2020 m. lapkričio 30 d. 10:36 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Abejojama, kad gyventojai patys įrengs vaikų žaidimo aikšteles

(8)

Abejojama, kad gyventojai patys įrengs vaikų žaidimo aikšteles nuotrauka, foto

PATIEMS. Savivaldybė nori, kad vaikų žaidimo aikšteles gyventojai statytų patys.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Politikai daug diskutavo apie tai, ar daugiabučių namų gyventojai bus suinteresuoti rengti kiemuose vaikų žaidimo aikšteles patys, kiek prie to turėtų prisidėti Savivaldybė. Piktintasi, kad dėl valstybės klaidos - po to, kai gyvenamųjų namų bendrijos kiemuose įrengė nemažai aikštelių, Vyriausybė patvirtino naujas higienos normas, ir dabar Savivaldybės lėšomis turės būti likviduojamos jų neatitinkančios.

Klaipėdos tarybos Kolegijai buvo pristatyti keli ilgalaikės vaikų žaidimo aikštelių tvarkymo programos variantai, tačiau pasirinktas pigiausias.

Ir statys, ir naikins

Savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos teigimu, programa parengta atsižvelgiant į šalyje pakeistas higienos normas. Sugriežtinti reikalavimai vaikų žaidimo aikštelėms, jų priežiūrai ir kontrolei. Dabar sūpynės purve būti nebegalės. Už normų nesilaikymą bus baudžiami aikštelių savininkai.

Numatoma, jog per trejus metus bus įrengta 15 kompleksinių vaikų žaidimo aikštelių viešose erdvėse - kasmet po 5, vienai skiriant apie 50 tūkst. eurų. Savivaldybė privalės turėti priežiūros ir kontrolės bendrovę, kuri kiekvieną aikštelę tikrins kelis kartus per mėnesį. Pagal šią programą vaikų žaidimo aikšteles rengti daugiabučių kiemuose iniciatyvos turėtų imtis patys gyventojai, o Savivaldybė prisidėtų 20 proc. reikalingų lėšų. Manoma, kad tokiu atveju patys gyventojai labiau tausotų kartu sukurtą turtą.

Beje, kasmet įsipareigojama pašalinti po 100 aikštelių ar įrenginių, neatitinkančių naujų higienos normų. L. Dūdos teigimu, šiuo metu Klaipėdoje tokių yra per tūkstantį.

Visai 3 metų programai įgyvendinti reikėtų 616,5 tūkst. eurų. Jau kitais metais aikštelės turės būti pradėtos projektuoti.

Ar gyventojams to reikia?

Reklama

Kolegijos nariai piktinosi, kad po to, kai bendruomenės įrengė vaikų aikšteles, dabar jas reikės griauti. "Bendrijos statė, o mes griausime?" - klausė meras Vytautas Grubliauskas. Panašu, jog už valstybės klaidas turės mokėti, t. y. griovimui pinigus skirti, Savivaldybė. L. Dūda aiškino, kad tai Savivaldybės turtas ir tie įrenginiai, kurie dar galimi naudoti, nebus išmetami.

Kolegijos nariai labai audringai diskutavo, ar tie 20 proc. lėšų skatins gyventojus rengti žaidimų aikšteles, ar tas procentas neturėtų būti didesnis. Vicemero Artūro Šulco manymu, be 50 proc. nieko nebus. Suabejota, ar patys gyventojai bus pajėgūs įrengti aikšteles, atitinkančias tokius griežtus reikalavimus, ir tinkamai jas prižiūrėti. Kitas dalykas, jeigu name yra daugiau kaip pusė pensininkų, jie tikrai nenorės leisti pinigų aikštelėms. Pastebėta, kad pietinėje miesto dalyje nemažai vaikų žaidimų aikštelių tapo automobilių stovėjimo aikštelėmis.

Savivaldybės administracijos atstovai mano, kad jeigu bus įrengtos didelės modernios vaikų žaidimo aikštelės viešosiose erdvėse, nereikės tiek daug jų namų kiemuose. Vicemerė Judita Simonavičiūtė atkreipė dėmesį į tai, kad tos naujos higienos normos yra numatytos aikštelėms, o ne sūpynėms. Pasak jos, administracija rengdama minėtą programą pirmiausia orientavosi į viešąsias erdves, nes iš karto padaryti visko nepavyktų. Vėliau, jeigu gyventojai nerengs vaikų žaidimų aikštelių, esant poreikiui tai galės daryti Savivaldybė. Tačiau dabar reikia nustatyti tvarką, pagal kurią, kartu atsižvelgiant ir į detaliuosius planus, būtų statomos vaikų žaidimo aikštelės kiemuose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

gyventojas

2017-10-27   08:38

IP: 86.100.117.32

Kieme ,taikos 55 pristate zibintu,aisku mes dziaugiames,bet kaip visada bardakas.Pakiso po nenugenetais medziais,kreivai ikase.Tas "miskelis" kuriame vakare praeiti pro sali pavojinga,neisretintas.O va buves "kooperatyvas" priesais musu nama ir tas lempas tankiau susmaigste ir medziu beveik nebeliko....Kas cia? Dvigubi standartai.Kiek zinau kooperatyve gyvena is "valdzios".Jiems pasistenge?

to

2017-10-26   22:32

IP: 78.58.78.7

įsirengi parkingą už savo pinigus ir žinai kiek kainuoja

medis

2017-10-26   20:58

IP: 85.232.145.99

O tai pala atkurs vaikų aikšteles, o kur mašinas bereiks statytis :/

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Spalio pabaigoje, siaučiant stipriam vėjui, Skulptūrų parke nukentėjo V. Šerio skulptūra "Budėjimas",...

Nukentėjusi skulptūra išvežta remontui nuotrauka, foto

Visame Klaipėdos rajone reikalingas dėmesys ir lėšos infrastruktūros gerinimui. Tačiau, skirstydami lėšas,...

A. Balnionienė: mūsų siekis – darniai vystoma rajono infrastruktūra nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Po nuodugnios apžiūros – nė vieno pirkimui tinkamo naudoto automobilio per 15 metų: kaip neįsigyti katės maiše? nuotrauka, foto

Automobiliai, Naudoto automobilio pirkimas neretai prilygsta loterijai, tačiau sėkmingą bilietą pirkėjas gali ištraukti...

Buriuotojų sąjungos vadovas N. Nasvytis: jei žinai tikslą, nesvarbu, iš kur pučia vėjas nuotrauka, foto

Žmonės, Trečiai kadencijai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente perrinkus Dainą Gudzinevičiūtę, vieno iš...

Dar 1136 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Operatyvūs praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai

Rasta partizano Antano Kraujelio-Siaubūno slėptuvė nuotrauka, foto

Lietuva, Utenos rajono Papiškių kaime buvusioje Pinkevičių sodyboje surastas ilgiausiai prieš sovietų okupaciją...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...