2021 m. sausio 15 d. 23:54 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ar Klaipėdos viešasis transportas draugiškas neįgaliesiems?

2020-08-06, 16:29

Klaipėdos autobusų parko inf.

Ar Klaipėdos viešasis transportas draugiškas neįgaliesiems? nuotrauka, foto

Reklama

Į šį ir kitus nekasdienius klausimus šią savaitę turėjo išsamiai atsakyti UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP) vairuotojai ir administracija. Padedant asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ nariams  didžiausios Klaipėdos keleivinio pervežimo bendrovės personalas mokosi tobulinti paslaugas bei pritaikyti transporto priemones žmonėms su negalia. 2017 metais panašiuose mokymuose jau dalyvavo kelios dešimtys KAP vairuotojų. Jie patys sėdo į neįgaliųjų vežimėlius ir bandė be pagalbos įvažiuoti į autobusą. Šiemet tris dienas vykusiuose mokymuose kartu su vairuotojais dalyvavo ir parko administracijos darbuotojai, autobusų stoties personalas.

„Viešasis transportas turi būti prieinamas ir patogus visiems be išimčių, nes mūsų autobusais naudojasi klausos, regos, judėjimo negalias turintys keleiviai, mamos su vežimėliais, vaikai, senjorai. Tad apie jų kelionės komfortą iš anksto turi pagalvoti ne tik vairuotojai, bet ir autobusų pirkimo dokumentus ruošiantys administracijos specialistai, maršrutų planuotojai, keleivius aptarnaujantys darbuotojai“, - mokymų prasmę aiškino Vaidas Ramanauskas, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ generalinis direktorius.

Pastaraisiais metais KAP įsigijus naujus miesto keleivių pervežimams skirtus autobusus, dauguma jų yra pritaikyti žmonėms su negalia: turi ryškiaspalvius kontrastingus ženklinimus salone, garsinius durų atsidarymo-užsidarymo signalus, specialiai neįgaliojo ar vaikiškam vežimėliui įvažiavimui skirtą  platformą ir saugią jų kelionės vietą. Taip pat KAP miesto žemagrindžiai autobusai turi pasvirimo funkciją į dešinę pusę, kad neįgaliesiems būtų lengviau įvažiuoti.

„Technika, kad ir kokia tobula ji būtų, be žmogaus dar neveikia. Todėl vairuotojas turi matyti situaciją ne tik savo, bet specifinius poreikius turinčio žmogaus akimis. Būtent tai labiausiai akcentavome mokymuose. Kokiu atstumu nuo šaligatvio bortelio geriausia sustoti, kaip pakreipti autobusą, kaip ištraukti ar įstumti platformą – kasdien tokios situacijos pasitaiko vis dažniau, todėl įgūdžiai turi būti suformuoti, kad realiame darbe, kai reikia laikytis grafiko, netrukdytume kitiems vežėjams, tinkamai aptarnautume keleivius, nebūtų papildomo streso“, - pasakojo Imantas Paliakas, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ Eksploatacijos departamento direktorius.

Pasak I. Paliako, kasdien miesto ir priemiesčio maršrutais keleivius veža apie 100 KAP vairuotojų. Per tris mokymų dienas jie kartu su administracijos darbuotojais išklausė teorinį kursą apie neįgaliųjų keliones reglamentuojančius teisės aktus, iš pirmų lūpų išgirdo problemas, su kuriomis susiduria autobusais keliaujantys negalią turintys žmonės. O praktiniuose mokymuose turėjo pademonstruoti įgūdžius, kaip realioje situacijoje padėtų į autobusą patekti judėjimo ar regėjimo negalią turintiems keleiviams.

Reklama

UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ yra didžiausia keleivinio transporto bendrovė Vakarų Lietuvos regione, vykdanti keleivių pervežimus Klaipėdos mieste, priemiesčiuose, tolimojo susisiekimo ir  tarptautiniuose maršrutuose, teikianti užsakomųjų reisų paslaugas. Visos bendrovės akcijos priklauso Klaipėdos miesto savivaldybei.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Sausio 13-ąją, tą kruvinąjį sekmadienį, Lietuvoje buvo išleistas vienintelis laikraštis. Tai buvo...

V.Puodžiūnas: "Nė vienas "Klaipėdos" redakcijoje nebedirba"... (Papildyta) nuotrauka, foto

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...