2021 m. kovo 5 d. 05:36 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Apie visažinius, "palaidą" ženklą ir rūpestį aukštakulnius avinčiomis mamomis

(2)

Apie visažinius, "palaidą" ženklą ir rūpestį aukštakulnius avinčiomis mamomis nuotrauka, foto

APLENKĖ. Laisvosios rinkos instituto atliktame savivaldybių indekse Klaipėda šiemet aplenkė sostinę ir užėmė pirmąją vietą.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Apžvelgdamas besibaigiančius metus Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas turi ir kuo pasidžiaugti, tačiau neslepia, kad stringantys esminiai projektai varo į neviltį. Juolab kad darosi akivaizdu, kad priimti sprendimus dėl daugelio rimtų projektų gali tekti jau kitai miesto Tarybos kadencijai.

"Neįvertinome to fakto, kad yra rinkimų metas. Visada galvojau, kad miestas negali gyventi keturių metų ciklu, bet, būdamas politiku, turėjau įvertinti, kad daugeliui toks ciklas atrodo normalus reiškinys", - prieš šventes vykusiame tradiciniame susitikime su uostamiestyje dirbančiais žurnalistais pasakojo S. Budinas.

Jis juokavo nebijantis pasirodyti pagyrūnu, bet esą garsiai norisi džiaugtis, kad Laisvosios rinkos instituto atliktame savivaldybių indekse Klaipėda šiemet aplenkė sostinę ir užėmė pirmąją vietą.

"Už tai reikėtų dėkoti visiems klaipėdiečiams, nes šis tyrimas apima daugybę sričių. Buvo vertintas ir darbo užmokestis, ir turimos vietos darželiuose bei kvadratiniai metrai mokyklose, keliai, jų priežiūra ir t. t. Iš viso buvo įvertinti 53 rodikliai", - pasakojo Savivaldybės administracijos vadovas.

Kuo džiaugiasi?

Pasak jo, yra ir daugiau džiugių dalykų. Visų pirma tai, kad sekėsi pateisinti Europos sporto miesto statusą. Vyko ne tik daug sportinių renginių, didelis dėmesys buvo skirtas sporto infrastruktūrai.

"Aikštynų prie švietimo įstaigų atnaujinimas buvo seniai pribrendusi votis. Smagu, kad šie klausimai pradėti spręsti. Jau vyksta futbolo bazės rekonstrukcijos ir naujosios mokyklos statybų viešieji pirkimai. Tad yra vilčių vasario mėnesį pasirašyti sutartis", - pasidžiaugė Savivaldybės administracijos direktorius.

Reklama

Šiais metais buvo patvirtinti keli labai svarbūs miestui dokumentai. Vienas jų - ekonominės plėtros strategija, kur numatyta, kaip miestas turėtų vystytis iki 2030-ųjų.

"Esame susitarę su partneriais, kad dabar kiekvienas ruošia savo srities programas. Klaipėdos miesto savivaldybės parengta programa turėtų būti pristatyta sausio pradžioje", - minėjo S. Budinas.

Kitas svarbus dokumentas - Darnaus judumo planas.

"Smagu, kad visuomenė jau suvokia, kad darnus judumas tai ne tik siekis automobiliu ar viešuoju transportu greitai nuvažiuoti iš taško A į tašką B. Ši sąvoka apima kur kas platesnį spektrą. Svarbu, kad mieste būtų patogu judėti ir pėstiesiems, ir dviratininkams, ir aukštakulnius avinčioms mamoms", - S. Budinas pasidžiaugė, kad Darnaus judumo plane numatytos priemonės jau gula ir į strateginės veiklos planą.

Kas užstrigo?

Deja, trečiasis svarbus miestui dokumentas - bendrojo plano koncepcija taip ir nebuvo patvirtinta.

"Dėl to man ir liūdna, ir pikta, kad kai kuriems pritrūko ryžto priimti svarbius sprendimus. Bendrasis planas svarbus daugeliui klaipėdiečių. Miesto proveržis be greitų sprendimų, deja, neįmanomas. Jei šiandien kažko nepadarei, pagal dabartinio pasaulio tempą, tarsi žengei žingsnį atgal. Jei sausio mėnesį ir pavyktų patvirtinti bendrojo plano koncepciją, akivaizdu, kad ši miesto Taryba jau nespės patvirtinti paties bendrojo plano, nes visoms reikalingoms procedūroms atlikti dar reikės 4-5 mėnesių", - apgailestavo S. Budinas.

Reklama

Pasak jo, bendrasis planas miestui labai reikalingas dėl to, kad šis dokumentas pakeistų žemės naudojimo būdus.

