2021 m. vasario 26 d. 03:57 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Aurimas Matulevičius - tikras savo gimtosios šalies ambasadorius

Aurimas Matulevičius - tikras savo gimtosios šalies ambasadorius nuotrauka, foto

Aurimas Matulevičius - Čikagos lietuvių krepšinio lygos įkūrėjas

© Asmeninio archyvo nuotr.

Reklama

Lietuvos pajūryje vaikystės vasaras leidęs ir Klaipėdos universitete (KU) mokslus baigęs Aurimas Matulevičius jau du dešimtmečius už Atlanto yra tikras savo gimtosios šalies ambasadorius, kurstantis tautiečių azartą krepšinio aikštelėje ir tiesiantis bendrystės tiltą tarp Lietuvos ir Čikagos.

43 metų krepšinio specialistas, padedamas savo brolio, žinomo Klaipėdos verslininko ir politiko Teisučio Matulevičiaus ir dar būrio krepšinio entuziastų, 2003 metais įkūrė Čikagos lietuvių krepšinio lygą (ČLKL) ir ją sėkmingai plėtoja iki šiol.

Čikagoje, kuri vadinama Amerikos lietuvių sostine, oranžinio kamuolio aistruoliams A. Matulevičius yra puikiai pažįstamas žmogus.

Jis čia lietuviams užkūrė sporto emocijomis pagardintą gyvenimą - yra ne tik minėtos ČLKL įkūrėjas, prezidentas, bet ir Čikagoje veikiančioje "Lituanicos" akademijoje moko jaunimą krepšinio paslapčių, o vasaromis Amerikoje organizuoja krepšinio stovyklas.

Brolis - dešinioji ranka

"Pas mane į Čikagą ne kartą buvo atkeliavusios ir Klaipėdos, Kretingos bei Palangos vaikinų krepšinio komandos. Į krepšinio turnyrą buvo atvykęs ir klaipėdiečiams žinomas krepšinio treneris Paulius Juodis, taip pat - Virginijus Zakrys su savo vaikais.

Kartu su broliu Teisučiu prisidėjome prie to, kad į Čikagą atvyktų ir prieš NBA rungtynes čia sušoktų Klaipėdos universiteto šokėjos su vadove Bronele Švitriene priešakyje. Čia šokėjų konkurencija - labai didelė, tad mums buvo garbė, kad šoka būtent lietuvaitės, klaipėdietės.

Reklama

Į Čikagos lietuvių krepšinio lygos rungtynes buvo atvykęs ir dabartinis Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas", - išskirtiniame interviu "Savaitės ekspresui" pasakojo A. Matulevičius.

Jis pasidžiaugė, kad Čikagos lietuvių krepšinio lygai daug padeda Klaipėdoje gyvenantis jo brolis T. Matulevičius.

Aurimas ir Teisutis Matulevičiai su savo šeimų nariais.

"Brolis yra tarsi mano dešinioji ranka. Jis ir būrys krepšinio entuziastų, tarp kurių Svajūnas Masiulionis, Dainius Ruževičius ir kiti, prisidėjo ir prie lygos įkūrimo.

Brolio vadovaujamos kompanijos vardu pavadinta krepšinio komanda yra rungtyniavusi Čikagos lietuvių krepšinio lygoje. Noriu nuoširdžiai tarti ačiū broliui Teisučiui ir visiems prisidėjusiems prie lygos įkūrimo.

Reklama

Jie Čikagos lietuvių krepšinio lygos gyvavimo pradžioje už savo lėšas padėjo išsinuomoti sporto sales, pasiūti pirmas aprangas žaidėjams ir ištraukti iš pogrindžio Čikagoje dirbančius, o prieš tai profesionaliai Lietuvoje žaidusius krepšininkus. Jei brolis Čikagoje galėjo suburti lietuvius, įsivaizduoju, kokius žygdarbius jis gali atlikti Lietuvoje (juokiasi - aut. past.).

Džiugu, kad mes visi bendromis pastangomis išvystėme Čikagos lietuvių krepšinio lygą - joje šį sezoną rungtyniauja net 17 komandų. Dėl pasaulį užvaldžiusio koronaviruso kol kas čempionatas yra sustabdytas, bet vasarą, jei viskas vyks pagal planą, ketiname jį pabaigti. Visi jau nekantriai laukia krepšinio rungtynių", - sakė A. Matulevičius.

Jam antrino ir brolis Teisutis.

"Mes su broliu ir kitais krepšinio entuziastais, kurdami ČLKL apie nieką kita negalvojome - tik kaip suburti išeivius ir puoselėti lietuvybę", - pabrėžė T. Matulevičius.

Anot jo, abu su broliu tuomet buvo itin užsidegę ir iki šiol pabrėžia patriotizmo svarbą.

"Mes, lietuviai, ekstremaliose situacijose ar išgyvendami sunkumus būname itin vieningi ir susitelkę. Vienybė - lietuvių mentalitetas", - sakė T. Matulevičius.

