2019 m. liepos 17 d. 17:55 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Bastionų gatvė bus, bet kur ja reikės važiuoti?

(19)

Bastionų gatvė bus, bet kur ja reikės važiuoti? nuotrauka, foto

JUNGTIS. Patekti į naująją Bastionų gatvę vykstant iš pietinės į šiaurinę Klaipėdos dalį bus galima iš Bangų gatvės, ties sankryža su Baltikalnio gatve. Nors pati Bastionų gatvė bus keturių eismo juostų, Bangų gatvė išliks tokio paties pločio, kaip ir yra dabar. Išsaugoti ketinama ir senąjį, akmenimis grįstą Bangų gatvės grindinį.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Su esamais tiltais sunkiai besiverčiančiai Klaipėdai naujoji Bastionų gatvė su tiltu per Danę neabejotinai reikalinga kaip gaivaus vėjo gūsis kaitrią vasaros dieną. Tačiau klausimas - ar šio kelias dešimtis milijonų litų kainuosiančio gūsio būsią stipraus - išlieka atviras.

Mat nors ir pati naujoji Bastionų gatvė bus plati, keturių eismo juostų, į ją patekti bus galima tik iš gana siaurų Bangų ir Danės gatvių. O jų itin platinti dėl čia esančio užstatymo galimybių nėra.

Paskelbė konkursą

Žinia, spalį uostamiesčio Savivaldybė paskelbė atvirą tarptautinį Bastionų gatvės su naujojo tiltu per Danės upę projektavimo bei projekto vykdymo priežiūros konkursą.

"Tai yra naujiena, skelbianti, kad Klaipėda žengia aiškų bei tvirtą žingsnį naujos Bastionų gatvės bei svarbiausios jo dalies - transporto ir pėsčiųjų tilto per Danę - projekto įgyvendinimo link. Šiandienos situacija, kai remontui uždarytas Pilies tiltas, dar kartą įrodė, kad su esama tiltų per Danę infrastruktūra Klaipėda jau nebegali išsiversti", - tąkart sakė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

Numatoma, kad projektuotojų pasiūlymų bus laukiama iki gruodžio 10 dienos, o projektavimo darbų sutartį tikimasi pasirašyti jau kitų metų pradžioje.

Pilies tiltas perkrautas

Dar 2007-aisiais patvirtintas Klaipėdos bendrasis planas numato, kad, pastačius Bastionų gatvę su naujuoju tiltu, bus sukurtas savotiškas senamiesčio apvažiavimas, kuris apimtų jau minėtą gatvę bei Danės, Pilies, Galinio Pylimo ir Bangų gatves.

Reklama

Transporto specialistai pažymi, kad įrengus šį apvažiavimą atsiranda galimybė transporto eismui užverti Tiltų gatvę bei atiduoti ją pėstiesiems. Taip pat naujasis tiltas per Danės upę "nuims" ir dalį transporto srauto nuo Pilies tilto, kurio pralaidumo galimybės dėl šalia esamų reguliuojamų sankryžų realiai išnaudojamos kone 100 proc.

Minėto uostamiesčio bendrojo plano transporto dalies bendraautorio Vidualdo Valeikos teigimu, Pilies tiltu, iki uždarant jį remontui, piko metu abiem kryptimis pravažiuodavo iki 3,4 tūkst. automobilių, tuo metu Mokyklos gatvės viaduku - apie 3 tūkst. automobilių, Biržos tiltu - apie 300.

Anot V. Valeikos, įvertinus tai, kad į Bastionų gatvę galimai bus nukreipta didžioji dalis miesto centrą kertančio viešojo transporto srauto, skaičiuojama, kad naujojo tilto pralaidumas vidutiniškai turėtų siekti apie 1,5 tūkst. transporto priemonių per valandą abiem kryptimis.

"Tiltu per valandą galimai galėtų pravažiuoti ir daugiau nei du tūkstančiai automobilių, tačiau viskas priklausys nuo to, koks bus gretimų gatvių ir jas su Bastionų gatve sujungsiančių sankryžų pralaidumas", - sakė V. Valeika.

Bangų gatvės neplatins

Patekti į naująją Bastionų gatvę vykstant iš pietinės į šiaurinę Klaipėdos dalį bus galima iš Bangų gatvės, ties sankryža su Baltikalnio gatve. Tai numato bendrovės "Uostamiesčio projektai" parengta bei uostamiesčio Savivaldybės tarybos patvirtinta dalies Bangų gatvės, Bastionų gatvės ir gretimų teritorijų detaliojo plano koncepcija.

