2020 m. spalio 26 d. 14:42 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ar "DFDS Seaways" keltai neplukdys keleivių?

Ar "DFDS Seaways" keltai neplukdys keleivių? nuotrauka, foto

LAUKIAMA. Šiandien Vyriausybės posėdyje turėtų būti priimtas sprendimas, ar keltams bus draudžiama plukdyti keleivius.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Paskambinusi sunerimusi mama guodėsi, kad Vokietijoje dirbančio sūnaus kontraktas baigėsi šiomis dienomis. Jį įdarbinusi kompanija norėjo nupirkti jam bilietą į keltą, plaukiantį į Klaipėdą, bet jo nepardavė. Esą duotas nurodymas plukdyti žmones tik su automobiliais. Kaip yra iš tikrųjų, paprašėme atsakyti AB "DFDS Seaways" komunikacijos vadovo Baltijos šalims Vaido Klumbio. Jo teigimu, kol dar nėra Vyriausybės nutarimo, bendrovė plukdo ir keleivius. Bėda ta, kad kai kurioms dienoms į keltus iš Kylio (Vokietija) bilietai jau išpirkti iki balandžio vidurio.

V. Klumbio teigimu, trečiadienį vyks Vyriausybės posėdis, kuriame bus priimtas sprendimas, ar uždrausti Lietuvos piliečiams grįžti į Lietuvą lėktuvais ir keltais, ar ne.

"Kol nėra aiškaus sprendimo, mes keleivius plukdome. Dėl bilietų pardavimo galiu pasakyti, kad į keltus iš Kylio mes jau neturime vietų iki balandžio vidurio, o į keltus iš Karlshamno (Švedija) - iki kitos savaitės pradžios arba jų yra labai mažai. Keltai plaukia ir transportuoja krovinius. Jų judėjimo bent šiuo metu nesirengiama uždrausti, tikiuosi, to tikrai nebus daroma", - sakė DFDS atstovas.

Jo manymu, tokio pasakymo, kad plukdomi žmonės tik su automobiliais, o be jų keleiviams bilietai neparduodami, negalėjo būti. Nes keleivis yra keleivis, nepriklausomai nuo to, ar jis vyksta su automobiliu, ar be jo. V. Klumbio manymu, greičiausiai kelte jau nebebuvo vietų, todėl bilieto ir nepardavė.

Keliones bus galima atidėti

Paklaustas, o kas bus, jeigu Vyriausybė priims minėtą sprendimą, kai žmonės jau yra nusipirkę bilietus, V. Klumbys atsakė: "Visų pirma mes informuosime savo klientus jų nurodytais adresais. Tikimės, kad Vyriausybė duos tam pakankamai laiko. Tokiu atveju jie galės tiesiog perkelti savo keliones. Jie galės keliauti turėdami tuos bilietus iki kitų metų birželio."

Jo teigimu, sunkiasvorio transporto vairuotojai yra atskira kategorija, jie nėra priskiriami keleiviams ir nepatenka į tą kategoriją, kuriems bus uždrausta plaukti keltais. Tačiau lengvųjų automobilių, kurie negabena krovinių, vairuotojai yra priskiriami keleiviams.

Reklama

KELTAI. Bilietų į keltus, plaukiančius iš Kylio į Klaipėdą, jau nėra iki balandžio vidurio, iš Karlshamno - iki kitos savaitės pradžios. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Vilkikų vairuotojams, vežantiems krovinius tarptautiniais maršrutais, draudimas nebus taikomas ir ateityje siekiant užtikrinti tarptautinę prekybą. O žmogus, keliaujantis automobiliu, neužsiima tarptautine prekyba, jo kelionės tikslas kitoks, tad jis priskiriamas keleiviams, kuriems toks draudimas turėtų būti taikomas, jeigu toks sprendimas bus priimtas.

Tačiau žmogus gali grįžti į Lietuvą ir po darbo užsienyje pagal kontraktą. Tokių keleivių būna nemažai. Gana daug grįžta ir vežėjų įmonių vairuotojų be vilkikų. Įmonės juos tiesiog transportuoja į Lietuvą, Ukrainą ar Baltarusiją. Dalis jų galbūt atostogaus, kita dalis pailsėjusi dirbs toliau. Dalis žmonių iš Lietuvos vyksta keltais į užsienį dirbti pagal kontraktus, pavyzdžiui, laivų remonto brigados, dirbantieji vėjų jėgainių parkuose, naftos platformose, statybose ir t. t. Gali būti plukdomi ir tie patys vilkikų vairuotojai dirbti užsienyje. Dėl jų gali kilti problemų", - sakė V. Klumbys.

Problema - dirbančių žmonių judėjimas

Baiminamasi, kad, įsigaliojus minėtam draudimui, kils problemų vežėjų įmonėms, kurios norės keisti dalį vairuotojų. "Kaip Vyriausybė traktuos tokius vairuotojus, mums dar nėra žinoma. Jeigu ir jiems bus uždrausta plaukti keltais, vežėjų įmonės gali susidurti su rimtomis darbo organizavimo problemomis. Belieka tikėtis, kad Vyriausybė atsižvelgs į tai", - sakė DFDS atstovas.

V. Klumbys neneigia, kad bendrovė dėl draudimo plukdyti keltais keleivius patirs tam tikrų nuostolių. "Bet mes suvokiame Vyriausybės sprendimo logiką ir, be jokios abejonės, tą sprendimą vykdysime. Nacionalinis saugumas šiuo metu yra svarbiau. Mes jau ir taip sumažinome bilietų keleiviams pardavimą dėl jų pačių saugumo, kad nebūtų didelių susibūrimų. Keleivių jau ir dėl tokio ribojimo yra sumažėję. Tačiau norėtųsi, kad būtų atsižvelgta į tai, jog dalis mūsų keleivių nėra pramogautojai, giminių lankytojai ar vykstantieji apsipirkti, jie atlieka tam tikrus darbus, vykdo tam tikrus kontraktinius įsipareigojimus. Tikimės, kad Vyriausybė priims tinkamą sprendimą", - viliasi DFDS atstovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Seimo rinkimų antrojo turo rezultatai Klaipėdoje, kaip ir po pirmo turo, atspindi...

Klaipėdos atstovai Seime tikisi nenuvilti nuotrauka, foto

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Klaipėdos skyriaus pirmininkas Arvydas Pocius partijos...

A. Pocius: „Klaipėda Seime bus atstovaujama stipriau nei kada nors anksčiau“ nuotrauka, foto

Sekmadienio vakarą skaičiuojami antrojo Seimo rinkimų turo rezultatai. Klaipėdoje rinkimai buvo palankūs...

Klaipėda: laimėjo L. Girskienė, S. Gentvilas, A. Pocius, A. Petrošius nuotrauka, foto

Švietimas – viena iš svarbiausių sričių, tad ir formuojant Savivaldybės biudžetą jam...

V. Riaukienė: kryptingai dirbama dėl geresnės švietimo kokybės nuotrauka, foto

Kretingoje pradėjo veikti mobilus koronaviruso patikros punktas nuotrauka, foto

COVID-19, Darbui paruoštas ir jau šiandien, nuo 13 val., Kretingoje pradėjo veikti mobilusis...

Klaipėdos atstovai Seime tikisi nenuvilti nuotrauka, foto

Klaipėda, Seimo rinkimų antrojo turo rezultatai Klaipėdoje, kaip ir po pirmo turo, atspindi...

766 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) spalio 26 d. 12 val. duomenimis:

Karantinas ir kelionės traukiniais - kas keičiasi? nuotrauka, foto

Lietuva, „Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ dalijasi atmintine keleiviams, kurioje...

Klaipėda, Paskelbta prieš 34 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 36 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...