Pamatę tai, ką išdarinėja Klaipėdoje gyvenanti baleto artistė ir choreografė Inga Briazkalovaitė,...
Klaipėda
5-12 klasių moksleiviai Klaipėdoje mokymąsi tęs nuotoliniu būdu
Reklama
5-12 klasių moksleiviai Klaipėdoje mokymąsi tęs nuotoliniu būdu ir ateinančias dvi karantino savaites. Nuotoliniu būdu turės būti tęsiamas ir profesinis mokymas. Išimtys taikomos tik profesiniam mokymui, vykdomam kartu su socialinių įgūdžių programa, taip pat specialiosioms mokykloms ir bendrojo ugdymo mokyklose esančioms specialiosioms klasėms. Čia ugdymas bus tęsiamas įstaigose, užtikrinant numatytus saugumo reikalavimus.
„Deja, ženklų, kad sergamumas COVID-19 mažėtų, nei Lietuvoje, nei Klaipėdoje nejaučiame, todėl ribojimų švelninimo kol kas neplanuojame. Pastarųjų dienų statistika kelia didžiulį nerimą ir susirūpinimą, nes užsikrėtimo virusu mastai auga kasdien, o viena pagrindinių rizikos grupių ir toliau išlieka ugdymo grandis, todėl visi apribojimai bei nuotolinio mokymo būdas yra neišvengiamai būtini. Kito kelio šiuo metu neturime ir tik visų susitelkimas bei atsakingas elgesys leis pasiekti situacijos pagerėjimą“ – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
Darželinukai ir pradinių klasių mokiniai, kaip numatoma Vyriausybės nutarime dėl karantino paskelbimo, ugdymą tęs įstaigose. Ribojimai taikomi atskiroms įstaigoms, kai jose nustatoma COVID-19 atvejų. Klaipėdoje ieškoma galimybių tiems pradinukams, kurių tėvai pageidauja, kad vaikas mokytųsi namuose, įstaigos vadovo sprendimu suteikti tokią teisę skiriant individualias užduotis. Kiti vaikai tęstų ugdymą klasėse. Parengus įsakymą, apie mokymosi namuose galimybes ir tvarkos įsigaliojimo pradžią bus informuota atskirai.
„Būtina operatyviai ir rezultatyviai ieškoti visų galimų būdų, kaip tai padaryti, o ne kaip to išvengti, prisidengiant įvairiausiais, kartais vienas kitam prieštaraujančias įvairių institucijų įsakymais bei reglamentavimais“, – sako Klaipėdos meras.
Išlieka ribojimai ir dėl neformaliojo švietimo – tokia veikla turės būti vykdoma nuotoliniu būdu arba stabdoma. Nuostata taikoma ir vaikų, ir suaugusiųjų neformalaus ugdymo užsiėmimams – tiek popamokinei veiklai, tiek sportiniam ugdymui. Tačiau patikslinama nuostata dėl aukšto meistriškumo sportininkų pratybų – jos galės vykti specializuotose bazėse ir kitose ugdymo įstaigose, su kuriomis sporto organizacijos yra sudariusios nuomos sutartis, ir kuriose yra vykdomas nuotolinis ugdymas (t. y. gimnazijos) arba yra įrengtas atskiras įėjimas į sporto pratyboms įrengtas patalpas.
Nuo lapkričio 9 d. Klaipėdoje nebevyksta ir antrokų mokymo plaukti pamokos, kurios yra įtrauktos į bendrojo ugdymo programą. Šis sprendimas taip pat lieka galioti. Plaukimo pamokos pakeistos mokyklose vykstančiomis fizinio ugdymo pamokomis, laikantis nustatytų saugumo reikalavimų.
Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.
Tavo komentaras
Šiandien VE.lt skaitykite
Klaipėda
Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“.
Architektūrinė urbanistinė idėja, pagal kurį apleistoje Klaipėdos senamiesčio zonoje šalia Jono kalnelio...
Klaipėdoje, jau nuo birželio mėnesio bus pradėtas vykdyti vandens maršrutas Klaipėda –...
Sportas, Paskelbta prieš 5 val.
Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.
SE, Paskelbta prieš 6 val.
Sportas, Paskelbta prieš 8 val.
Naujienos

A.Kubilius apie G. Nausėdos problemas: „Tai „nereikšmingo... (7)

Mirė astrofizikas Algimantas Ažusienis

Ihoris Žovkva: Ukrainai rusiškos vakcinos - hibridinio... (3)

Pirmojo choleros protrūkio Klaipėdoje 190 metų sukakčiai
Spektras
Savaitės lankomiausi
Daugiausiai komentuoti
- Pedagogai: kodėl tą mėšlą leidžia būtent mums? (3)
- Atlikėjas Romas Dambrauskas: Dabar okupaciją vykdo savi (5)
- Policiją triukšmadariams kvietęs klaipėdietis sulaukė netikėto atkirčio (2)
- Trys Lietuvos loterijos milijonieriai slepiasi - bijo...
- Retieji Mėmelio perliukai dūla užribyje
- Milijonieriaus palikimo drama sukrėtė garsų diplomatą: „Jis...
- Jolanta Blažytė: Stop like‘ų tironijai. Stop Sodomai... (15)
- Subyrėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ krito Prienuose (12)
- Už LGBT kritiką atleistas kapelionas P.Vaineikis mišiose:... (8)
- Klaipėdos „Neptūnas” sutriuškintas Utenoje (7)
- A.Kubilius apie G. Nausėdos problemas: „Tai „nereikšmingo... (7)
- Rumpiškės g. kvartale - 43 dėžutės šunų... (6)