"Naujesnis planas būtų daugiafunkcis, leistų laisviau vystyti daugelį projektų. Kol nepatvirtintas šis planas, stringa ir tokie projektai, kaip Jono bažnyčios, senelių namų Melnragėje, ledo arenos komplekso statybos", - minėjo Savivaldybės administracijos direktorius.

Yra ir daugiau projektų, kurių, matyt, taip ir nepavyks pradėti įgyvendinti šios miesto Tarybos kadencijoje.

"Iš tokių projektų galima paminėti ir Atgimimo aikštės, ir Danės skvero tvarkymo projektus bei Bastionų tilto statybas. Priežastys įvairios. Daugelis šių projektų strigo dėl įvairių institucijų ar kai kurių visuomenės sluoksnių požiūrio. Kartais labai liūdina kai kurių gyventojų ne miestietiškas požiūris, būna pikta, kai trys keturi žmonės įsivaizduoja geriausiai išmanantys visais miesto klausimais", - pasakojo S. Budinas.

Pasiteiravus, ar prie besibaigiančių metų nesėkmių galima įrašyti ir naujojo Klaipėdos miesto ženklo kūrimą, jis apgailestavo, kad šioje istorijoje labiau gilinamasi į pačias procedūras, o ne į esmę.

"Aš jau esu pareiškęs savo nuomonę dėl komisijos išvadų. Pritariu, kad šis ženklas į gyvenimą buvo paleistas gana palaidai. Pasekmės yra tokios, kokios yra. Kai kas nors nepasiseka ir pačiam skauda širdis, tad per tą laiką nemažai gilinausi į ženklų kūrimo procedūras. Išsiaiškinau, kad daugeliu atveju ne tiek svarbu, kas yra nupiešta, kur kas svarbiau, kaip pasiruošiama paleisti naują ženklą į gyvenimą. Šioje srityje buvo nemažai spragų. Be to, mes norėjome autentiško ženklo, o pasirodė, kad šis ženklas panašus į jau seniau sukurtą ženklą", - pasakojo S. Budinas.

Reklama

SPORTAS. Saulius Budinas džiaugiasi, kad Klaipėdai pavyko pateisinti Europos sporto miesto statusą. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Žymos: saulius budinas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-12-29   19:41

IP: 84.15.187.92

to Jaunius kieno tamsta ,, sakalas,, ..? prie komcia meras ? Budinas malacius - optimistas , dziaugiasi ka nuveike ...ir nefantazijose kaip kiti tik sneka ....ir As galvoju kad jie suburs gera komanda uz kuria dauk kas prabalsuos ir tuo linkiu jiems .....!
o pavyduolei baikit su ......a malti parodykit ka patys nuveiket apart loje ...
sekmes g. Sauliau ..:)

Jaunius

2018-12-28   12:14

IP: 78.56.216.204

Ateities Klaipėdos darbai- nebe Budino reikalas. Te kitais metais, po rinkimų, susiranda sau labiau tinkamos veiklos- to nuoširdžiai, įsitikinęs, linki dauguma klaipėdiečių.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos miesto tarybos narė Vaida Raugelė Savivaldybės etikos sargų nori paklausti, ar...

Arvydas Cesiulis buvusiam savo studentui pasiūlė "atvėsti" nuotrauka, foto

Kovo pirmąją prasidėjo mokinių priėmimo į Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas...

Registracija į mokyklas: kol kas aktyviausi būsimi pirmokai nuotrauka, foto

Pirmajame darbo grupės, suburtos siekiant atgaivinti ir įveiklinti senojo Klaipėdos kariliono varpus,...

Gaivina mobiliojo kariliono idėją nuotrauka, foto

Klaipėdos krašto Kazimierai su varduvėmis vieni kitus sveikina tik virtualiai. Tradicinės Kaziuko...

Klaipėdos Kazimierai šiemet švenčia be mugės nuotrauka, foto

Kovo 5-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Kovo 5-oji, penktadienis, 10 savaitė.Dangaus kūnai: saulė teka 6.58 val., leidžiasi 18.03...

Klaipėdoje spindėjo jaunosios lengvosios atletikos žvaigždutės nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje (Taikos pr. 54) vykusiame Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos...

Lietuvos laivyno 100-mečiui - paroda po atviru dangumi nuotrauka, foto

Jūrų muziejus, Lietuvos jūrų muziejus parodą, skirtą Lietuvos laivyno 100-mečiui, įkurdino po atviru dangumi....

Sukrėsti dėl berniuko mirties: kaip galėjo nutikti nelaimė nuotrauka, foto

Kriminalai, Telšių rajone kieme su broliu žaidęs ir pradingęs dviejų su puse metų...

Įvairybės, Paskelbta prieš 33 min.

Jūrų muziejus, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...