2020 m. spalio 20 d. 09:48 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Abiturientai laikė valstybinį anglų kalbos egzaminą

Abiturientai laikė valstybinį anglų kalbos egzaminą nuotrauka, foto

EGZAMINAS. Abiturientams valstybinio anglų kalbos egzamino užduotys pasirodė lengvos.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Trečiadienį abiturientai laikė valstybinio anglų kalbos egzamino antrąją dalį, kuri buvo sudaryta iš klausymo, rašymo ir skaitymo užduočių. Pirmąją egzamino dalį - kalbėjimą - dvyliktokai laikė prieš kiek daugiau nei savaitę.

Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, abiturientų egzaminų pasirinkimai nesikeičia jau kelintus metus iš eilės. Daugiausia mokinių, net 18 653, pasirinko laikyti valstybinį anglų kalbos brandos egzaminą. Užsienio kalbos egzamino užduotys susideda iš trijų dalių - teksto supratimo klausant, teksto supratimo skaitant ir gebėjimo parašyti laišką bei esė.

Pasibaigus egzaminui "Vaivorykštės tako" gimnazijos abiturientai tikino, jog užduotys buvo daug lengvesnės nei tikėjosi. Pasak dvyliktoko Tomo Kiesaravo, atliekant klausymo užduotis kilo trikdžių, šiek tiek strigo egzamino užduoties įrašas, tačiau egzaminuotojams patikinus, jog menkų trikdžių kyla kiekvienais metais, abiturientai tęsė egzamino laikymą.

"Buvo klausymo užduoties striginėjimų, tačiau man tai netrukdė ir normaliai viską supratau", - sakė Tomas Kiesaravas. Abiturientas Titas Tautkevičius pastebėjo, jog anglų kalbos egzamino užduotyse reikėjo pasinaudoti ir bendro išsilavinimo žiniomis, nes net ir gerai mokant anglų kalbą buvo sunku suprasti pagrindinę mintį, ką iš tiesų yra reikalaujama parašyti.

Teksto rašymo užduotys vaikinams didesnių problemų nesukėlė. Jie teigė, kad tiek esė, tiek laiško temos buvo pritaikytos šių dienų aktualijoms. Anglų kalbos egzamine abiturientai turėjo parašyti laišką, kuriame buvo prašoma dėl kilusios koronaviruso pandemijos atsisakyti bilietų į renginius, o rašant esė mokiniams reikėjo palyginti teigiamus ir neigiamus mokymosi nuotoliniu būdu aspektus. "Rašiau esė, kad nuotolinis mokymas yra labai patogus ir lengvas, todėl mokiniai nesusikaupia ir daugiau leidžia sau, tarkim, pailsėti, atidėlioti užduočių atlikimą, ar tiesiog naršyti internete. Mokantis nuotoliniu būdu nėra jaučiama nuolatinė įtampa ir visas tas laikotarpis labai atitraukė nuo mokslų" - kalbėjo "Vaivorykštės tako" gimnazijos abiturientas Titas Tautkevičius.

Klaipėdos "Varpo" gimnazijos abiturientės Gabrielė Erudytė ir Roberta Reliugaitė tikino, jog antroji egzamino dalis buvo kur kas lengvesnė nei kalbėjimo dalis. Pasak mokinių, kalbėjimo metu buvo jaučiamas didesnis jaudulys, o rašant egzaminą, galima susikaupti ir viską lėtai apgalvoti, kelis kartus pasitikrinti ar atliktose užduotyse nėra klaidų.

"Manau, kad sekėsi gerai. Tikiuosi gauti apie 50 balų. Šimtuko nesitikiu, bet žinau, kad egzaminą tikrai išlaikysiu", - sakė Roberta Reliugaitė. Ateinantį penktadienį, liepos 3 dieną, abiturientai laikys matematikos valstybinį brandos egzaminą. Jį laikyti pasirinko 15 965 šalies dvyliktokai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Kad Klaipėdos miesto gyventojai aktyviau išreikštų savo nuomonę, rinkdama "Memelio miesto" konkursui...

„Hanza“ - su aplinka „kalbantis“ projektas nuotrauka, foto

Antradienį į remonto doką bus plukdomas Klaipėdos simboliu vadinamas burlaivis „Meridianas“.

„Meridianas“ bus plukdomas į remonto doką nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybė valyti Danės upę buvo nusprendusi jau seniai ir tiems darbams...

Danės valymas - dar negreit nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Sulaikyti asmenys, įtariami turto prievartavimu ir pasikėsinimu padegti svetimą turtą nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK...

Agresyvi kaukininkų sekta užvaldo visą pasaulį nuotrauka, foto

Nuomonės, Ji nėra gausi, tačiau labai įžūli, landi, agresyvi ir gerai organizuota....

„Hanza“ - su aplinka „kalbantis“ projektas nuotrauka, foto

Klaipėda, Kad Klaipėdos miesto gyventojai aktyviau išreikštų savo nuomonę, rinkdama "Memelio miesto" konkursui...

Klaipėda, Paskelbta prieš 47 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...