Jauniausias Europos treneris

Reklama

Aurimai, papasakokite viską nuo pradžių, kaip prieš du dešimtmečius buvęs Klaipėdos universiteto studentas atsidūrė daugelio išsvajotoje Amerikoje ir kaip ten susiklostė jūsų likimas?

Neslėpsiu, kaip ir daugelis tuomečių emigrantų, į Ameriką išvykau vedamas vieno tikslo - užsidirbti pinigų. Turėjau planą per pusę metų uždirbti milijoną ir grįžti atgal. Bet, kaip sakoma, mes planuojame, o Dievas juokiasi. Situacija susiklostė taip, kad esu čia iki šiol.

Puikiai pamenu 2000-ųjų metų sausio 7-ąją, kai išskridau į Ameriką. Už Atlanto teko patirti visko - iš pradžių teko dirbti ir statybose, ir biurų valymo įmonėje, taip pat - vairuoti taksi.

Niekada nevengiau juodo darbo, tačiau nuo jaunystės mano didžioji aistra buvo ir iki šiol tebėra krepšinis.

 

Visą straipsnį skaitykite savaitraštyje "Savaitės ekspresas", kurį galite užsiprenumeruoti nuo bet kurios dienos, arba įsigyti prekybos centruose visą savaitę - nuo penktadienio iki ketvirtadienio.

Reklama

 


Savaitraštyje rasite ir daugiau aktualių temų. Rubrikoje "O kaip daryčiau aš?" žinomų klaipėdiečių klausėme nuomonės apie Skulptūrų parko tvarkymo planus. Šios unikalios uostamiesčio vietos sutvarkymo projektą ketinama įgyvendinti iki 2022 metų pabaigos. Darbus norima pradėti dar šiemet.

Projektas klaipėdiečius tarsi padalijo į dvi stovyklas. Daugiausia diskusijų kelia ketinimas iškirsti 504 iš 1 198 parke augančių medžių.

Ne vienam bus įdomu paskaityti, kodėl Klaipėdoje nelieka meno galerijos "Pėda" ir kodėl menininkai Eugenija ir Vytautas Karčiauskai palieka Klaipėdą ir išvyksta gyventi į Vilnių.

Reklama

Savaitraštyje rasite interviu ir su talentingąja balerina Kira Tykhonova. Kijevo baleto mokyklos absolventė devyniolikmetė K. Tykhonova praėjusiais metais sėkmingai įsiliejo į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupę ir jau spėjo joje sukurti nemažai solinių vaidmenų bei pelnyti "Metų artistės" nominaciją teatro įsteigtuose apdovanojimuose "Pagauk bangą".

Priede "Kultūros uostas" tradiciškai rasite senųjų Klaipėdos kapinių istorijas ir naują žurnalistės Gražinos Juodytės "Akvarelių" pasakojimą. Beje, dabar landžiojama po Herkaus Manto g. 2-ąjį namą, kur ilgą laiką veikė ir "Vakarų ekspreso" redakcija. Tad šį sykį, manome, bus įdomu paskaityti buvusios dienraščio žurnalistės Dalios Grikšaitės prisiminimus.

Ir dar daug įdomių istorijų, pasakojimų rasite naujame "Savaitės ekspreso" numeryje. O kartu su juo gausite ir specialų priedą "TV publika" su TV programa visai savaitei.

Naujojo "Savaitės ekspreso" ieškokite visose spaudos platinimo vietose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Rengiamas naujas Klaipėdos miesto bendrasis planas toliau kelia aistras. Šį kartą Lietuvos...

Geriau neidealus bendrasis planas, nei ideali stagnacija nuotrauka, foto

Dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos uostamiesčio politikai pritarė siūlymui atleisti vietos verslininkus nuo...

Palaimintos lengvatos Klaipėdos verslui nuotrauka, foto

Pasibaigus stipriems šalčiams, sulig šiluma, jau pirmąją dieną pajūryje ir Nemuno deltoje...

Paukščiai paskelbė pavasarį nuotrauka, foto

Moksleivių atvežimas į švietimo įstaigas automobiliu itin smarkiai prisideda prie spūsčių susidarymo...

Į mokyklas - viešuoju transportu arba dviračiu? nuotrauka, foto

Žygimantas Pavilionis savarankiškai formuoja Lietuvos užsienio politiką? nuotrauka, foto

Lietuva, Dabartinė politinė krizė Sakartvele, kai, panaudojus ašarines dujas, buvo suimtas ...

Klaipėdos pagalba sugniuždytam verslui: gyvybės pliūpsnis ar kompresas „nabašnikui“ ? nuotrauka, foto

Nuomonės, Jau ištisus metus visame pasaulyje siautėjant pandemijai įvairiausio lygio valdžios ieško sprendimų,...

Išgelbėtas mariose skendęs žvejas nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai skubėjo prie Kuršių marių.

Dėl Maldyvuose dingusios dukros kreipėsi į Kretingos policiją nuotrauka, foto

Kriminalai, Maldyvuose išėjusi nardyti pradingo 8 mėnesį nėščia lietuvė. Moters vyras mano, kad...

Nuomonės, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...