2021 m. kovo 8 d. 03:08 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

42 KU studentai gaus studijuoti regionuose skatinančias stipendijas

Reklama

Net 42 Klaipėdos universiteto studentai, studijoms pasirinkę darbo rinkoje itin paklausias informatikos ir informatikos inžinerijos, mechanikos, chemijos bei elektros inžinerijos studijų programas, iki pat studijų pabaigos gaus valstybės skirtas tikslines skatinamąsias stipendijas. Mėnesinės paramos dydis pažangiems studentams – 200 Eur.

Tikslinės stipendijos studentams, pasirinkusiems studijuoti Lietuvos regionų plėtrai aktualius informatikos, matematikos ir inžinerijos mokslus Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio regionuose esančiose aukštojo mokslo įstaigose, skiriamos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva. Jos pradėtos teikti tik šiemet. Iniciatyvą palaiko užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ bei nuolat su kvalifikuotų darbuotojų regionuose stygiumi susiduriančių darbdavių interesams atstovaujančios organizacijos. Skelbiama, jog tokiu būdu valstybė prisiima pareigą skatinti daugiau nei 400 aukštųjų mokslo studentų.

Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė dr. Rima Mickevičienė sako, jog paskata jaunimui studijuoti regionuose reikšminga visoms pusėms. „Visi matome, jog ekonomiškai sparčiai augantys Vilnius ir Kaunas sutraukia jaunimą. Jau studijų metais jie randa ten vietas darbo rinkoje, ten sukuria šeimas, augina vaikus. Tikimybė, kad jauni specialistai grįš į regionus, lieka minimali. O kompetentingų žmonių čia nuolat trūksta ir galima tik džiaugtis, jog motyvuojant studijas regionuose pasirinkusį jaunimą einama nuo šnekų prie realių darbų“,- sako dr. R Mickevičienė.

Tiksliųjų bei inžinerijos mokslų specialistus rengiančio fakulteto vadovė atkreipia problemą į dar vieną svarbų aspektą – šios studijų programos nėra itin populiarios tarp moteriškosios lyties atstovių. Ir iš šiemetinio 42 studentų sąrašo, gausiančio skatinamąsias stipendijas, yra tik 5 merginos. „Labai raginame merginas rinktis tiksliuosius mokslus bei inžineriją. Jų pas mus galėtų būti žymiai daugiau. Visos civilizuotos šalys skatina merginas rinktis aktualiausias ekonomikos atsigavimui po covid-19 pandemijos profesijas, kurios garantuos joms darbo vietas ir pajamų stabilumą“,- sako KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė.

Viena iš tikslinę stipendiją gausiančių KU Chemijos inžinerijos studijų programos studenčių finansinę valstybės paskatą pavadino maloniu netikėtumu. „Stojau į Klaipėdos universitetą, nes patiko specialybė, patiko miestas, apie stipendiją tada net negalvojau, bet toks dėmesys malonus“,- neslėpė Laura Urvakytė. Gediminas Leščiauskas, būsimasis mechanikas inžinierius, šiemet paskatintas ir Klaipėdos miesto savivaldybės metine stipendija, džiaugėsi: „Tai didelis pliusas ir motyvacija daugiau dirbti, kad išlaikytum gerą pažymių vidurkį ir teisę į stipendiją“.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia, jog 2018 m. universitetuose į inžinerijos bei technologijų mokslus planuota priimti 1716 studentų, priimti – 1248. Kolegijose į informatikos, fizinius, inžinerijos bei technologijų mokslus planuota priimti 4990 studentų, priimti tik 1862. 2019 m. universitetuose socialinius mokslus rinkosi 38,5 proc. stojančiųjų, kolegijose – 41,7 proc., o stojančiųjų į su informacinėmis technologijomis, matematika susijusias studijas 2019 m. tebuvo tik 13,4 proc., užpernai – 14,2 proc.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Pamatę tai, ką išdarinėja Klaipėdoje gyvenanti baleto artistė ir choreografė Inga Briazkalovaitė,...

Klaipėdietės balerinos šokiai ant namų sienų gniaužia kvapą nuotrauka, foto

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Architektūrinė urbanistinė idėja, pagal kurį apleistoje Klaipėdos senamiesčio zonoje šalia Jono kalnelio...

Prie „Bastionų namų“ architektūrinės idėjos tobulinimo prisijungė Klaipėdos architektai nuotrauka, foto

Klaipėdoje, jau nuo birželio mėnesio bus pradėtas vykdyti vandens maršrutas Klaipėda –...

Vasarą į Nidą - ir laivu nuotrauka, foto

"Dragūno" jaunimas nuskynė pergalę Lietuvos čempionate nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūnas“ sekmadienį pasiekė dar vieną pergalę Lietuvos rankinio čempionate. Savoje...

Klaipėdietės balerinos šokiai ant namų sienų gniaužia kvapą nuotrauka, foto

Klaipėda, Pamatę tai, ką išdarinėja Klaipėdoje gyvenanti baleto artistė ir choreografė Inga Briazkalovaitė,...

Ko nori moterys? nuotrauka, foto

SE, Artėjant Kovo 8-ajai, Tarptautinei moters dienai, teiravomės klaipėdiečių vyrų, ar jie žino,...

Subyrėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ krito Prienuose nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtajame kėlinyje vos 7 taškus įmetęs Klaipėdos „Neptūnas” (8-14) antrą kartą šiame...

SE, Paskelbta prieš 7 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...