2020 m. gruodžio 3 d. 04:08 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ar laidosime Klaipėdos aukštąjį mokslą?

(10)

Ar laidosime Klaipėdos aukštąjį mokslą? nuotrauka, foto

NEPASITENKINIMAS. Gatvėmis nešdama karstą uostamiesčio studentija ir jaunimo organizacijos išreiškė nepasitenkinimą Švietimo ir mokslo ministerijos vykdoma aukštojo mokslo reforma.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Dėl aukštojo mokslo reformos, universitetų ateities ir dėl kultūros židinio naikinimo Klaipėdos mieste sunerimę uostamiesčio studentai ir jaunimo organizacijos ketvirtadienį surengė aukštojo mokslo ir kultūros "laidotuves" Klaipėdoje.

Nuo Turgaus aikštės iki Atgimimo aikštės "gedulingoje eisenoje" dalyvavęs jaunimas nešė karstą, kuriame "gulėjo" Klaipėdos aukštasis mokslas, eiseną lydėjo ir giesmės. Uostamiesčio studentija ir jaunimo organizacijos tokiu būdu išreiškė nepasitenkinimą Švietimo ir mokslo ministerijos aukštojo mokslo reforma ir siekė atkreipti dėmesį į galimą ilgalaikį poveikį Klaipėdos miestui. Studentai tikina, kad reformos yra reikalingos, tačiau tai, kas vyksta dabar, yra daroma per daug drastiškai, skubotai, neatsižvelgiant į regionų poreikius ar ateities perspektyvas bei ilgalaikes pasekmes.

Atgimimo aikštėje vykusioje diskusijoje dalyvavęs miesto meras Vytautas Grubliauskas sakė, kad pasirinktas būdas atkreipti dėmesį į problemą yra geras, tačiau patiems savo rankomis laidoti aukštojo mokslo nereikėtų.

Seimo narys Simonas Gentvilas vylėsi, kad improvizuotos laidotuvės įžiebs kibirkštį ir liepsną kovojant už savo miestą ir universitetą. Jis priminė, kad, pradėjus Seime kalbėti apie aukštojo mokslo reformą, buvo žadama, kad sužydės regionai, o KU taps stipriu techniniu universitetu, bet abu pažadai yra neįgyvendinti. "Atvirkščiai - tiek Šiauliai, tiek Klaipėda arba netenka universitetų, arba sumažėja iki kruopelytės. Tai yra didelė tragedija, didelis melas prieš tuos, kurie tikėjo, kad Klaipėda gali sužydėti. Aukštojo mokslo reforma turėjo sustiprinti Klaipėdą, o ne susilpninti", - rėžė S. Gentvilas.

PADĖTIS. Prieš kurį laiką buvo paskelbta, kad Klaipėdos universitetas (KU) nebegalės priimti studentų į 30 studijų programų, o LCC tarptautinis universitetas - į visas 8 savo studijų programas. Vis dėlto dalį programų universitetams bei kolegijoms pavyko atkovoti. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

KU Studijų skyriaus vedėjas Arvydas Masiulis pripažino, kad viskas vyko per daug staigiai ir netikėtai, tai yra labai nepalankios aplinkybės. Pasak jo, permainos turėtų vykti nuosekliai, visiems žinant, įvertinant ir turint laiko pasiruošti. KU studentų sąjungos prezidentė Vaiva Makarauskaitė teigė, kad studentų netenkina dabartinis universitetas - norima, kad jis keistųsi, tobulėtų, keltų dėstytojų kvalifikacijos, studijų kokybės kartelę. Taip pat studentams apmaudu, kad su jais nediskutuojama.

Sociologas Liutauras Kraniauskas sakė tikintis, kad universitetas atsilaikys, tačiau reikalingas bendruomenės susitelkimas, bendravimas, gyvos bendruomenės ir gyvo miesto pajautimas - kad viskas neištirptų virtualiuose tinkluose. Jis prognozavo, kad po dešimties metų universitete turėtų būti apie šimtą programų ir bus dirbama geriausių pasaulio universitetų principu "tete-a-tete".

Reziumuojant buvo sutarta, kad jauni specialistai, baigę Klaipėdos aukštąsias mokyklas, turi turėti galimybę tenkinti aukštųjų technologijų, aptarnavimo, tradicinės pramonės intelektinius ir kultūrinius poreikius bei kurti pridėtinę vertę miestui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

laidotuviu dalyviam

2018-05-06   10:43

IP: 78.62.150.6

Universiteto miestelio pastatuose ikurdinkim savivaldybe, gal tada ponai nustos naikinti Klaipeda

Vytautas

2018-05-06   08:51

IP: 78.60.176.147

Sutikau "menininka" mokosi treciame kurse.Pradejome kalbeti apie muzika.Kilo itarimas,kad kalbame kitomis kalbomis,tad pasiuliau pavartyti A.Krutulio Muzikiniu terminu zodyna.Atsakymas buvo mazdaug toks,- tai,tai.o.ooo.- kas tas yr?!!!! Sutinku,kad GOOGLe rasi ir ta zodyna,bet,atrodo,"menininkas" net nesiguglino.Tas zmogus po metu gaus aukstojo mokslo diploma.....

...

2018-05-05   20:37

IP: 78.63.43.230

Gaila žinoma, bet ar verta dirbtinai gaivinti universitetą, jei nėra paklausos ir kokybės?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos savivaldybė nemato kliūčių, kad būtų įrengtas naujas įvažiavimo kelias į Klaipėdos...

Keliui į LEZ kliūčių nemato nuotrauka, foto

Pratęsus klaipėdiečių apklausą dėl geležinkelio plėtros Girulių miško teritorijoje, socialiniuose tinkluose ėmė...

Apklausa dėl Girulių miško: galios tik elektroniniai parašai nuotrauka, foto

Klaipėdos zoologijos sodas gali būti uždarytas. Jo administracija iš Aplinkos ministerijos sulaukė...

Klaipėdos zoologijos sodas gali būti uždarytas nuotrauka, foto

Prieš ketverius metus klaipėdiečiai stojo piestu prieš planus netoli miesto centro...

Šalia Klaipėdos tyliai dygsta du krematoriumai nuotrauka, foto

"Kantomannia" - kultūrines sienas atveriantis unikalus projektas nuotrauka, foto

Neringa, Sėkmingai įgyvendinamas vis didesnį pagreitį įgauna šiemet startavęs išskirtinis tarptautinis projektas „Immanuelis...

Keliui į LEZ kliūčių nemato nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos savivaldybė nemato kliūčių, kad būtų įrengtas naujas įvažiavimo kelias į Klaipėdos...

Specialusis įpareigojimas - laivų statybai, remontui, vėjo elektrinėms nuotrauka, foto

Jūra, Šiandien Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos inicijuotam nutarimo projektui, kuriuo siekiama nustatyti Klaipėdos...

Gargždai nuo kitos žiemos kelius prižiūrės kitaip nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos rajono savivaldybė yra paskelbusi konkursą centralizuotai kelių priežiūrai žiemos metu. Konkurso...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...