2020 m. lapkričio 27 d. 16:48 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Autobusuose galėsime vežti dviračius ir šunis-vedlius

(1)

Autobusuose galėsime vežti dviračius ir šunis-vedlius nuotrauka, foto

PRIEMONĖS. Planuojama leisti miesto viešuoju transportu vežtis paspirtukus, elektrinius paspirtukus, kurių greitis iki 25 km/val., o galia ne didesnė kaip 1 kW, riedžius, riedlentes ir kitas panašias priemones.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Paruošta nauja keleivių ir bagažo vežimo Klaipėdos viešuoju transportu tvarka. Jei atnaujintam dokumentui pritars miesto Taryba, autobusais bus galima vežtis ir dviratį ar paspirtuką, ir neregį lydintį šunį.

Naujoji tvarka trečiadienį buvo pristatyta Klaipėdos savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariams.

Įsileis dviratininkus, bet prioritetas - ne jiems

Transporto skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Paukštė sakė, kad pasikeitė teisės aktai ir Kelių transporto kodeksas. Atnaujinta tvarka siekiama paskatinti žmones labiau naudotis ekologiškomis transporto priemonėmis, todėl planuojama leisti miesto viešuoju transportu vežtis paspirtukus, elektrinius paspirtukus, kurių greitis iki 25 km/val., o galia ne didesnė kaip 1 kW, riedžius, riedlentes ir kitas panašias priemones.

Dviračius planuojama leisti vežti priemiestiniais autobusais, kai juose bus įrengtos ir pažymėtos tam skirtos vietos.

Tiesa, nurodoma, kad dviratininkai į autobusą turėtų lipti paskutiniai, o jei vieta, kurioje turėtų būti pritvirtintas dviratis, bus jau užimta kitų keleivių ar neįgaliojo su vežimėliu, važiuoti negalės.

Taip pat dviratininkai turės užleisti vietą ir tuo atveju, jei į autobusą norės patekti neįgalus asmuo, judantis vežimėliu.

Reklama

"Prieš tai išvis nebuvo galimybės vežtis dviračių. Dabar tokia teisė suteikiama, bet jie (dviratininkai - VE) neturi prioriteto prieš kitus keleivius", - pabrėžė V. Paukštė.

Pasak jo, prieš keletą metų į Karklę kursuojančiame 24 autobuse buvo paruoštos vietos dviračiams vežti - ant autobusiuko galo sumontuoti laikikliai.

"Praktika parodė, kad paslauga nebuvo populiari, naudojosi vos vienas kitas žmogus", - sakė V. Paukštė.

Transporto skyriaus vyriausiasis specialistas nurodė, kad jei nauja tvarka bus patvirtinta, pasirašant naujas sutartis su vežėjais bus įtrauktas punktas, kad būtų paruoštos vietos dviračiams vežtis.

Palankiau žiūrės į gyvūnus ir gėrimus

V. Paukštė vardijo ir kitas naujoves. Pasak jo, keleiviai galės nemokamai vežtis gyvūną specialiai tam pritaikytoje rankinėje ar narve, taip pat į viešąjį transportą bus galima pasiimti mažą gyvūną, laikomą rankose, ir silpnaregių šunį-vedlį.

Politikai atkreipė dėmesį, kad nėra apibrėžta, kas laikoma mažu gyvūnu, tik nurodoma, kad jis turi būti nešamas rankose.

Reklama

Taip pat įtrauktas punktas, kad sandariuose induose gali būti vežami gėrimai.

Kokio dydžio lagaminą galima vežtis?

Komiteto nariams užkliuvo ir leidžiamo vežtis bagažo aprašymai.

Nurodoma, kad kiekvienam keleiviui leidžiama nemokamai vežtis vieną rankinį bagažą, kurio matmenų suma - ne didesnė kaip 120 cm, neužimant papildomos laisvos sėdimos vietos, taip pat vaikiškus vežimėlius.

Moksleiviai ir studentai turi teisę nemokamai vežtis ir didesnį, nei šiame punkte nustatyta, vieną rankinio bagažo, būtino jų mokslams ar studijoms, vienetą.

Jei bagažo matmenų suma viršija 120 cm, keleivis gali pažymėti papildomą vienkartinį bilietą be nuolaidos ir vežtis bagažą, kurio matmenų suma ne didesnė kaip 180 cm.

Reklama

"Leistina vežti labai mažų parametrų lagaminą. Yra standartinis, kuris neapmokestinamas lėktuve, pas jus yra visiškas analogas. Gali reikėti vežti ir metro aukščio lagaminą <...> turint jo plotį ir storį, tų lagaminų vežti kaip ir negalima. Ar tai teisingas požiūris?" - klausė komiteto narys Arvydas Vaitkus.

Transportininkai paaiškino, kad autobusuose, kurie veža keleivius iš oro uosto, didesnis bagažas yra vežamas ne autobuso salone, o tam pritaikytame bagažo skyriuje.

Vis dėlto komiteto narys Vytis Radvila ragino įvertinti situaciją, kai žmogus iš Vingio gatvės važiuoja į stotį - miesto autobusai, kuriais žmonės vyksta į autobusų ar traukinių stotį, bagažo skyriaus neturi, tad keleiviai vežtis didelių lagaminų pagal taisykles lyg ir negali.

Siūloma taisykles pakoreguoti, nurodant, kad būtų galima vežtis ir 180 cm apimčių sumą viršijantį bagažą, jei būtų įsigyjami, pavyzdžiui, du vienkartiniai bilietai be nuolaidos.

Suabejojo dėl ginklų

A. Vaitkui kilo klausimas ir dėl šaunamųjų ginklų, kurių, pagal taisykles, vežti autobusais negalima. Esą kaip reikėtų elgtis žmogui, kuris nešiojasi ginklą turėdamas tam leidimą.

"Jei ribojimas nepagrįstas, klausimas gali būti diskutuotinas. Šiuo metu atskirų klausimų ar skundų nebuvo gauta", - patikino transportininkų atstovai.

Reklama

Vis dėlto politikai siūlo tokį punktą išbraukti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

pilietis

2020-07-01   18:09

IP: 172.69.190.62

Taip pat įtrauktas punktas, kad sandariuose induose gali būti vežami gėrimai TAI NETURETU BUTI VIENKARTINIAI KAVOS PUODELIAI, NORS JIE IR UZDARYTI. Puodelyje buna karsta kava ir autobusui pastabdzius apipilamas kitas zmogus.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Uostamiesčio 2021-2030 m. strateginiame plane, kuris dabar ruošiamas, vėl atsirado dėmesys dviem...

Klaipėdos piliakalniams - brangesnė viltis nuotrauka, foto

Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Nuo lapkričio 30 dienos, siekiant sumažinti užsikrėtimų COVID-19 riziką, karantino metu laikinai...

KRATC informacija Klaipėdos miesto gyventojams nuotrauka, foto

Istoriniams laivams atgimti - prieglobstis piliavietėje nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuva skambiai vadinama jūrine valstybe. Klaipėda - jūrinių tradicijų puoselėjimo lopšiu. Tačiau...

Diego Maradona palydėtas į amžinąją kelionę nuotrauka, foto

Sportas, Argentinoje didžiulės minios penktadienį palydėjo į paskutinę kelionę legendinį futbolininką Diego...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

Lietuvos kaimynai gina Europos civilizaciją nuotrauka, foto

Pasaulis, Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas su savo Lenkijos kolega vakar Budapešte vedė...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 47 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...