2021 m. sausio 15 d. 20:53 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

30 mln. vertės teatro statybos Klaipėdoje: panorama pasikeis jau netrukus

(2)

2020-09-16, 21:22

Jurgita Andriejauskaitė. 15min

30 mln. vertės teatro statybos Klaipėdoje: panorama pasikeis jau netrukus nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras statybų sūkury.

© J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

Reklama

Klaipėdos centrine dalimi keliaujantys miestiečiai vis kilsteli galvas į Muzikinį teatrą, kuriame jau dveji metai nepaliaujamai verda darbai. Jų nesutrukdė net ir karantinas, tad iki naujų metų miesto panorama čia pasikeis iš esmės – iškils naujas priestatas. Naujas muzikinis teatras duris turėtų atverti po trejų metų, 2023-iaisiais. Skaičiuojama, jog statybos atsieis apie 30 mln. eurų.

Prieš dvejus metus, 2018 metų rugsėjo 14-ąją, statybvietėje buvo įkasta darbų pradžią žyminti kapsulė. Praėjo dveji metai. Uostamiesčio centre, visai prie Danės upės, vaizdas pasikeitęs iš esmės. Vienos Danės gatvėje besidriekusios pastato dalies nebelikę, čia jau kyla požeminiai priestato aukštai. Žadama, jog iki Naujųjų iškils visas priestato tūris. Skaičiuojama, jog jau įgyvendinta apie 40 proc. visų darbų.

Senąjį teatrą miestiečiams primena devynių aukštų bokštas su laikrodžiu viršuje bei administracinė pastato dalis. Ši pastato dalis nebuvo ir nebus nugriauta, tačiau darbų laukia begalės – čia vyksta rekonstrukcija. Patalpos perplanuotos išgriovus sienas, formuojant patogesnes erdves. Devynių aukštų bokšte po rekonstrukcijos bus įrengtos edukacinės patalpos, kitos erdvės. Viršuje esanti apžvalgos aikštelė taip pat bus sutvarkyta.

Anot teatro vadovės Laimos Vilimienės, statybos ir susideda iš dviejų dalių: senoji pastato dalis rekonstruojama, o naujoji dygsta naujai.

„Pastato senoji dalis rekonstruojama – viskas išgriauta absoliučiai, iš naujo tvarkoma, statoma, tinkuojama, sienos perstatomos. Senojoje dalyje savo eiga vyksta darbai, bet pagrindinės statybos yra nugriautojoje dalyje, kur bus didžioji, mažoji teatro salės, repeticijų kambariai. Jis dygsta. Noriu pasakyti, kad džiaugiuosi – joks karantinas nepamaišė statyboms, nebuvom sustoję nė vieną dieną, vyko darbai, tik galbūt ne taip intensyviai. Dabar kylame į nulinį lygį, kalbant statybiniais terminais. Pamatų duobė yra 12 metrų gylio, išbetonuota, joje bus minus du aukštai su pagrindinėmis repeticijų salėmis. Minus antras jau beveik uždengtas, kai visiškai uždengsime, būsime nuliniame lygmenyje. Pastatas matysis iš tolo, iki metų pabaigos visas jo tūris turėtų atsirasti“, – pasakojo vadovė Laima Vilimienė, kuriai savo darbą tenka padalyti į dvi veiklas: kūrybinę ir statybinę. Moteriai tai nėra nauja, mat jos tėtis inžinierius-konstruktorius, tad teko augti stebint brėžinius.

Jau dairosi įrangos

Anot vadovės, nors priestato sienos netruks iškilti, darbų laukia dar labai daug. Ypač daug laiko reikalauja interjero darbai, jau dabar rūpinamasi būsima teatro įranga, garso technika.

Reklama

„Įrangos, interjero darbai – tai dideli, daug laiko reikalaujantys darbai. Pakeliui ir daugiau daroma, daugybė kitų veiksmų, pavyzdžiui, ruošiamės įrangos pirkimui – sceninės, apšvietimo, garso įrangos, kėdžių. Netrukus bus baigtas interjero projektas, reikės įvairių detalių, prasidės baldų pirkimai. Tai daroma jau dabar, kad po dvejų metų, įeinant į pastatą, jis būtų įrengtas, įsikeltume jau su baldais, kėdėmis“, – kalbėjo teatro vadovė.

30 mln. eurų atsieisiančias teatro statybas finansuoja tiek valstybė, tiek Europos Sąjungos fondai. Lėšas būtina įsisavinti iki 2022 metų pabaigos, tačiau statybų iki tol visiškai baigti nesitikima. Pirmąjį spektaklį teatras svajoja surengti 2023-iaisiais.

Lietuvoje rekonstruotas ne vienas teatras, tačiau nauja statyba – retas reiškinys. Patirties statytojai sėmėsi bendraudami su kolegomis iš užsienio. Naujų teatrų statybose patirties turi ir lenkai, ir vokiečiai bei kitos šalys. Darbus atlieka rangovas, kompanija „Infes“.

Teigiama, jog Europos kontekste tokia teatro statybos kaina gana kukli ir paprastai jų kaina siekia apie 200 mln. eurų ir daugiau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nemunas

2020-09-17   09:33

IP: 86.100.73.189

Danė.

atėjūnams

2020-09-16   22:06

IP: 172.69.190.32

DANGĖS upė

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Minint Laisvės gynėjų dieną, norisi priminti kitą ypač svarbią datą ir visus...

Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena nuotrauka, foto

Prie Tiltų g. 13 namo esantys grindinio šviestuvai ne tik kad nebeatlieka...

Senamiesčio šaligatvių ypatumai: elektra kratomi keturkojai nuotrauka, foto

Apie 20 tūkst. turistų per sezoną plukdydavęs greitaeigis Kuršmarių katamaranas "Smiltynė" jau...

"Savaitės eksprese"- ar tikrai kruizai katamaranu virsta miražu? nuotrauka, foto

Sausio 13-ąją, tą kruvinąjį sekmadienį, Lietuvoje buvo išleistas vienintelis laikraštis. Tai buvo...

V.Puodžiūnas: "Nė vienas "Klaipėdos" redakcijoje nebedirba"... (Papildyta) nuotrauka, foto

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...