2019 m. liepos 19 d. 04:52 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

„Beveik visi vadovai yra apskųsti“

(6)

„Beveik visi vadovai yra apskųsti“ nuotrauka, foto

NERINGIŠKIAI. Klausiamas, ar neringiškiai bus keliami be eilės, susisiekimo ministras tiesiai šviesiai neatsakė. Tačiau teigė, kad į neringiškių argumentus turi būti įsiklausyta.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Pasinaudodami proga, kad vakar Klaipėdos uoste lankėsi susisiekimo ministras Rokas Masiulis, atlydėjęs Lenkijos infrastruktūros ministrą Andrzejų Adamczyką, uždavėme jam kelis klausimus, susijusius su pastaraisiais įvykiais uostamiestyje.

Rokas Masiulis.

Ministre, kodėl nebemylite Klaipėdos?

Kodėl taip sakote?

Turiu omenyje įvykius Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, jos vadovo Arvydo Vaitkaus atleidimą, auditą AB "Smiltynės perkėla". Jūrininkai skundžiasi, kad jūs juos ignoruojate.

Reklama

Pradėsiu nuo jūrininkų. Su jais tikrai turi būti kalbama, jie turi būti išklausyti. Mes Seime prašėme atsiimti vieno įstatymo pataisą, dėl kurios jūrininkams buvo neramu. Aš linkęs tai laikyti nesusipratimu. Tiksliai visų detalių nežinau, bet visada savo komandos prašiau išklausyti jūrininkus, nes tai labai svarbi Lietuvai profesija, reikšminga Klaipėdos dalis, be jokių abejonių nusipelniusi pagarbos. Supratimas turi būti tarp abiejų pusių. Norėčiau žinoti, kas negerai padaryta, kad jūrininkai mano, jog yra negerbiami.

Juos sunerimti privertė ketinimas jūrininkų egzaminavimą ir dokumentų išdavimą perduoti Kauno VšĮ Transporto kompetencijų agentūrai.

Tai senas klausimas, jis "nepraėjo" Seime. Galbūt vyko tokios diskusijos, bet man paprašius Seime tas klausimas buvo sustabdytas. Dabar turi vykti diskusijos su jūrininkais ir turi būti išsiaiškinta, kad jie būtų ramūs ir nekiltų problemų.

Ar šiandien jūs galite patvirtinti, kad jūrininkų egzaminavimas nebus perduotas Kauno VšĮ?

Prievartos tikrai neturi būti, privalo vykti diskusija, kad būtų pasirinkta geriausia vieta. Norėčiau žinoti, dėl ko dar jiems kyla nerimas, dėl ko jie jaudinasi.

Ką galite pasakyti dėl debesies, pakibusio virš buvusio Uosto direkcijos vadovo Arvydo Vaitkaus ir AB "Smiltynės perkėla" vadovo Dariaus Butvydo galvų?

Reklama

Be reikalo vadovų atleidimą siejate su nemeile Klaipėdai. Mano meilė šiam miestui visada išliks. Kai kalbame apie vadovus, visada turi būti objektyvios priežastys. Pono A. Vaitkaus klausimas nagrinėjamas teisme, tad nenorėčiau jo per daug komentuoti, nes visa tai gali atsidurti teisme.

Manote, kad "Smiltynės perkėloje" iš tikrųjų yra korupcija, ar, kaip kalbama užkulisiuose, tiesiog norite pasistatyti savo žmogų?

Nuoširdžiai sakau, turime klausimų dėl viešųjų pirkimų "Smiltynės perkėloje". Dėl šios bendrovės vadovybės skundų gaudavome nuo pirmos dienos. Žinoma, jie mūsų nestebino, nes visi skundžia visus. Beveik visi vadovai yra apskųsti. Visada reikia tikrinti faktus. Mes tai ir darėme. Kai kurie dalykai nepasitvirtino. Dabar susikaupė nemažai informacijos, ypač susijusios su viešaisiais pirkimais. Tik ką baigėme auditą, jis rodo, kad ne viskas yra gerai. Proteguojamas vienas rangovas, todėl mes visą tą informaciją atidavėme bendrovės valdybai.

Ar Darius Butvydas bus atleidžiamas iš pareigų?

Skirtingai nei Uosto direkcijoje, ministras negali atleisti akcinės bendrovės vadovo. Kaip nuspręs bendrovės valdyba, taip ir bus. Aš, kaip ministras, tokios prerogatyvos neturiu. Jeigu turėčiau, galbūt būtų kitaip. O valstybės įmonės vadovą ministras gali bet kada atleisti.

