klaipėdietišką raziną" padarę kiek per didelę.

"Kauno atžalyno" filialo projektinius pasiūlymus pristatė juos rengusios UAB "Urbon Design" projektų vadovas kaunietis Karolis Bilziukevičius.

Dabartinio pastato su priestatu, esančio prie daugiabučių namų, būklė nekokia. Jis buvo išdėstytas per du sklypus, dabar projektuojamas viename. Fasadą norima pasukti į žaliąją zoną, planuojami įvažiavimai iš dviejų pusių, numatyta stovėjimo aikštelė.

Pirmame aukšte planuojamas suaugusiųjų skyriaus, vaikų: paauglių ir mažųjų, mamos ir vaiko, tualeto, kuriuo galės naudotis neįgalieji, patalpos. Bus dvi laiptinės, liftas.

Antrajame aukšte planuojamos suaugusiųjų patalpos tiesiai virš tokių patalpų pirmajame aukšte, kad nereikėtų blaškytis po visą pastatą, numatomos vietos, kur bus galima skaityti, naudotis kompiuteriu, specialiai renginiams skirtos vietos, drabužinė, sandėliukas.

Pasak K. Bilziukevičiaus, visko, kas nurodyta techninėje užduotyje, išdėstyti dviejuose aukštuose nepavyko, tad planuojamas ir trečias. Jame bus mokymosi, kompiuterių salės, darbo kambarys bibliotekos personalui, virtuvėlė, dengtos terasos, balkonai, kuriuose vasarą galėtų vykti neformalus bendravimas.

PRABANGESNIS. Siūlomas toks pagrindinio fasado variantas su mediniais "peiliais".

Klaipėdos vicemerė Judita Simonavičiūtė atkreipė dėmesį į tai, kad ir bibliotekoje, ir planuojamoje statyti futbolo mokykloje yra numatomos patalpos bendruomenės namams. Jos manymu, toje pačioje zonoje dviejų patalpų bendruomenei nereikėtų skirti, pakaktų, kad jos būtų bibliotekoje.

Su fachverku persistengta

Daugiausia diskusijų sukėlė du pastato eksterjero variantai. Projekto autoriai norėjo taikytis prie Klaipėdos senamiesčio, jiems labai patiko fachverkas. Tad abiejuose variantuose galiniuose fasaduose naudoja fachverką, tik šiek tiek adaptuotą dabartinėms sąlygoms.

Pirmas variantas, pasak autorių atstovo, yra drąsesnis, prabangesnis ir brangesnis. Pagrindinis fasadas būtų stiklinis. Jame naudojami mediniai elementai atliktų ir žaliuzių, ir dekoro vaidmenį, be to, leistų kontroliuoti saulės spindulių kiekį. Žaliuzių modeliai gyvina ir galinį fasadą.

Siūlomas antras variantas nuosaikesnis ir ramesnis. Jam būtų naudojamas tinkas ir stiklas. Paneliai būtų išdėstomi šachmatų principu.

Savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas tokio pastato dabartinėje aplinkoje nelabai įsivaizduoja. Jo manymu, daugiabučių namų kiemuose fachverką naudoti tikrai nėra būtina, nes tai labai pabrangintų projektą. Senamiestyje toks variantas galbūt ir tiktų.

Be to, jis nepatarė prie tinko kalti lentų ir atkreipė dėmesį į tai, kad tinkas Klaipėdoje turi būti specifinis, nes jis tiesiog nesilaiko. Medinės detalės taip pat nelaikys ilgai. K. Macijauskas rekomendavo atsižvelgti į uostamiesčio klimatines sąlygas, kurioms reikia patvarių medžiagų. Jo manymu, klinkerio plytelės tiktų.

"Mes ieškojome Klaipėdos razinos, matyt, ta razina išėjo per didelė. Vertinome tai, kad aplinka ten nekokia, nesinorėjo joje "supūti", - aiškino K. Bilziukevičius.

Išsakyta dar viena pastaba, kad autoriams kaip gretimybę reikėtų vertinti ne penkis kaimyninius namus, o visą kvartalą.

Bibliotekos atstovių pageidavimas - pastatas neturėtų būti brangus eksploatuoti. Dėl stiklo fasadų jau kyla problemų Lietuvoje. Juos labai sunku valyti ir po kurio laiko jie būna tiesiog purvini. Pasak bibliotekininkių, saulė darbo vietoms nekenkia, o knygoms gali daryti žalą. Projektuotojai planuoja knygų lentynas traukti toliau nuo stiklo.

K. Macijauskas atkreipė dėmesį į tai, kad stiklas prisideda prie šildymo problemos - jis perkaitina patalpas. Kai šviečia saulė, galima išjungti šildymą, o vasarą reikia kondicionierių, tai pabrangina eksploatavimą.

Po diskusijos išsakytos pastabos bus apibendrintos ir pateiktos projektuotojams raštu. Netrukus tikimasi svarstyti trečiąjį eksterjero variantą.

Žymos: biblioteka

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

P,I,Z,Ė taukuose

2017-04-01   21:03

IP: 188.65.190.66

koks geras.Zaibata...

* taukuose

2017-04-01   21:00

IP: 188.65.190.66

koks geras

Nu jobanavrot.

2017-04-01   20:57

IP: 188.65.190.66

Zajabis pastatasK,u,r,v,a geras n,a,c,h,u,i.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

„Neskink, nes nubaus“, – tokie žodžiai giliai atmintin, ko gero, įsirėžė ne...

Anksčiau grasino baudomis, dabar kviečia skinti nuotrauka, foto

Pačiame uostamiesčio centre - miestiečius stebinantis paukštis. Paklydėlį įamžinusios klaipėdietės nuotraukomis...

Mieste pamatytas paukštis pradžiugino ne visus nuotrauka, foto

Nuolatinio triukšmo ir gatvėse barstomų metalo šiukšlių neapsikentę individualių namų savininkų bendrijos...

Smeltės kvartalas skęsta pažadų jūroje nuotrauka, foto

NBA vasaros lygos finale arti stebuklo buvęs K.Maksvytis nuotrauka, foto

Sportas, Las Vegase finišavo NBA vasaros lyga. Paskutinėse turnyro rungtynėse dėl čempionų titulo...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Neringos bendruomenės nariu tapo Valdas Adamkus nuotrauka, foto

Neringa, Sekmadienį Neringos bendruomenė į savo gretas šiltai priėmė prezidentą Valdą Adamkų, iškilmingai...

Anksčiau grasino baudomis, dabar kviečia skinti nuotrauka, foto

Klaipėda, „Neskink, nes nubaus“, – tokie žodžiai giliai atmintin, ko gero, įsirėžė ne...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Neringa, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...