2021 m. sausio 19 d. 17:32 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Apklausa dėl geležinkelio plėtros - tik dėl akių?

(1)

Apklausa dėl geležinkelio plėtros - tik dėl akių? nuotrauka, foto

TIKSLAS. AB "Lietuvos geležinkeliai" teigia, kad geležinkelio plėtra planuojama siekiant sumažinti geležinkelio transporto srautą centrinėje miesto dalyje.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Spalio 30 d. pasibaigė Klaipėdos miesto savivaldybės organizuota gyventojų apklausa dėl Pauosčio kelyno plėtros Melnragės ir Girulių miške. Apklausos rezultatai turėtų paaiškėti šią savaitę, tačiau jau yra besipiktinančių, kad apklausa pernelyg užvilkinta, prastai organizuota ir viešinta.

Tarybos ir mero sekretorius Modestas Vitkus informavo, kad apklausa buvo organizuota Klaipėdos miesto Tarybos narių iniciatyva, kurią pasirašė meras Vytautas Grubliauskas, Rimantas Didžiokas, Arūnas Barbšys, Aidas Kaveckis, Arvydas Cesiulis, Romaldas Idzelevičius, Alina Velykienė, Ela Andrejeva, Nina Puteikienė. Apklausos tikslas, anot M. Vitkaus, - didesnė gyventojų įtrauktis sprendžiant jiems svarbius klausimus.

Apklausai surengti ir atlikti buvo sudaryta Klaipėdos miesto savivaldybės vietos gyventojų apklausos paskelbimo ir apklausos komisija.

Ją, anot pašnekovo, sudarė 8 asmenys - Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir Tarybos atstovai. Komisijos pirmininkas - Andrius Dobranskis. Komisijos posėdžiuose buvo kviečiama dalyvauti ir asmens duomenų apsaugos specialistė.

Apklausa vyko nuo spalio 5 iki 30 d. (imtinai). Apklausos dalyvių buvo klausiama "Ar pritariate, kad Melnragės ir Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas?" Galimi atsakymai buvo "taip", "ne". Balsuoti galėjo tik Klaipėdos miesto gyventojai. Savo nuomonę jie galėjo išreikšti apklausos lapuose ir elektroniniu būdu.

Šiuo metu, pasak M. Vitkaus, balsuoti jau negalima, o apklausos duomenys turi būti apdoroti ne ilgiau kaip per 5 darbo dienas.

Reklama

"Tikimės, kad apklausos rezultatus turėsime jau šią savaitę", - sakė pašnekovas.

Sieks pratęsti

Tarybos narė Nina Puteikienė "Vakarų ekspresui" sakė, jog surengti gyventojų apklausą buvo jos iniciatyva, o minėtos komisijos nė vieno posėdžio dar nebuvo.

"Apklausa - vienintelis teisinis būdas priversti Tarybą svarstyti šį klausimą, jeigu ne mažiau kaip 15 proc. Klaipėdos miesto gyventojų pasisakytų prieš geležinkelio plėtrą Melnragės ir Girulių miške. Pažymėtina, kad apklausos organizavimas buvo vilkinamas. Raštą su šia iniciatyva įregistravau liepos 31 d. Atsakymą į jį gavau tik rugpjūčio 27 d. O po to praėjo dar mėnuo, kol apklausa buvo inicijuota.

Buvo sulaukta daugybės skundų, kad klaipėdiečiai negali balsuoti iš mobiliųjų įrenginių, kad balsuoti galima tik naudojantis viena naršykle.

Dėl COVID-19 grėsmės praėjusią savaitę gyventojams buvo atimta galimybė balsuoti gyvai, nes Savivaldybė buvo uždaryta ir į ją patekti nebuvo galima.

Apklausai viešinti dėmesio nebuvo skirta, apie ją sužinoti galėjo tik oficialios Savivaldybės svetainės lankytojai. Jeigu Klaipėdos miesto valdžia būtų iš tiesų suinteresuota šios apklausos rezultatais ir išsaugoti Melnragės ir Girulių mišką, būtų elgtasi kitaip. Sieksiu, kad apklausa būtų pratęsta", - kalbėjo N. Puteikienė.

Draustinio nenori

Reklama

Priminsime, kad Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriui jau buvo įteikta 16 tūkst. parašų žmonių, kurie palaikė idėją Menragės ir Girulių miške steigti draustinį. Šiai iniciatyvai pritarė ir Valstybės saugomų teritorijų tarnyba, ir Kultūros ministerija.

Klaipėdos miesto taryba klausimą dėl Girulių zoologinio-botaninio draustinio steigimo atidėjo.

Praėjusią savaitę vykusiame posėdyje politikai motyvavo, kad draustinis nesustabdys geležinkelio plėtros, o rekreacinį mišką paskelbus saugoma teritorija iškils kliūčių derinant Savivaldybės bendrąjį planą.

Procesas vyksta

Kol klaipėdiečiai trypčioja vietoje, geležinkelio infrastruktūros plėtros uostamiestyje procesas juda į priekį.

Susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič pavedė "Lietuvos geležinkeliams" išnagrinėti galimas krovinių pristatymo į Klaipėdos uostą alternatyvas įvertinat Klaipėdos miesto savivaldybės Tarybos siūlymą atvežti ir išvežti krovinius šiaurinėje uosto dalyje per Lietuvos šiaurėje esančius geležinkelių tinklus Kužiai-Kretinga-Klaipėda (per Girulių ir Melnragės mišką, - aut. past.), pietinėje uosto dalyje - per šalies pietuose esančius geležinkelių tinklus Radviliškis-Pagėgiai-Klaipėda ir kitas galimas krovinių pristatymo į Klaipėdos uostą (šiaurinę ir pietinę dalis) alternatyvas.

Klaipėdos geležinkelio mazgo infrastruktūros plėtrą ir modernizavimą numatoma įgyvendinti iki 2030 m.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

XXL

2020-11-04   15:50

IP: 85.232.150.48

Na kiek tie kremliniai ruporai gali skleisti destrukciją - per juos stringa visa Klaipėdos ekonominė plėtra. Reikia geležinkelio rekonstrukcijos, reikia iš to išpešti daugiau naudos Klaipėdai. Kažkodėl niekas nerėkia dėl kertamų pušų kelio miške prie Merkinės piramidės platinimui, o čia strateginis objektas ir tiek trukdytojų ir kenkėjų

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėda pradeda išskirtinius Europos jaunimo sostinės 2021 metus. Šį titulą, kurio laukta...

Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021 nuotrauka, foto

Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko pasitarimas dėl Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos...

Senamiestyje atsiras naujų parkavimo vietų nuotrauka, foto

Klaipėdai laimėjus Europos jaunimo sostinės titulą, projekto programoje buvo numatytas kelių viešų...

Uostamiestyje bus įkurta nauja erdvė jaunimui nuotrauka, foto

Girtas vairavęs ir dvi moteris pražudęs plungiškis teismo neišvengs nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir baudžiamoji byla...

Paukščiai žiemą: lesinti tik kokybišku maistu nuotrauka, foto

Lietuva, Paspaudus šalčiams ir gerokai pasnigus kretingiškė Eglė Dobrovolskienė ėmėsi iniciatyvos pagloboti...

Vasarą ruošiamasi griauti Salantų užtvanką nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos demontavimo...

Kirkorovas įtrauktas į nepageidaujamų asmenų sąrašą nuotrauka, foto

Lietuva, Migracijos departamentas, Užsienio reikalų ministerijos prašymu, penkeriems  metams įtraukė Rusijos atlikėją Filipą...

Lietuva, Paskelbta prieš 22 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 47 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...