2020 m. liepos 7 d. 20:12 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ant Mokyklos gatvės viaduko automobiliai važiuos greičiau

(6)

Ant Mokyklos gatvės viaduko automobiliai važiuos greičiau nuotrauka, foto

© Facebook grupė "Klaipėdos Reidai II", Gintaras Kareiva

Reklama

Klaipėdoje priimtas prieštaringai vertinamas sprendimas – Savivaldybės Eismo saugumo komisija leido vairuotojams, važiuojantiems Mokyklos gatvės viaduku, pasirinkti maksimalų greitį, siekiantį iki 70 kilometrų per valandą.

Tačiau policijos atstovai įsitikinę – toks sprendimas sukelia didelį pavojų, kadangi vairuotojai bus suklaidinti ir pasirinks didesnį greitį nei derėtų atsižvelgiant į šiame ruože esančias eismo sąlygas.

Klaipėdos miesto Tarybos narys Audrius Petrošius socialinio tinkle „Facebook” paskyroje akcentavo, kad dar balandžio 28 dieną susirinkusi uostamiesčio Eismo saugumo komisija tokį greitį vairuotojams nustatė tik vasaros sezonui – nuo balandžio 1 iki spalio 31 dienos.

Toks pat greitis leistas ne tik ant Mokyklos gatvės viaduko, bet ir P. Lideikio gatvėje nuo H. Manto g. iki Melnragės žiedo.

„Buvo išgirsti argumentai, kad taisykles turime priartinti prie nusistovėjusių visuomenėje normų ir tik tada taikyti griežtą kontrolę, t.y. pirmiausia numatyti adekvatų leistiną maksimalų greitį, o tuomet jau naudotis greičio matuokliais visiems, viršijantiems maksimalų leistiną greitį, fiksuoti”, - dėstė politikas.

A. Petrošius taip pat pabrėžė, kad metas atsikratyti nuo seno egzistuojančio įpročio, kad truputį laužyti normas yra nieko tokio.

„Taip pat bus galima galvoti apie tokį maksimalų leistiną greitį šiuose ruožuose ištisus metus, kuomet juose bus įrengti kintami kelio ženklai, suteikiantys galimybę reaguoti į pasikeitusias eismo sąlygas ir perjungti juos nurodant kitą saugų maksimalų leistiną greitį”, - įsitikinęs Tarybos narys.

Policija sprendimui nepritarė

Tuo metu Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, esantis eismo saugumo komisijoje, „Vakarų ekspresui” teigė prieštaravęs sprendimui padidinti Mokyklos gatvės viaduko ruože leistiną greitį iki 70 kilometrų per valandą. Tačiau dauguma komisijos narių vis tiek balsavo "už".

„Miesto šeimininkas yra Savivaldybės administracija, jos iniciatyva ši komisija ir organizuojama. Komisija priėmė sprendimą. O mes, Kelių policija, suderinome kelio ženklus, kaip ir numato įstatymas. Šiandien matome, kad gana greitai atsirado nauji kelio ženklai”, - kalbėjo M. Džermeika.

Kelių policijos tarnybos viršininkas išdėstė poziciją, kodėl nepritarė leistino greičio padidinimui.

„Aš nesivadovauju savo subjektyvia nuomone – aš atstovauju savo institucijos nuomonę. Mes padarėme analizę ir įvertinome, kad 11 įskaitinių eismo įvykių, nutikusių per eilę metų, ant Mokyklos gatvės viaduko, rodo, kad toks sprendimas neturėtų būti priimtas. Tam tikri eismo įvykiai yra gana pavojingi”, - teigė M. Džermeika.

Reklama

Jis dėstė, kad Mokyklos gatvėje vairuotojai, nuvažiuodami nuo viaduko, nuokalnėje prasilenkia su priešpriešine eismo juosta lekiančiais automobiliais, o būtent tame ruože yra ir staigus posūkis.

