2020 m. rugpjūčio 11 d. 13:52 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Jūrų muziejus

Jūrų muziejus

Vėl galima pamatyti delfinus ir jūrų liūtus

(1)

2020-05-12, 16:37

Nina Puteikienė

Vėl galima pamatyti delfinus ir jūrų liūtus nuotrauka, foto

© Evaldo Lasio nuotr.

Reklama

Nuo gegužės 13-osios jau atsidaro lankymui Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo Saulės įlanka – baseinas po atviru dangumi. Lietuvos jūrų muziejus vienas pirmųjų šalyje po karantino atnaujino ekspozicijų lankymą. Per aštuonias gegužės muziejaus darbo dienas akvariumo, jūrų gamtos, jūrų žinduolių ir paukščių, laivybos istorijos ekspozicijose ir Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje apsilankė 1048 lankytojai. Tačiau šiuo laikotarpiu lankytojai dar negalėjo pamatyti delfinų.

Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, šią savaitę bus galima tik apsilankyti Saulės įlankoje ir apžiūrėti gyvūnus plaukiojančius puikiame baseine, o nuo kitos savaitės – gegužės 20 dienos – Saulės įlankoje bus vėl demonstruojami ir delfinų bei kaliforninių jūrų liūtų pasirodymai. Dėl karantino reikalavimų, pasirodymą vienu metu galės stebėti ne daugiau, kaip 30 žiūrovų, todėl bus rengiama dvigubai daugiau pasirodymų: 11, 12, 13 ir 15 val.

Lietuvos jūrų muziejuje kaliforniniai jūrų liūtai gyvena nuo 1996 metų. Dabar čia yra penki kaliforniniai jūrų liūtai. Šių gyvūnų gimtinė – Kalifornijos ir Meksikos pakrantės. Kaliforniniai liūtai – draugiški gyvūnai, todėl mėgsta susiburti į dideles kolonijas. Puikiai nardo: lengvai pasiekia net 200 m gylį. Nepaprastai vikrūs: vandenyje tiesiog sklendžia. Todėl dažnai net vadinami jūrų angelais.

Delfinų būrys muziejuje – žymiai gausesnis: dabar delfinariume gyvena šešiolika Juodosios jūros afalinų (lot. Tursiops truncatus ponticus) gyvūnų. Delfinai – šiltakraujai vandens žinduoliai, priklausantys dantytųjų banginių pobūriui. Delfinų jaunikliai, kaip ir žmogaus kūdikiai, gimę turi įkvėpti oro ir maitinasi mamos pienu. Šie gyvūnai įspūdingi: jų ilgis gali viršyti 3 metrus, o svoris – 300 kg. XX a. viduryje Juodojoje jūroje gyveno apie 2,5 milijono afalinų. Tačiau dabar jų smarkiai sumažėjo dėl medžioklės, aplinkos taršos, laivybos, žvejybos ir kitos agresyvios žmogaus veiklos. Juodosios jūros afalinos yra įtrauktos į Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos saugomų gyvūnų sąrašą.

Delfinus itin rūpestingai prižiūri kvalifikuotų specialistų komanda: veterinarijos gydytojai, biologai, treneriai. Jie nuolat tobulina savo žinias, nes muziejus yra Tarptautinės jūrų žinduolių trenerių asociacijos, Tarptautinės jūrų žinduolių gydytojų asociacijos ir Europos jūrų žinduolių prižiūrėtojų asociacija narys.

Gegužę muziejus dirba penkias dienas per savaitę: nuo trečiadienio iki sekmadienio 11–17.30 val. Lankytojai prašomi laikytis visų karantino reikalavimų. Rekomenduojama pirkti bilietus internetu muziejaus bilietų pardavimo platformoje www.ljm.lt. Bilietus internetu ir kasoje apsilankymui muziejuje galima įsigyti tik konkrečiam laikui, kad vienu metu nebūtų viršijamas leistinas žmonių skaičius.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūrų muziejus

Nors šiųmetė Jūros šventė ne tokia gausi renginiais, tačiau Lietuvos jūrų muziejus...

Lietuvos jūrų muziejus jau kelia šventines bures nuotrauka, foto

21 rastas ruoniukas gavo po žemaitišką vardą, informuoja Jūrų muziejus. 

Koisis, Zliosė, Juoris... Ruoniukams - žemaitiški vardai nuotrauka, foto

Delfinų terapijos metu siekiama šeimoms, auginančioms vaiką su negalia, suteikti kompleksinę...

Startuoja delfinų terapijos projektas nuotrauka, foto

Pirmoji Lietuvoje knyga apie viso pasaulio jūrų kriaukles tinka vasaros užduotam tonui....

Pristatoma knyga, atverianti kriauklių pasaulį nuotrauka, foto

Prie vairo - girtutėlė moteris nuotrauka, foto

Kriminalai, Savaitė gerai prasidėjo ne visiems. Štai vos už Klaipėdos, prie Jakų žiedo,...

Laivybos Vilhelmo kanalu skatinimu suinteresuotos trys savivaldybės nuotrauka, foto

Jūra, Praėjusį ketvirtadienį iš Drevernos į Mingę laiveliu Karaliaus Vilhelmo kanalu plaukę Klaipėdos...

S. Cichanouskaja: sprendimą palikti Baltarusiją priėmiau savarankiškai nuotrauka, foto

Lietuva, Į Lietuvą pasitraukusi Baltarusijos prezidento posto siekusi kandidatė Sviatlana Cichanouskaja pareiškė,...

Uždaroma Priekulės pervaža nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos rajono savivaldybė informuoja, kad dėl remonto darbų rugpjūčio 12 dieną nuo...

Kriminalai, Paskelbta prieš 41 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...