"Uostamiesčio projektų" vadovės Snieguolės Stripinienės teigimu, tiek Bastionų gatvė, tiek ir naujasis tiltas per Danės upę bus keturių eismo juostų. O štai Bangų gatvės plotis keistis neturėtų - t. y. ji ir ateityje turėtų išlikti trijų eismo juostų.

Reklama

"Galimybės platėti Bangų gatvė neturi, nes yra iš visų pusių užstatyta", - sakė S. Stripinienė.

Ji pažymėjo, kad išsaugoti ketinama ir senąjį, akmenimis grįstą Bangų gatvės grindinį, mat to pageidauja paveldosaugininkai.

"Naujoji Bastionų gatvė su tiltu bus labiau skirta ne tranzitiniam, o lokaliniam susisiekimui, - teigė architektė. - Nereiškia, kad pastačius naują tiltą išsispręs visos automobilių spūsčių problemos, tačiau miestui, kurį kerta upė, būtina turėti kiek galima daugiau tiltų."

Beje, ateityje nelikti turėtų ir žiedinės sankryžos greta senojo turgaus. Parengtoje jau kitoje - senojo turgaus ir gretutinių teritorijų - vystymo vizijoje numatyta, kad ji taps tradicinė, reguliuojama šviesoforu.

Danės gatvė turės tęsinį

O štai jau anapus Danės, t. y. šiauriniame upės krante, Bastionų gatvė susikirs su Danės gatve ties buvusiu bendrovės "Teo" administraciniu pastatu ir Danės gatvės bei Laivų skersgatvio sankryža.

Savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento direktoriaus Kastyčio Macijausko teigimu, pagal jau taip pat parengtus detaliuosius planus numatyta, kad, Bastionų gatvei susikirtus su Danės gatve, eismas būtų kreipiamas trimis kryptimis.

Reklama

Pirmoji jų - į kairę Danės gatve iki Herkaus Manto gatvės, antroji - tiesiai Laivų skersgatviu iki Liepų gatvės, trečioji - į dešinę Danės gatve.

"Planuojama, kad Danės gatvė bus pratęsta iki pat Artojų gatvės", - sakė K. Macijauskas.

Jis pažymėjo, kad Danės gatvė nuo Herkaus Manto gatvės iki Artojų gatvės turėtų būti išplatinta iki trijų juostų. O štai Laivų skersgatvio plotis nesikeistų, mat jis taip pat iš abiejų pusių yra užstatytas.

Kliuvinių nebus?

Prieš pradedant pačios Bastionų gatvės statybos darbus Savivaldybei teks atlikti ir keletą žemės sklypų paėmimo visuomenės reikmėms procedūrų.

Pirmiausiai numatoma nugriauti Bangų gatvės 11-uoju numeriu pažymėtą gyvenamąjį pastatą, mat jis trukdo įrengti naują Bastionų, Bangų ir Baltikalnio gatvių sankryžą.

Beje, dar vasarą viešojoje erdvėje būta abejonių, ar šis XIX a. pabaigoje statytas pastatas nėra saugotinas. Tačiau čia galutinį verdiktą tarė Kultūros paveldo departamentas, konstatavęs, kad minėtas namas jau buvo nesyk rekonstruotas ir neteko didžiosios dalies autentiškumo, tad nėra saugoma kultūros vertybė.

Reklama

Visuomenės reikmėms taip pat ketinama perimti ir dalį žemės sklypo prie "Teo" administracinio pastato.

Savivaldybės Žemėtvarkos skyriaus vedėjos Raimondos Gružienės teigimu, visas žemės paėmimo visuomenės poreikiams ir minėto pastato išpirkimo iš savininkų procedūras ketinama pradėti kitąmet. Jos gali užtrukti iki metų.

Valdininkė pažymi, kad analogiškos situacijos, kai dėl už pasiūlytą kainą savo nekilnojamojo turto parduoti nesutikusių gyventojų prieš keliolika metų buvo užstrigusios Mokyklos gatvės viaduko tęsinio statybos, šįkart nenutiks.

"Per tą laiką yra pasikeitę šalies teisės aktai, - sakė R. Gružienė. - Jei savininkai nesutinka su pasiūlyta kaina, dėl jos jie gali ginčytis teisme, tačiau tai netampa priežastimi stabdyti visas procedūras."

Kiek anksčiau neoficialiai kalbėta, kad sunkiai įgyvendinami gali būti ir planai įrengti Danės gatvės tęsinį iki Artojų gatvės. Mat čia esama geležinkelio atšakos, kuria į "Klaipėdos energijos" talpyklas gabentos mazuto atsargos.

