2021 m. sausio 20 d. 16:35 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

20-ąjį kartą paminėta Tarptautinė mokytojų diena

20-ąjį kartą paminėta Tarptautinė mokytojų diena nuotrauka, foto

ŠVENTĖ. Uostamiesčio pedagogai minėjo Tarptautinę mokytojų dieną.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Klaipėdoje iškilmingai paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Šventės metu uostamiesčio pedagogams buvo įteikti padėkos raštai ir paskelbtas Metų mokytojas.

Nors 2020-ieji visos šalies mokytojams buvo kupini iššūkių: teko ieškoti naujų, inovatyvių sprendimo būdų, persikelti į virtualiąją erdvę, bet pirmadienį gausus būrys uostamiesčio mokytojų su šypsenomis veiduose minėjo Tarptautinę mokytojų dieną.

Uostamiesčio mokytojams ir švietimo sistemos darbuotojams viešbučio "Ibis Styles Klaipėda Aurora" salėje buvo išsakyti šilčiausi linkėjimai ir įteiktos padėkos už jų atliktą darbą.

Uostamiesčio mokytojus Tarptautinės mokytojų dienos proga sveikino ir Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus švietimo patarėja Vida Bubliauskienė. Ji ne tik sveikino visus mokytojus, bet ir uždavė jiems klausimą: "Mokytojau, kaip gyveni?".

"Pagrindinis klausimas, kurį norėčiau šiandien užduoti, mokytojau, kaip gyveni? Kai mokinio akis keičia kompiuterio ekranas, keičia kaukės, kai tu matai tik vaiko akis. Turbūt pandemija įrodė, kad mokytojui nėra tokio uždavinio, kurio jis negalėtų įvykdyti. Mes turime kuo didžiuotis", - mokytojus sveikino V. Bubliauskienė.

Pasveikinti pedagogų su jų profesine švente atvyko ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Jis pastebėjo, kad šių dienų mokytojas - tai ne tik mokytojas, bet ir pavyzdys, kuriuo seka mokiniai ir jų tėveliai.

Reklama

"Žemai lenkiuosi prieš jus visus. Šie metai, kurie yra 20-ieji švenčiant mokytojų dieną, ne tai, kad išskirtiniai, o absoliučiai unikalūs visais aspektais. Šiais metais ne tik mes, bet ir visas pasaulis tapo mokiniais, kuriems labai dramatišką, drastišką egzaminą iškėlė mokytojas vardu COVID-19. Mokytis teko visiems", - sakė V. Grubliauskas.

Muzikinius kūrinius profesinės šventės proga mokytojams dovanojo patys uostamiesčio mokytojai. Deja, bet muzikinių mokinių pasirodymų šiais metais nebuvo.

Metų mokytojas

Kaip ir kasmet, Tarptautinės mokytojų dienos šventės metu būna išrenkamas Metų mokytojas. Šiais metais tai jau 20-asis kartas, tad pedagogų bendruomenė prisiminė visus nuo 2001 metų išrinktus Metų mokytojus. Visus juos susirinkusieji sveikino garsiais plojimais.

APDOVANOJIMAS. Metų mokytoja buvo apdovanota pelėdos statulėle.

Šventės kulminacija tapo nominacijos "Metų mokytojas" laureato paskelbimas. Šis titulas šiemet atiteko Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos geografijos mokytojai Vilmai Norvaišienei.

Reklama

Metų mokytojas Klaipėdoje renkamas nuo 2001 metų.

Nominacijos

Šventės metu už aktyvią projektinę veiklą buvo apdovanoti ir 4 uostamiesčio lopšeliai-darželiai: "Radastėlė", "Puriena", "Dobiliukas" ir "Atžalynas".

Nominacija už išskirtinius akademinius mokinių pasiekimus ir edukacinių erdvių kūrimą buvo skirta ir Klaipėdos "Versmės" progimnazijai.

PRISIMINĖ. Pagerbė visus, nuo 2001 m. išrinktus Metų mokytojus.

Už nuotolinio mokymo įgyvendinimą nominaciją gavo Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykla, už sporto ugdymo krypties programų įgyvendinimą - Klaipėdos "Aukuro" gimnazija, o už teatrinį ir humanistinės pedagogikos įgyvendinimą - Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnazija.

Sveikino šalies pedagogus

Reklama

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius šiandien sveikino visos šalies pedagogus Tarptautinės mokytojų dienos proga ir pažymėjo, kad mokytojų darbas nulemia kiekvienos asmenybės gyvenimo kryptį, o tai yra be galo didelė dovana, kartu - ir atsakomybė.

"Ne kartą sakiau, kad mūsų valstybė bus stipri tiek, kiek joje bus gerbiamas, savimi pasitikintis, laimingas ir saugus mokytojas. Turime dar daug ką padaryti, kuriant visapusišką mokytojų gerovę, tačiau pastaraisiais metais tuo keliu sparčiai ėjome. Tikiu, kad dirbdami kartu, norimą tikslą pasieksime. Gražios šventės, gerbiami Mokytojai!", - linkėjo A. Monkevičius.

INFORMACIJA

Šiais mokslo metais įvairiose Lietuvos švietimo įstaigose darbuojasi 62,9 tūkst. pedagoginių darbuotojų: ikimokyklinio ugdymo įstaigose - 12,5 tūkst., bendrojo ugdymo mokyklose - 34,5 tūkst., neformaliojo vaikų švietimo mokyklose ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklose - 4,5 tūkst., profesinio mokymo įstaigose - 3,1 tūkst., kolegijose - 1,4 tūkst., universitetuose - 6,3 tūkst., savivaldybių švietimo pagalbos įstaigose - apie 0,6 tūkst.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klai­pė­dos mies­to tary­bos nario Arvy­do Vait­kaus nuo­mo­ne, Sena­sis tur­gus - svar­bi mies­to...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (2) nuotrauka, foto

Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Taikos prospekto ašyje sausį bendras eismo srautas sausį 34% mažesnis lyginant su...

Kaip klaipėdiečiai judėjo gatvėmis šiemet? nuotrauka, foto

Dėkoju visiems pilietiškiems klaipėdiečiams, nuolat pranešantiems, kuriose gatvėse pasigendama kelininkų.

Už nepakankamą gatvių valymą - baudos nuotrauka, foto

Internetinių sukčių era: nukentėjusiems negali padėti net teisėsaugos institucijos nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Didžiajai daliai prekybos persikeliant į internetą, gyventojai vis dažniau susiduria su internetiniais...

Klaipėdos bėgikas savo balsu pribloškė scenos vilkus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos auklėtinis, daugkartinis šalies trumpų nuotolių bėgimo per barjerus...

Gabeno naminę - neteko automobilio nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje E....

Pavogta savivalda, arba Kaip važiuoti per Klaipėdos sankryžas, sprendžia aukščiausiosios Lietuvos valdžios biurokratai nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus priežasčių, kodėl taip nutiko, siūlo pradėti...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 34 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 47 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 51 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...