Jūros šventėje - „Menų zonos“ žydėjimas

Jūros šventėje - „Menų zonos“ žydėjimas

Šių metų Jūros šventėje sužibėjo nauji „atradimai“, kurie šventėje buvo organizuoti pirmą kartą. Viena iš tokių iniciatyvų, Lietuvos kultūros sostinės programos dalių – „Menų zona“. Visas tris dienas čia lankėsi tiek jauni, tiek vyresni – apsilankiusiųjų „Menų zonoje“ laukė įvarios pramogos, parodos, koncertai.

Vienas iš atradimų – jaunosios grupės

Iš viso Jūros šventės metu erdvėje įvyko net 6 koncertai: grupė, atvykusi iš pačios Barselonos – „Balkumbia“, Lietuvos roko atstovai „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“, neseniai savo debiutinį albumą išleidusi jaunoji grupė „Abudu“, dviejų aktorių iš Klaipėdos duetas „Pinigautojai“, jaunųjų grupių „Garažas‘16“ nugalėtojai –  „Abii“, muzikinės poezijos atstovai „Poezijos medžiotojai“ bei dainuojantis aktorius Adomas Stancikas.

„Vienas iš kryptingų sumanymų – pristatyti naujus menininkus. Nebūtinai muzikantus, taip pat ir vizualiųjų menų atstovus. Mums ypač įdomu atrasti jaunus talentus, kurie po kiek laiko galbūt taps Lietuvos žvaigždėmis, o gal ir ne tik, – pasakojo vienas iš „Menų zonos“ projekto autorių Darius Vaičekauskas. – Buvo ne viena tokia grupė, kuri visiškai šviežiai susikūrė ir tik pradėjo debiutuoti. Jie labai džiaugėsi, jog juos pakvietėme, o mums be galo malonu, kad atrandame naujų dalykų, kurie patinka ne tik mums, bet ir publikai.“

Šilti vakarai prieš kino ekraną

„Šiemet „Menų zonos“ projekte Jūros šventės metu bendradarbiaujam su „Kino pavasariu“ ir kiekvieną vakarą rodomi trumpametražiai filmai, bendraujama su autoriais, kūrėjais, rodomos „Kanų liūtų“ reklamos“ , – apie kinematografinę renginių „vinį“ sakė D. Vaičekauskas. Visų trijų Jūros šventės dienų metu, užsukusieji į „Menų zoną“ nuo 22 val. galėjo mėgautis kinu po atviru dangumi, taip pat organizuoti ir susitikimai su režisieriais – Marija Stonyte, Gediminu Šiauliu, Karoliu Kaupiniu ir aktoriumi Donatu Želviu.

Jaunųjų menininkų inkubatorius

Jūros šventės metu čia atidaryta ir tapybos, grafikos ir iliustracijos paroda „Meno tona“. Vienoje iš specialiai įrengtų zonų buvo eksponuojama net dešimties netradicinio meno atstovų kūriniai. Taip pat renginio metu viename iš konteinerių atidaryta mados ir meno galerija „Ikra galerija Pop Up“, o dar kitame pristatyti keturių nepriklausomų Klaipėdos kūrėjų dizaino darbai. Kaip pabrėžė D. Vaičekauskas, parodos šiais metais keis vieną kitą, tad klaipėdiečių laukia dar ne viena ekspozicija.

Netradicinės pramogos fotografijos mylėtojams

Jau pirmąją Jūros šventės dieną buvo atidarytas ir didžiausias Lietuvos fotoaparatas –„Camera obscura“. Čia kiekvienas galėjęs įžengti į tamsų ir tik su viena šviesai leidžiančiai prasiskverbti skylute, optinę iliuziją kuriantį prietaisą. Taip pat renginio metu veikė fotomenininko Artūro Šeštoko ambrotipijų dirbtuvė. 15 minučių trunkančiame šlapio klodijaus proceso metu lankytojai galėjo įsiamžinti neeilinėje fotografijoje, kuri gaminama pagal specialų XIX a. metodą. „Ambrotipija arba šlapio kolodijaus metodas reiškia amžinas, nemirtingas, – apie fotografijas pasakojo A. Šeštokas. – Analogine fotografija užsiimu jau seniai. Daug fotografuodavau juosta ir plokšteline kamera. Jaučiau, kad dar kažko trūksta, todėl išbandžiau ambrotipijų metodiką. Pamačiau, jog tai yra tai, ko man ir reikėjo – fotografijos „skamba“ ir turi fotografinį gylį. Atrodo, kad sustabdomas laikas.“

D. Vaičekauskas dalinosi mintimis apie „Menų zonos“ veiklą: „Mūsų idėja – žmonėms pristatyti mažiau žinomus dalykus. Tai galbūt atlieka ir šiokią tokią edukacinę funkciją:  parodyti, kas būna ir gali būti šalia mūsų, kas gyvena, ko dar galbūt nesate matę. Visa tai turbūt tik papildo kultūros lauko peizažą.“

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder