2020 m. lapkričio 25 d. 22:34 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Baltijos jūra nerami: labai didelė trauka, skendo žmogus

Baltijos jūra nerami: labai didelė trauka, skendo žmogus nuotrauka, foto

© BĮ "Klaipėdos paplūdimiai" nuotr.

Reklama

Klaipėdos gelbėtojai perspėja, kad maudytis Baltijos jūroje šiuo metu pavojinga dėl labai didelės traukos. Nelaimės vos išvengta Pervalkoje, kur skendo vyras.

BĮ "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki sakė, kad penktadienį maudytis draudžiama Pirmosios ir Antrosios Melnragės, Girulių, Smiltynės paplūdimiuose. Ypač pavojinga Melnragės pliažuose, nes ten prie pat kranto yra gilu.

Kiek laiko bus draudžiama maudytis, kol kas sunku pasakyti.

"Viskas priklauso nuo oro sąlygų. Keletą dienų buvo stiprus vėjas, jūra įsibangavo. Šiandien iš pačio ryto vėjas nurimo, bet bangavimas liko, nors bangos ir nedidelės. Tokiais atvejais labai padidėja trauka į jūrą", - paaiškino A. Siakki.

"Dabar labai atidžiai viską stebime, nes žmonėms, atėjusiems prie jūros, atrodo, kad nieko tokio, nes nedidelis bangavimas ir galima drąsiai lįsti, nes nieko neatsitiks. Jie labai klysta, nes šiandien kaip tik yra tokios sąlygos jūroje, kad labai padidėjusi trauka, srovės, todėl žmonės rizikuoja patekti į duobę ir gali patys nebegrįžti į krantą ar nuskęsti", - akcentavo gelbėtojas.

Iki šiol, pasak pašnekovo, gelbėti skęstančiųjų neprireikė, nes vanduo buvo gana šaltas. Vis dėlto teko padėti tiems, kurie būdami krante susidūrė su sveikatos problemomis, pavyzdžiui, patyrė šilumos smūgį, epilepsijos priepuolį ar skundėsi kitais negalavimais.

Reklama

Vis dėlto pradėjus šilti vandeniui atsirado norinčiųjų plaukti toliau, nei leidžia gelbėtojai, tad teko drąsuolius grąžinti arčiau kranto.

Pervalkoje skendo žmogus

Penktadienį skaudžios nelaimės vos buvo išvengta Pervalkoje - buvo gelbėtas skendęs žmogus.

Incidentas įvyko apie 9 val. ryto, o šiame paplūdimyje gelbėtojai pradeda budėti nuo 10 val.

Buvęs Neringos paplūdimių gelbėtojas Adomas, gyvenantis šalia pliažo, išgirdo pagalbos besišaukiantį žmogų - poilsiautoją iš Vilniaus klastingos jūros srovės pradėjo traukti gilyn.

Pasak įvykio liudininkų, buvęs gelbėtojas apsivilko gelbėjimo liemenę ir šoko į vandenį. Atplaukęs prie poilsiautojo apvilko jį gelbėjimo liemene ir parplukdė į krantą.

Reklama

Nukentėjusiojo gaivinti nereikėjo, jis gelbėtojų keturračiu buvo pristatytas medikams.

"Šiais metais pas mus kol kas viskas laimingai. Aukų neturime ir tik šiandien užfiksavome antrą skendimo atvejį. Įdomu, kad abu atvejai įvyko ryte", - sakė Neringos gelbėtojų vadovas Gintaras Kuprys.

Klausyti gelbėtojų - privaloma

Šį ilgąjį savaitgalį oras turėtų sušilti iki 20 laipsnių, vandens temperatūra siekia apie 17-18 laipsnių.

A. Siakki primena, kad visi poilsiautojai turi elgtis atsargiai ir atsakingai - klausyti gelbėtojų, paisyti iškeltų vėliavų, ženklų, leidžiančių ar draudžiančių maudytis, prižiūrėti vaikus, nesimaudyti jūroje su pripučiamais čiužiniais ar ratais.

Reklama

"Kai žmonės ateina prie jūros, jie bando išsimaudyti, nepaiso gelbėtojų įspėjimų, draudimų. Pavyzdžiui, gelbėtojas pasako asmeniškai ar per garso sistemą, kad draudžiama maudytis, žmogus iš vandens išlipa, bet po kurio laiko vėl lenda į jūrą.

Pastebėjome, kad tėvai net moko vaikus ir leidžia lįsti į jūrą kabant raudonai vėliavai, negalvodami apie jų saugumą. Dažnai žmonės galvoja, kad jei kažkas skęs, tai ne jie, bet čia jie klysta", - neatsakingumu stebėjosi A. Siakki.

Gelbėtojas priminė, kad svarbu saugotis ir duobių, nes būtent tose vietose būna apie 90 proc. skendimo atvejų: "Pavyzdžiui, beveik visi pernai ir užpernai išgelbėti žmonės skendo būtent ten, kur buvo ženklas "Duobė". Nors yra perspėjantis ženklas, jo nepaiso, o kartais net ant ženklo pasikabina rankšluostį..."

Informacija


Žmonės jūroje dažniausiai skęsta, nes pakliūva į duobę ir juos pradeda nešti į jūrą atgalinė srovė. Pakliuvęs į srovę žmogus pradeda panikuoti, eikvoti energiją, gauna ne vieną gurkšnį ir taip nuskęsta.

Reklama

Jei pakliuvote į duobę ir jus neša į jūrą, bet toje vietoje, kur ėjote maudytis, budi gelbėtojai, svarbiausia nepanikuoti. Stenkitės ramiai išsilaikyti ant vandens paviršiaus ir gelbėtojas, pastebėjęs jus, ištrauks.

Jeigu nutarėte išplaukti pats, savo jėgomis, tuomet svarbiausia plaukti atgal į jūrą ir arba į kairę, arba į dešinę. Išplaukti iš tos teritorijos, kur yra duobė, nereikia skubėti ir stipriai plaukti. Ramiai išsilaikyti ant vandens ir plaukti palei krantą į dešinę arba į kairę. Taip išplauksite iš duobės ir jūra tada padės jums pati grįžti į krantą, kur jau duobės nebebus.

Pagrindinis patarimas - nepanikuoti ir nesistengti labai greitai grįžti į krantą. Tai būtų tas pats, kaip upėje prieš srovę plaukti, bet jūroje jūs tik eikvosite energiją.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Telšių vyskupijos "Carito" Klaipėdos regiono globos namuose įsisukus koronavirusui trūksta ir darbuotojų,...

Kviečia savanorius į "Carito" globos namus nuotrauka, foto

Pilies tilto profilaktinis pakėlimas bus atliekamas, tik esant aukštesnei negu +5 °C...

Šiąnakt bus keliamas Pilies tiltas nuotrauka, foto

Ketvirtadienį nuo pat ryto vyks  Klaipėdos miesto Tarybos posėdis.  Jo darbotvarkėje 15...

Ketvirtadienį laukia karštas Tarybos posėdis, kurį sekite kartu su www.ve.lt nuotrauka, foto

Nuo lapkričio pradžios Respublikinės Klaipėdos ligoninės D korpuse arba, kaip vadina patys...

Kovidinio padalinio vadovas M. Zolubas: darbo valandų neskaičiuojam, svarbiausia – pacientai nuotrauka, foto

„Atostogų parką“ įkūrusių verslininkų įžūlumui nėra ribų – baseinai veikia ir per karantiną nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kas draudžiama vieniems, leidžiama kitiems. Epidemiologinę situaciją kontroliuojantis Nacionalinis visuomenės sveikatos...

Mirė Diego Maradona nuotrauka, foto

In Memoriam, Argentinos futbole – gedulas. Pranešama, kad eidamas 61-uosius metus mirė legendinis šios...

Nerami "Sūduvio" senatvė nuotrauka, foto

Nuomonės, Ne, "Sūduvis" nėra buvęs piratų laivas. Tai karinis laivas, pastatytas 1958 metais...

Kviečia savanorius į "Carito" globos namus nuotrauka, foto

Klaipėda, Telšių vyskupijos "Carito" Klaipėdos regiono globos namuose įsisukus koronavirusui trūksta ir darbuotojų,...

Mirė Diego Maradona

(papildyta)

In Memoriam, Paskelbta prieš 2 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...