2020 m. gruodžio 3 d. 04:27 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ar proveržio strategija taps tikrove?

(9)

Reklama

Ar po 12 metų klaipėdiečiai uždirbs dvigubai daugiau? Ar miestas taps patrauklus vietos ir užsienio investuotojams ir gyventojams? 2030 metais uostamiestis matomas kaip pasaulinio lygio mėlynosios ekonomikos ir sparčių sprendimų miestas. Tačiau, panašu, šiems tikslams įgyvendinti vien šnekų nepakaks.

Trečiadienį buvo trumpai pristatyta Klaipėdos savivaldos, uosto, verslo, mokslo ir daugiau nei 100 savo sričių profesionalų bei konsultantų parengta Klaipėdos ekonominės plėtros strategija "Klaipėda 2030. Mėlynasis proveržis".

Reikia geresnių sąlygų

Plane nurodoma, jog per artimiausius 12 metų Klaipėdoje tikimasi įkurti 25 tūkst. darbo vietų, 2000 įmonių, padvigubinti eksportą ir privilioti 1,5 mlrd. Eur investicijų. Visgi kai kam tai skamba tarsi utopija.

Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) vadovo Viktoro Adomaičio teigimu, dabar vietos verslininkai yra priversti dairytis svetur, nes ten sudarytos palankesnės sąlygos verslui vystyti.

"Pramonininkai prisitaikė prie dabartinių sąlygų. Tas patriotizmas turi tam tikras ribas. Tai verčia konkuruoti visame pasaulyje. Ieškome šalių, kur geriausia investuoti. Šiandien nesame pačioje geriausioje pozicijoje. Šis strateginis planas galėtų sudaryti sąlygas verslininkams, kad nereikėtų žvalgytis aplinkui. Be giluminio uosto sunkiai įsivaizduoju perspektyvas", - sakė V. Adomaitis.

Jis pateikė Kipro pavyzdį, kuris praėjusiais metais išlaikė visas verslo lengvatas.

Reklama

"Šios šalies ir Lietuvos sąlygos skiriasi kaip diena ir naktis, nors abi Europos Sąjungoje. Larnakoje paskelbtas krantinių vystymo konkursas. Investicijos sudarys apie 10 milijardų eurų. Dėl to kaunasi 5 pasaulio kompanijos. Viskas dėl sudarytų gerų sąlygų, o ne dėl valstybės pinigų", - pridėjo KPA vadovas.

Klaipėdos laisvosios ekonomikos zonos (LEZ) vadovas Eimantas Kiudulas Klaipėdos regione įžvelgia milžinišką potencialą. Jo manymu, gerinti sąlygas reikia ne tik verslininkams, bet ir vietos gyventojams, ypač jaunimui.

"Klaipėda yra vienas seksualiausių miestų. Jeigu norime patrauklaus miesto jaunoms šeimoms, joms reikia vietų darželiuose, gero susisiekimo. Turėsime išlikti miestu be kamščių. Vilniuje tai neįsivaizduojame, o pas mus tai yra privalumas. Taip pat reikia naujų darbo vietų ir investuotojų", - neabejojo E. Kiudulas.

Klaipėdos LEZ vadovas ragina uostamiestį tapti išskirtinį, o kaip pavyzdį pateikė dyzelinių autobusų atsisakymą.

"Lietuvoje žemės turime per daug. Neturime pakankamai smegenų ir verslo. Visur žalia, tuščia. Klaipėdos mieste gali tilpti dar du tokie miestai pagal gyventojų skaičių", - tikino jis.

Tarp kozirių - universitetas

Uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus pabrėžė, kad Klaipėdos regionas itin auga. Uostas pirmą kartą Lietuvos istorijoje tapo lyderiu tarp Baltijos valstybių. Jo manymu, taip duodamas signalas Kinijos ir Japonijos stambioms kompanijoms.

Reklama

"Maksimalios koncepcijos įgyvendinimas yra didelis turtas Klaipėdai. Mano manymu, Klaipėdoje labai mažai pramonės. Esame numatę dideles teritorijas. Bet klausimas, ar turėsime reikiamą skaičių žmonių", - svarstė A. Vaitkus.