Kodėl Darius Butvydas užsitraukė ministerijos nemalonę?

Reklama

Nerimą kelia personalo skundai dėl jo prasto elgesio su darbuotojais. Pavaldiniai skundžiasi dėl prastos atmosferos, dėl psichologinio smurto. Tokie dalykai tikrai negali būti toleruojami. Ši informacija taip pat perduota valdybai. Ir tai tikrai nėra nemeilė Klaipėdai. Jeigu yra blogai, reikia tvarkyti.

Kodėl iš neringiškių atimta teisė be eilės keltis "Smiltynės perkėlos" keltais?

Tai dar vienas chaosas, sukeltas "Smiltynės perkėlos" vadovybės. Visą laiką su ja buvo diskutuojama, kaip elgtis su tuo "be eilės". Pagal įstatymus eilės be eilės nėra. Tačiau "Smiltynės perkėla" nuo 2003 metų "be eilės" vis tiek naudojo pagal savo vidinę tvarką. Daug žmonių, kurie keliasi į Smiltynę, jaučiasi blogai matydami, kad prabangūs automobiliai užpildo keltą be eilės. Todėl Automobilių kelių direkcija dabar naikina tokius leidimus, kurie išduoti ne Smiltynėje ar ne Neringoje registruotiems subjektams. Jau panaikinta 2 500 tokių leidimų. Iš vienos pusės, turime nepatenkintus kitus Lietuvos gyventojus tais, kurie dėl tam tikrų ryšių gavo tuos leidimus, iš kitos - Neringos gyventojai. Mes siūlėme rasti tokį variantą, kad ir Neringos gyventojai nenukentėtų, ir kad būtų įvykdytas socialinis teisingumas, kad be eilės nelįstų bet kas. Nežinia, kodėl bendrovės vadovybė nusprendė panaikinti tuos leidimus be eilės. Galėjo tai daryti rudenį, kai nėra eilių ir to chaoso. Mes manome, kad vadovas ėmėsi destrukcinių veiksmų. Galbūt jis susijaudino, kad atliekami tyrimai. Profesionalus vadovas neturi kelti destrukcijos ir chaoso lygioje vietoje.

"Smiltynės perkėla" neigia, kad nedaryti lengvatų neringiškiams buvusi jos iniciatyva. Tai daroma Automobilių kelių direkcijos iniciatyva.

Kelių direkcija apskritai niekuo dėta. Ji tik perėmė leidimų tvarkymą.

Ar galima tikėtis, kad kai baigsis tas chaosas, neringiškiai kelsis, kaip ir anksčiau, be eilės?

Reklama

Dabar sunku pasakyti, kokia bus tvarka. Tačiau vienaip ar kitaip į neringiškių argumentus reikia atsižvelgti. Nenoriu užbėgti įvykiams už akių. Šiame procese aktyviausiai turi dalyvauti įmonė. Mums Vilniuje jų poreikius įsivaizduoti kur kas sunkiau.

Jūs jau būdamas ministras susidūrėte su tokiu klausimu, kai konkursai apskundžiami be pagrindo, tiesiog vilkinamas laikas norint pakenkti konkurentams, o skundžiantysis už tai niekaip neatsako. Buvęs Uosto direkcijos vadovas A. Vaitkus kėlė šį klausimą, siūlė keisti įstatymą. Ar kas nors pasikeitė viešųjų pirkimų srityje?

Pirmas šį klausimą kėlė ne ponas A. Vaitkus. Jis jau buvo keliamas dar anoje kadencijoje. Dabar tai Ekonomikos ir inovacijų ministerijos klausimas. Žinau, kad ta tema yra aktuali - viešuosius pirkimus teisminiai procesai per daug stabdo. Vienos įmonės viešasis konkursas buvo atidėtas beveik pusei metų. Pasirodo Lietuvoje reikalaujama, kad kiekvieno rangovo kiekvienas valdybos narys savo valstybėje gautų raštišką dokumentą, kad jis nėra skolingas mokesčių. Didžiulės įmonės konkurse dalyvauja dešimt ar penki konsorciumai, o konsorciume yra galbūt kokios 5 įmonės, kurių kiekvienoje valdyboje po 5 žmones. Jie turi skristi, pavyzdžiui, į Kaliforniją ir reikalauti tokio dokumento, nes Lietuvoje jis būtinas. Įsivaizduojate, kiek tai užima laiko? Tikrai turime taisyti tuos dalykus. tačiau tai turėtų komentuoti kita ministerija.

