2020 m. rugsėjo 25 d. 16:13 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ar gali Klaipėda apsieiti be hidraulinių bandymų?

(1)

2020-06-11, 08:01

"Klaipėdos energijos" inf.

Ar gali Klaipėda apsieiti be hidraulinių bandymų? nuotrauka, foto

Paradoksas: hidraulinių bandymu metu testuojamos ir visiškai naujos Klaipėdos šilumos trasos.

© "Klaipėdos energijos" nuotr.

Reklama

Kasmet klaipėdiečius, kaip ir kitų šalies miestų gyventojus, erzina kelios dienos, kai tenka verstis be karšto vandens. Žinia, šiemet dėl koronaviruso pandemijos šilumos trasų hidrauliniai bandymai uostamiestyje buvo nukelti į vasarą - šiaurinėje Klaipėdos dalyje jie vyks liepos 13-18, o pietinėje miesto dalyje iki Kauno gatvės - rugpjūčio 10-15 dienomis.

Nors formaliai karšto vandens tiekimas stabdomas savaitei, uostamiesčio energetikai sugeba apsisukti greičiau ir karštą vandenį į trasas grąžina per 2-3 dienas. Tačiau daliai "Klaipėdos energijos" klientų tai vis tiek kelia nepasitenkinimą ir kasmet pasikartojantį klausimą: ar negalima išvis apsieiti be hidraulinių bandymų?

Gali, bet...

Įprastai šilumos trasų hidrauliniai bandymai Klaipėdoje būdavo atliekami iškart po šildymo sezono pabaigos, kad paaiškėjus gedimams iki naujo šildymo sezono būtų spėta pakeisti trūkusius vamzdžius ar defektuotas šildymo sistemos dalis. Tačiau šiemet situacija kitokia.

"Balandžio pabaigoje ir gegužę, per griežtąjį karantino laikotarpį, žmonės daugiau laiko praleido namuose, neveikė SPA centrai, baseinai, pirtys. Karštas vanduo buvo būtinas sveikatos priežiūros įstaigoms. Be to, pavasario pabaiga buvo vėsi ir karšto vandens nebuvimas būtų smarkiai pabloginęs klaipėdiečių gyvenimo kokybę. Atsižvelgėme į susiklosčiusią situaciją ir nukėlėme bandymus į vasaros vidurį", - pasakojo Antanas Katinas, AB "Klaipėdos energija" generalinis direktorius.

Pasak vadovo, dėl atidėtų hidraulinių bandymų bendrovė gali patirti nepatogumų, bet rizika minimali.

Pastaraisiais metais per hidraulinius bandymus Klaipėdoje didesnių vamzdynų defektų nebuvo. Pagrindinės šilumos tiekimo magistralės mieste yra pakeistos naujais vamzdynais, todėl netgi būtų galima hidraulinius bandymus atlikti rečiau, kas keletą metų.

"Kai įsigyji naują automobilį, nėra būtina jį kasmet varyti į techninę apžiūrą. Lygiai ta pati logika turėtų veikti ir paklojus naujus vamzdynus. Kam juos draskyti dideliu slėgiu, jei ir taip aišku, kad jie yra patikimi. Kartu su kitų miestų energetikais keliame šį klausimą ministerijai, kontroliuojančioms institucijoms, bet kol kas teisės aktai nėra keičiami", - sakė A. Katinas.

Būtent įstatymo raidė neleidžia energetikams atsisakyti hidraulinių bandymų ar vykdyti juos rečiau. Daugybė teisės aktų, įrenginių eksploatavimo taisyklių reglamentuoja, jog vamzdynų patikra padidintu slėgiu būtų vykdoma kasmet.

Didžiausias nepatogumas - viešbučiams

Perkėlę hidraulinius bandymus iš pavasario į vasaros antrąją pusę, Klaipėdos energetikai sulaukė pretenzijų iš verslininkų, valdančių viešbučius. Dėl koronaviruso pandemijos karantino šis sektorius jau patyrė nuostolių. Situaciją pataisyti tikėtasi vasarą, bet hidrauliniai bandymai vėlgi išbrauktų brangią savaitę - sutikti pajūrio poilsiautojus ar turistus šaltu dušu vargu ar jiems pasirodytų patrauklu.

Suprasdama keblią situaciją, AB "Klaipėdos energija" apklausė savo klientus - viešbučių valdytojus, kuo jiems galima padėti.

Atlikus apklausą paaiškėjo, kad 15 iš 22 bendrovės aptarnaujamų viešbučių jau turi alternatyvų karšto vandens ruošimo šaltinį, tad kelios dienos be AB "Klaipėdos energija" paslaugų jiems nesukels didesnių rūpesčių. O likusiems 7 viešbučiams bendrovė paruošė pasiūlymus savo lėšomis įrengti alternatyvų būdą karštam vandeniui gaminti.

"Ne paslaptis, kad paruošti karštą vandenį iš mūsų centralizuotai tiekiamos šilumos yra kelis kartus pigiau, nei šildyti vandenį elektriniais ar dujiniais šildytuvais. Vasarą mūsų tiekiamos šilumos kilovatvalandė kainuoja apie 3 centus, kai tos pačios elektros energijos kilovatvalandės kaina - per 10 centų. Paslaugų sektoriui turėti du alternatyvius karšto vandens ruošimo būdus visada yra patogiau. Mes suprantame savo klientų poreikius, norime būti lankstūs~ ir esam pasiruošę padėti", - sakė A. Katinas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

super lankstumas

2020-06-11   09:09

IP: 172.69.190.72

pasiule klientams silta vandeni ruosti savo jegomis. Pasakiskas pasiulymas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Seimo rinkimuose dalyvaujančio politiko atvaizdas gatvėje Klaipėdos rajone, kur šią savaitę po...

Politinė reklama tragedijos vietoje nuplėšta: politikas kreipsis į policiją nuotrauka, foto

Rugsėjo 1-22 dienomis Klaipėdos apskrityje buvo atlikti 26 patikrinimai švietimo įstaigų valgyklose....

Klaipėdos apskrities ugdymo įstaigų valgyklose vyko patikrinimai nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujos mokyklos statybos Jakuose. Daugiau nei...

Jakuose - nauja mokykla jau kitą rudenį nuotrauka, foto

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga socialiniuose tinkluose pasidalino tokiu įrašu: 

Gydytojui neurologui Sauliui Tarozai palinkėjo sėkmės nuotrauka, foto

Dviračiais ir paspirtukais važinėjančiųjų saugumui – sustiprintas pareigūnų dėmesys nuotrauka, foto

Kriminalai, Palangos miesto PK pareigūnai vakar ir šiandien, rugsėjo 24 – 25 dienomis,...

Baltijos valstybės išplėtė sankcijų sąrašą A. Lukašenkos režimo šalininkams nuotrauka, foto

Pasaulis, Lietuva, Latvija ir Estija išplėtė sankcijų sąrašą, kuriame – Aliaksandro Lukašenkos režimo...

„Savaitės eksprese“ - kodėl Rasa Vilkienė paliko Klaipėdą? nuotrauka, foto

SE, "Aš per treniruotę išprakaituoju, iššaukiu, išverkiu tai, kas yra susikaupę. Nejučiom ir...

Kretingiškių atliekoms – modernūs požeminiai konteineriai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Jau nuo pirmadienio kretingiškiai galės naudotis naujais, moderniais požeminiais konteineriais. Iš viso...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...