2019 m. liepos 20 d. 13:27 val., šeštadienis

Jūros šventė 2017

Jūros šventė: ar tikrai kitokia?

(22)

Jūros šventė: ar tikrai kitokia? nuotrauka, foto

ATSILIEPIMAI. "Gerus atsiliepimus girdime ir iš užsienio įgulų atstovų, kurie pažymi, kad Klaipėdoje jaučia nuoširdumą ir svetingumą", - sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

© Eimanto Chachlovo nuotr.

Reklama

Tiek kalbinti Jūros šventės dalyviai, tiek miesto tarnybų atstovai labiausiai džiaugiasi tuo, kad šventė praėjo palyginti ramiai, be reikšmingesnių nutikimų.

Apytikriais skaičiavimais, visa šventė, kurios šūkis buvo "Atrask kitokią", kartu su didžiųjų pasaulio burlaivių regatos "The Tall Ships Races 2017" dalyvių priėmimu Klaipėdoje kainavo šiek tiek daugiau kaip milijoną eurų. Manoma, kad šventėje per tris dienas galėjo apsilankyti net apie 700 tūkst. svečių.

Žmonės išmoko švęsti?

Policininkų teigimu, Jūros šventė ir didžiųjų burlaivių regata uostamiestyje praėjo ramiai - šventės teritorijoje neužfiksuota didesnių pažeidimų ar nusikaltimų.

Lyginant su praėjusiais metais, šiemet užregistruota mažiau pranešimų apie nusikalstamas veikas, