2020 m. spalio 22 d. 18:12 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Apsilankė su užsieniečiu draugu Klaipėdos zoologijos sode ir neištvėrė: uždarykite šią Lietuvos gėdą

(7)

2020-07-26, 20:22

Jogintė Užusienytė, delfi.lt

Apsilankė su užsieniečiu draugu Klaipėdos zoologijos sode ir neištvėrė: uždarykite šią Lietuvos gėdą nuotrauka, foto

© Delfi montažas

Reklama

Poros išvyka į Klaipėdos zoologijos sodą turėjo būti malonus laiko praleidimas, tačiau vaizdas, kurį ten pamatė, juos pašiurpino. „Padėkite uždaryti šitą Lietuvos gėdą“, – kreipdamasi į „Delfi“ redakciją prašė mergina. Įstaigos direktorius tikino, kad apsilankę žmonės nėra specialistai, todėl neturi teisės ką nors spręsti apie gyvūnų laikymo sąlygas.

Lankytojos teigimu, ji nusprendė netylėti, kai perskaitė „Delfi“ nuomonę apie padėtį Klaipėdos zoologijos sode.

„Teko ir man apsilankyti šiame sode šių metų liepos pradžioje. Vaizdas tikrai kraupus. Lankiausi su draugu užsieniečiu – ir tiek aš, o ypač jis, buvo pakraupęs, kad tokia vieta gali egzistuoti Europos Sąjungoje. Keletą minučių pabuvę išėjome, dabar gailiuosi, kad nepadariau ten nuotraukų, tiesiog tuo metu manyje virė pyktis ir apėmė neviltis“, – prisiminė mergina.

„Norėjau ir aš paviešinti savo nuomonę anksčiau, bet kaip visada galvoji, ką vienas žmogus gali. Kai pamačiau tą tekstą, nusprendžiau nebetylėti ir aš“.

Ji pasakojo, kad tik įėjus į zoologijos buvo galima matyti praplikusiais šonais jūrų kiaulytes ir spėliojo, ar ne grybelinė infekcija gyvūnėlius buvo užpuolusi.

„Ožkos narve ant cemento plytelių, žmonės joms skynė žolę iš anapus tvoros. Jos atrodė ligotos, per šonus persišvietę šonkauliai. Toliau paėjus mačiau dar daugiau gyvūnų, laikomų tiesiog ant cemento. Gardai baisūs, viskas aplinkui smirdi. Teko matyti netgi šunį aptvare, kas visiškai nesuprantama zoologijos sode. Prie narvo buvo primėtyta geležių. Tiek gyvūnams, tiek lankytojams sąlygos baisios. Aikštelė su krūva baisių gardų!“, – baisėjosi ji.

Reklama

Mergina akcentavo, kad tikrai negina Kauno zoologijos sodo, kur situacija panaši, tačiau kai teko lankytis ne viename zoologijos sode užsienyje, tokių dalykų ten nematė.

„Padėkite uždaryti šitą Lietuvos gėdą! Prisegu kelias nuotraukas, kurias gavau iš pažįstamos. Matysite, kad mano pasipiktinimas ir liūdesys nėra išgalvotas.“

Lankytojai – ne specialistai

„Delfi“ susisiekė su Klaipėdos zoologijos sodo vadovu Edvardu Legecku, kuris atmetė lankytojos išsakytas pretenzijas. Jo teigimu, tokius dalykus turi spręsti specialistai, o ne prašalaičiai.

„Palikime tuos klausimus specialistams. Jeigu žmogui atrodo, kad taip yra, nereiškia, kad taip iš tikrųjų yra. Mes turime ne vieną šunį, o apie dvidešimt, visi jie yra prižiūrimi, šeriami ir kažkaip iš bado nenudvėsė. Visi jie nudvėsė nuo senumo. Aišku, dabar į Lietuvą atėjo mada labai rūpintis šunimis, tuomet žmogus ar supranta, ar nesupranta visais rūpinasi“.

Paklaustas, ar iš tikrųjų ožkas maitino žmonės skinta žole, jis nurodė, kad taip daroma specialiai, mat tada lankytojai turi darbo.

„Mes leidžiame šį dalyką daryti, netgi savo batonus parduodame žmonėms, kad jais galėtų šerti. Jie noriai šeria ir turi tokią atrakciją, aš tikrai tokiame elgesyje nematau nieko blogo. Dėl to, kad gyvūnai gali atrodyti sulysę, dabar vasara, bet tikrai nėra, kad nebūtų maitinami“.