O Susisiekimo ministerija negali teikti savo pasiūlymų, kaip reikėtų taisyti tokią situaciją?

Vyriausybė yra hierarchija. Teikti turi ta ministerija, kuri atsakinga už šį klausimą. Kai pasiūlymas cirkuliuoja duomenų bazėje, tada kitos ministerijos teikia pasiūlymus. Be abejo, mes teiksime savo pasiūlymus.

Reklama

Žymos: rokas masiulis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Captain

2019-06-13   06:52

IP: 188.69.213.21

Juokinga kalbėti apie kažkokį jūrininkų egzaminų perdavimą į Kauną, neliko išvis Jūrinės Administracijos, nėra nei kam įmonių atestuoti, nei mokymo įmonių akredituoti, jau nekalbu apie kitus rimtus jūrinius reikalus, pašūkavo Bekėža su Lieponiumi ir viskas baigėsi virtuvės lygio kalbomis, kokie čia jūrinių organizacijų atstovai... ar šitaip reikalai sprendžiami... tai ir tvarkosi kas nori, kaip nori... nėra nei seime nei vyriausybėje žmonių suinteresuotų apie jūrinius reikalus. Tai tik tuščios kalbos. Liudna į visą šitą žiūrėti, netgi kas buvo sukurta per 30 metų, ištaškyta... svarbiausia nėra ir nebus jūrinių specialistų kurie norėtų dirbti LTSA, prisiėmė neaiškaus profilio specialistų, daržininkų, gėlininkų ir tt. tai kas čia... kaip agrarininkams gal ir neblogai, vėl susisodino į visas ministerijai pavaldžias institucijas savo žmonas, gimines ir draugus... štai nuo ko visi pavargo... ir kada tas baigsis LT, ko gero niekada...

klaipedietis

2019-06-12   16:59

IP: 77.221.70.147

Sitie( vaitkus ,buivydas) is bado nemirs.

Orakulas

2019-06-12   14:45

IP: 78.57.246.140

Taigi aiškiai pasakė: niekas nesiruošia niekur kelti tų egzaminų. O šiaip jau nestebina tendencija ir daromas didelis lobizmas Kauno naudai visur, kur tik galima ką nors iš Vilniaus, juolab kitų miestų kažką atimti, neduoti ir t.t. Pradedant ŽŪ ministerija, biudžeto lėšomis ir t.t. Kawianski vyriausybėje ir seime atidirbinėja ir traukia antklodę tik į savo pusę. Nors... ministras Siurplys plungiškis, o ir mokėsi ne Kaune. Va, susidėjo su kolchoznykais ir nublūdo nuo Karbauckio fix idėjų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Trečiajį kartą organizuojama vasaros fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“ koncertu pristatė šių...

„Klaipėda Piano Masters 2019“ atidaryme grojo 24 pianistai nuotrauka, foto

Uostamiesčio mokyklos pamažu prisitaiko prie rinkos poreikių. Pavyzdžiui, Baltijos gimnazijoje ateinantiems mokslo...

Naujovės Klaipėdoje - dėstytojai dirbs mokytojais nuotrauka, foto

Ankstyvą trečiadienio rytą senamiesčio skulptūra "Kaminkrėtys" atsinaujino - pakeistas jau pasenęs šepetys....

„Kaminkrėtys“ atsinaujino Jūros šventei nuotrauka, foto

Jau šį penktadienį Klaipėdoje, Lietuvininkų aikštėje, susirinks gausus būrys uostamiesčio gyventojų ir...

Šv. Magdalenos įkvėptos moterys neš svarbią žinią nuotrauka, foto

„Klaipėda Piano Masters 2019“ atidaryme grojo 24 pianistai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiajį kartą organizuojama vasaros fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“ koncertu pristatė šių...

Į Baku - aštuoni klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Lietuvos rinktinės nariai, tarp kurių aštuoni klaipėdiečiai, išvyko į liepos 21-27...

Sendinimo programėlė „FaceApp“ kelia rizikų nuotrauka, foto

IT, Sparčiai išpopuliarėjusi programėlė „FaceApp“, leidžianti vartotojams pasendinti savo atvaizdą, kelia rizikų...

E. Gentvilas: "Karbauskis nori kankinti Lietuvą“ nuotrauka, foto

Lietuva, Nesibaigianti drama dėl Seimo pirmininko pareigų privertė reaguoti ir opoziciją. Registruotas siūlymas...

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...