2020 m. gegužės 28 d. 16:05 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Atveriami darželiai, pedagogai kviečiami testavimui

(2)

2020-05-12, 12:23

Klaipėdos m. sav. inf.

Atveriami darželiai, pedagogai kviečiami testavimui nuotrauka, foto

© Unsplash nuotr.

Reklama

Nuo gegužės 18 d. į uostamiesčio darželius galės sugrįžti visi vaikai. Vis dėlto, šią galimybę reikėtų įvertinti labai atsakingai. Jei vaikas serga lėtinėmis ligomis, gyvena kartu su rizikos grupėms priklausančiais asmenimis, tėvams rekomenduojama šių vaikų į darželius nevesti. Tėvai, kurie turi galimybę vaikus prižiūrėti namuose, taip pat gali darželių paslaugomis nesinaudoti.

„Karantino metu nelankant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, joks mokestis už šį laikotarpį skaičiuojamas nebus, tad tėvai, kurie turi galimybes, vaikus drąsiai ir toliau gali prižiūrėti namuose. Bet kokiu atveju, pirmiausia būtina įvertinti galimą riziką ir tik tada priimti sprendimą dėl grįžimo į darželį. Tai – galimybė, bet ne privalomas veiksmas“, – teigia Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Darželių vadovai per šią savaitę raginami susisiekti su ugdytinių tėvais ir sužinoti preliminarų kitą savaitę atvyksiančių vaikų skaičių. Nuo to priklausys, kaip bus organizuojamas maitinimas. Virtuvės veiks, jei darželį lankys bent 50 vaikų, kitu atveju tėvai turės pasirūpinti, kad vaikui būtų įdėta maisto iš namų. Toks maitinimo būdas yra numatytas ir higienos normose.

Vaikus priimantys darželiai privalės laikytis saugumo reikalavimų: vertinti visų priimamų vaikų sveikatos būklę, karščiuojančių ar turinčių infekcinių ligų požymių į darželį nepriimti, sudaryti sąlygas rankų higienai ir dezinfekcijai, užtikrinti, kad nebūtų organizuojamos bendros veiklos kelioms vaikų grupėms, darbuotojai dirbtų tik vienoje grupėje, vaikai nuolat lankytų tą pačią grupę. Darbuotojai, vykdantys vaikų priėmimą į įstaigą, turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, vykdant ugdymo procesą šių priemonių nereikės.

Du uostamiesčio darželiai – „Aitvarėlis“ ir „Eglutė“ – dėl remonto darbų ugdytinių priimti negalės, todėl tęs ugdymą nuotoliniu būdu iki birželio 1 d. Pasak Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, jei situacija dėl koronaviruso nepablogės ir nebus taikomi nauji ribojimai, daugelis kitų miesto darželių šiemet dirbs visą vasarą. Toks sprendimas priimtas siekiant padėti tėvams sklandžiau grįžti į darbą, švelninant karantino sąlygas arba pasibaigus karantinui.

Klaipėdoje viso karantino metu buvo sudaryta galimybė darželius lankyti medikų ir statutinių darbuotojų vaikams, o nuo balandžio 27 d. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas galėjo lankyti ir tie vaikai, kurių tėvai privalėjo vykdyti darbo funkcijas darbo vietoje bei negalėjo užtikrinti vaiko priežiūros namuose.

Darželių darbuotojai, kurie karantino metu tiesiogiai dirbo su vaikais, jau kviečiami atlikti prevencinį COVID-19 testą. Įstaigų vadovai, vadovaudamiesi Sveikatos apsaugos ministro patvirtintais prioritetais, privalo sudaryti įstaigoje dirbančių ir prevenciniu tikslu tikrintinų darbuotojų sąrašus, užtikrinti, kad į sąrašą įtraukti darbuotojai skambintų į Karštąją koronaviruso liniją trumpuoju telefono numeriu 1808 ir užsiregistruotų tyrimui. Karštoji koronaviruso linija informuoja darbuotoją, kada ir kur darbuotojas turi atvykti tyrimui. Klaipėdoje tyrimai atliekami mobiliajame punkte, kuris įsikūręs prie Švyturio arenos, Dubysos g. 10.

Daugiau apie testavimo tvarką čia.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

š

2020-05-12   15:35

IP: 172.69.190.62

tėvai atvesdami vaikus į darželį irgi turėtų būti patikrinti dėl viruso, nes vaikai būna viruso nešiotojai, nors jie ir nejaučia simptomo.

2020-05-12   14:50

IP: 185.11.26.161

Kokios galimybes atlikti patikras testus zmogui nevairuojanciam automobilio? Dirbam pedagogini darba ...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šiandien Rotary klubas „Aditė“, vienijantis uostamiesčio verslininkes, perdavė Lietuvos jūrų muziejui 14...

Rotary klubo „ADITĖ“ paramos dėka Delfinų terapijos centras plečia veiklas nuotrauka, foto

Stiprinti viešųjų pirkimų priežiūrą, vykdyti antikorupcinį švietimą, didinti sprendimų viešumą ir skaidrumą...

Kova su korupcija: reikalaus daugiau skaidrumo ir atvirumo nuotrauka, foto

Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) nariai išrinko naują prezidentą. Juo tapo VMG Holdings...

Klaipėdos pramonininkų asociacija išsirinko naują prezidentą nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos agentūra paskelbė po gegužės 22 d. incidento paimtų aplinkos oro mėginių lakiųjų...

Dėl "Orion Global PET" incidento normos neviršytos nuotrauka, foto

G. Nausėda: norėjau kitokios politinės kultūros nuotrauka, foto

Lietuva, Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad jis ėjo į politiką siekdamas kitokio...

Gyvenimas ne tik pro langą: kregždutės, karpančios dangų nuotrauka, foto

Gyvenimas pro langą, Gegužės 28, ketvirtadienis.

STT atsidūrė tarp kūjo ir priekalo nuotrauka, foto

Skaityk dabar, STT vyrukai atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje: dėl Gedvydo Vainausko bylos juos...

Rotary klubo „ADITĖ“ paramos dėka Delfinų terapijos centras plečia veiklas nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien Rotary klubas „Aditė“, vienijantis uostamiesčio verslininkes, perdavė Lietuvos jūrų muziejui 14...

Lietuva, Paskelbta prieš 21 min.

Gyvenimas pro langą, Paskelbta prieš 1 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...