Reklama

Kaltinimą dėl praplikusių jūrų kiaulyčių E. Legeckas atrėmė tuo, kad kai kurios iš jų maitina jauniklius, todėl taip atsitinka. Taip pat paaiškino, kad jos tėra parašas laukiniams gyvūnams.

„Taip pat turime ir vieną kitą jūrų kiaulytę, kuri yra atsivedusi vaikų ir po visų tų žindymų praplinka, bet mes galime nuraminti žmones, kad jūrų kiaulytės yra laikomos gyvūnų pašarui. Jos yra pašaras, ne ekspozicijos dalis. Taip ir triušiai, ožkos, avinai – visi jie yra plėšrūnų pašaras. Laikome šiuos gyvūnus garduose ir ganome, kol turime kuo šerti, taip pat iškart neatiduodame, o būna patelės nėščios, atsiveda jauniklių, tuomet galime pamaitinti daug geresne mėsa.“

Vadovas taip pat piktinosi, kad lankytoja nesugebėjo net įvardinti, kokios rūšies apleistą ožką matė, o jau skundžiasi žiniasklaidai.

„Čia taip pat kaip gėjų parado atveju – jeigu žurnalistai nekreiptų dėmesio, tuomet ir nebūtų daromi tie paradai, nes niekam būtų neįdomu. Taip ir čia – žmogus nori pasirodyti protingas, bet pats net nesupranta apie ką kalba. Gyvūnų rūšis tikrai galima žinoti, jei jau nežinoma reglamento, kuriuo mes remdamiesi jas ir laikome. Taip pat ir dėl šunų – jie turėtų gyventi arba būdoje, arba voljere, mažučiai gali ir namuose. Tačiau dabar mes visi žinome teises, bet ne pareigas“, – teigė jis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Maranas

2020-07-27   09:00

IP: 185.11.26.161

Kluiga nuo sofkutes

Ramass

2020-07-27   06:47

IP: 185.11.26.161

Baisu ten. O lyginant kad ir su Talino zoo , ten labiau i isviete panasu.

pilietis

2020-07-27   01:47

IP: 172.68.246.18

Mergaite su prailginta jaunyste. Paziuekite i save. Koks normalus uzsinietis su jusu mastysena gali vaikscioti kartu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos Baroti galerijai šie metai ypatingi: vasaros pradžioje sugrįžo į rekonstruotus...

Baroti galerijos skrydis – sužibėjo Berlyno meno mugėje ir nuraškė „ArtVilnius'20“ laurus nuotrauka, foto

Ne vienerius metus kalbame, kad uostamiestyje nebeliko vietos mokyti vaikus buriuoti. Šiuo...

Buriuojančius vaikus norima susigrąžinti į Klaipėdą nuotrauka, foto

Daugiau negu 400 klaipėdiečių pasiūlymų – tiek jų sulaukė Klaipėdos miesto savivaldybė,...

Klaipėdiečiai nori laisvalaikio ir kultūros erdvių nuotrauka, foto

Siekiant pagerinti Klaipėdos vaikų ligoninėje teikiamų specializuotų II ir III lygio ambulatorinių...

Vaikų konsultacinės poliklinikos statybvietėje įkasta simbolinė kapsulė nuotrauka, foto

Baroti galerijos skrydis – sužibėjo Berlyno meno mugėje ir nuraškė „ArtVilnius'20“ laurus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos Baroti galerijai šie metai ypatingi: vasaros pradžioje sugrįžo į rekonstruotus...

"Talentų kartos" rinktinėje - ir klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Sportas, Į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) organizuojamą šeštojo "Talentų kartos" sezono berniukų rinktinę...

Buriuojančius vaikus norima susigrąžinti į Klaipėdą nuotrauka, foto

Klaipėda, Ne vienerius metus kalbame, kad uostamiestyje nebeliko vietos mokyti vaikus buriuoti. Šiuo...

Dėl jūrininkų dienpinigių reikia sunešioti metalines klumpes? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Visą nepriklausomos Lietuvos laikotarpį, t. y. dešimtmečiais, niekaip neišsprendžiamas jūrininkų dienpinigių klausimas....

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...