„Vairuotojai išties suklaidinami. Jie pasirenka didelį greitį ir tokiu būdu suklysta. Yra automobilių susitrenkimai vienas į kitą važiuojant priešais. Žinome, kad jie yra patys skaudžiausi”, - dėmesį atkreipė Kelių policijos tarnybos viršininkas.

Anot M. Džermeikos, Kelių policijos iniciatyva neseniai ant viaduko atsirado ir stacionarus greičio matuoklis, leidžiantis kontroliuoti vairuotojų pasirenkamą leistiną greitį. Esą anksčiau Savivaldybės pastatytas greičio matuoklis Mokyklos gatvėje prie autobuso stotelės nedavė didelės naudos.

Vieni – nesupranta, kiti siūlo didinti ir kitose vietose

Sprendimą padidinti leistiną greitį ant Mokyklos gatvės viaduko net iki 70 kilometrų per valandą kritikavo ir kai kurie miestiečiai.

Socialiniuose tinkluose užvirus diskusijai, vienas vartotojų skaičiavo, kad šios atkarpos ilgis siekia apie 640 metrų, o pravažiuoti ją 50 kilometrų per valandą greičiu užtenka 46 sekundžių, o tuo metu 70 kilometrų per valandą greičiu atkarpa būtų įveikta per 33 sekundes. „Laimėjimas – 13 sekundžių. Kiek laiko ir miesto pinigu buvo išleista komisijos analizei, svarstymams, naujų ženklų įrengimui? Pridėkime dar, kiek teršalų bus papildomai išmesta į orą dėl akseleravimo iš 50 iki 70 km. Ar tai galima pavadinti sveiko proto pergale?”, - klausė klaipėdietis.

Reklama

Tačiau kai kurie miestiečiai ragino žengti dar toliau.

„Galėtų komisija pagalvoti ir apie greitį nuo Jūrininkų pr. – Taikos pr. Sankryžos tilto link per geležinkelį. Ten tai tikrai niekas 50 km/h nevažiuoja, o kelias platus, tiesus ir dažniausiai tuščias”, - ragino kita klaipėdietė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

herkus

2020-05-16   13:20

IP: 172.69.190.62

Ginta, tu blondine, kad papuolei i ta autoivyki?..

Ginta S

2020-05-16   09:01

IP: 172.69.190.72

Tik padidino greitį ant tilto, ir jau gegužės 15 d. autoįvykis ant tilto.

herkus

2020-05-14   09:00

IP: 86.100.145.187

labai geras sprendimas vairuotojams.. milicininkams, aisku, ne..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

„Čia kalbama ne apie transporto mazgo įrengimą, o kalbama apie Girulių...

Tikina, kad klaipėdiečiai „guls kryžiumi“ nuotrauka, foto

Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" (Visas tekstas) nuotrauka, foto

Per karantiną ir jam pasibaigus Klaipėdos mieste vyksta daug gatvių remonto, statybos...

Remontai ir statybos mieste: džiugina ar erzina? nuotrauka, foto

Dėl smarkaus vėjo išvirtę seni medžiai šį kartą žalos pridarė Skulptūrų parke,...

Lūžusi šaka apgadino Tautinių kultūrų centro stogą nuotrauka, foto

G. Nausėda sveikino Lietuvą po skėčiu, jam už nugaros šlampant berniukams nuotrauka, foto

Žmonės, Per Lietuvos valstybės dieną kiaurai šlapių berniukų choro fone po skėčiu stovintis...

Tikina, kad klaipėdiečiai „guls kryžiumi“ nuotrauka, foto

Klaipėda, „Čia kalbama ne apie transporto mazgo įrengimą, o kalbama apie Girulių...

Stiprinamas aplinkosaugos prevencinių priemonių koordinavimas nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdoje vykusiame Klaipėdos jūrų uosto plėtojimo tarybos posėdyje nutarta sutelkti bei stiprinti...

Eimantas Bendžius - į Italiją nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos krepšinio portalai skelbia, kad klaipėdietis Eimantas Bendžius rado naują karjeros stotelę...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...