"Klaipėdos energijos" technikos direktorius Vilius Buinevičius pažymėjo, kad minėta geležinkelio atšaka kliuviniu tiesiant naują Danės gatvės atkarpą tikrai netaps - mat yra nebenaudojama bei jau pradedama išmontuoti.

Skubėti negalima

Reklama

Skaičiuojama, kad Bastionų gatvės su naujuoju tiltu per Danės upę projekto vertė sieks apie 30 mln. litų. Didžioji dalis lėšų bus skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, likusi dalis - iš Kelių priežiūros ir plėtros programos bei Savivaldybės biudžeto.

Manoma, kad gatvės su tiltu projektavimo darbai užtruks apie pusantrų metų. Statybos darbų rangovo parinkimo konkursą planuojama skelbti 2016-aisiais, o pačias statybas pradėti 2017-aisiais.

Kiek galėtų kainuoti visų gretutinių gatvių sutvarkymas bei kieno lėšomis šie darbai bus finansuojami, Savivaldybės specialistai teigia dar negalintys atsakyti.

Pasak K. Macijausko, pirmiausia būtina pasirengti techninius projektus, kurie ir spręs, kaip tiksliai čia bus organizuojamas transporto eismas, kokio pralaidumo bus naujosios sankryžos bei pan.

"Jau kreipėmės į Savivaldybės administracijos direktorę dėl reikalingų tolesnių procedūrų organizavimo", - pridūrė Urbanistinės plėtros departamento direktorius.

Savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas pažymi, kad ruošiantis Danės gatvės rekonstrukcijai negalima skubėti bei prieš rengiant techninius projektus būtina sulaukti Atgimimo aikštės ir Muzikinio teatro rekonstrukcijų projektų ar bent jau vizijų. Antraip visą parengtą techninę dokumentaciją gali tekti ruošti iš naujo.

Reklama

"Bet kuriuo atveju planuojame taip laiko atžvilgiu suskirstyti visus parengiamuosius ir jau statybos darbų grafikus, kad gretutinės gatvės bei sankryžos būtų rekonstruotos tuo pačiu metu, kaip ir pastatyta pati Bastionų gatvė su tiltu", - sakė R. Zulcas.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Mindaugas

2015-11-19   20:56

IP: 82.135.223.118

Kad praplauktume su burlaiviu Dange ir „gyventume kaip Amsterdame“, reikia padaryti pakeliamus Liepų g., Klaipėdos g. ir Jono kalnelio tiltus.

Leonas

2014-12-01   16:37

IP: 82.135.254.122

Ir niekam nerupi parkelis Danes gatveje...

Virgis

2014-12-01   16:35

IP: 82.135.254.122

Tikekimes, kad atispeikes biurokratai

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje, Pievų gatvėje, vėl planuojama statyti devynaukštį.

Pievų gatvei siūlomas naujas devynaukščio variantas nuotrauka, foto

"Visiškas nesusipratimas", - tokiais žodžiais situaciją Herkaus Manto gatvėje apibūdina praeiviai. Iš...

Pėsčiųjų tako istorijoje - jokių prošvaisčių nuotrauka, foto

Kodėl kovoti su pavėžėjais, jeigu pačiam galima tapti pavėžėju? Pasipiktinimą dėl neva...

Taksi žlunga? Įmonių vairuotojai tampa pavėžėjais nuotrauka, foto

Oro tarša jaučiama, tačiau normos - neviršijamos, pavojaus gyventojų sveikatai nėra. Tokios...

Oro taršos tyrimų rezultatai nenuramino nuotrauka, foto

Pievų gatvei siūlomas naujas devynaukščio variantas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje, Pievų gatvėje, vėl planuojama statyti devynaukštį.

Penkis šimtukus gavusi Mariam Varoneckaitė: "Nesureikšminu pažymių" nuotrauka, foto

Švietimas, "Tikiuosi, kad tai mano raktas į ateitį", - sako visus 5 abitūros...

Sporto srityje - beveik pusšimtį amžiaus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Viesulo" sporto centro metodininkė, anksčiau dirbusi ir miesto Sporto skyriuje, ir...

Orai: plūstels vasariška šiluma - gali šilti iki 28 laipsnių nuotrauka, foto

Lietuva, Panašu, jog artinasi labai gražios ir šiltos dienos. Artimiausiu metu temperatūra palaipsniui...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...