Susitikime buvo paliestas ir Klaipėdos universiteto likimo klausimas. Rektorius Eimutis Juzeliūnas viliasi, kad aukštoji mokykla netaps specializuotu technologijų universitetu.

"Humanitariniai ir socialiniai mokslai taip pat svarbūs. Jeigu dreifuojame nuo žemos pridėtinės vertės iki aukštos, tada atsiranda aukštajam mokslui galimybė formuoti atitinkamas studijų programas ir mokslinius tyrimus. Įdirbį jau turime - atidarome naują modernų laboratorinį korpusą. Resursai Lietuvoje nedidėja. Jeigu sugebėsime pritraukti specialistų ir studentų iš užsienio, tai bus pažangu", - teigė E. Juzeliūnas.

"Klaipėda 2030. Mėlynojo proveržio" strategijos įgyvendinimo priemonių planas bus pristatytas pavasarį.

Ką auginsime iki 2030 metų?

* Jūrinę ekonomiką (integruotas kompleksas, SGD klasteris, jūrinis ir sveikatinimo turizmas);
* Bioekonomiką (bioekonomikos klasteris, mėlynosios technologijos, atsinaujinanti energija);
* Pažangios pramonės ekonomiką ("Pramonės 4.0" kompetencijų centras);
* Kūrybinę ir paslaugų ekonomiką (paslaugų centrai, kūrybinių industrijų klasteris, MICE turizmas).

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-08-17   16:23

IP: 197.211.63.175

Aš esu pastorius Manuelis Rafaelas Pedro, Jameson Finance tikrai palaimino mane ir mano bažnyčios narį. jis suteikė bažnyčiai paskolą vykstančiam statybos projektui. ačiū ponas Theodoras, ar Dievas tęsis palaiminti ir įtvirtinti tave. Nedvejodami kreipkitės į Jameson Finance el. paštu: [email protected]

MĖLYNASIS PROVERŽIS 2017

2018-04-12   11:06

IP: 195.14.182.157

Lapkričio 13-ąją ,,MĖLYNĄJĮ PROVERŽĮ“ turėjom,
Klaipėdos kiemus vanduo užliejo.
Kas dabar man atsakys !
Ar Dubysos gatvę vėl užpils ?

Prisimenu

2018-02-08   11:06

IP: 86.100.26.45

Maudesi miesto galvojau kubile prie savivaldybes ir graziai kalbejo. Bet neištesėjo...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos savivaldybė nemato kliūčių, kad būtų įrengtas naujas įvažiavimo kelias į Klaipėdos...

Keliui į LEZ kliūčių nemato nuotrauka, foto

Pratęsus klaipėdiečių apklausą dėl geležinkelio plėtros Girulių miško teritorijoje, socialiniuose tinkluose ėmė...

Apklausa dėl Girulių miško: galios tik elektroniniai parašai nuotrauka, foto

Klaipėdos zoologijos sodas gali būti uždarytas. Jo administracija iš Aplinkos ministerijos sulaukė...

Klaipėdos zoologijos sodas gali būti uždarytas nuotrauka, foto

Prieš ketverius metus klaipėdiečiai stojo piestu prieš planus netoli miesto centro...

Šalia Klaipėdos tyliai dygsta du krematoriumai nuotrauka, foto

"Kantomannia" - kultūrines sienas atveriantis unikalus projektas nuotrauka, foto

Neringa, Sėkmingai įgyvendinamas vis didesnį pagreitį įgauna šiemet startavęs išskirtinis tarptautinis projektas „Immanuelis...

Keliui į LEZ kliūčių nemato nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos savivaldybė nemato kliūčių, kad būtų įrengtas naujas įvažiavimo kelias į Klaipėdos...

Specialusis įpareigojimas - laivų statybai, remontui, vėjo elektrinėms nuotrauka, foto

Jūra, Šiandien Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos inicijuotam nutarimo projektui, kuriuo siekiama nustatyti Klaipėdos...

Gargždai nuo kitos žiemos kelius prižiūrės kitaip nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos rajono savivaldybė yra paskelbusi konkursą centralizuotai kelių priežiūrai žiemos metu. Konkurso...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...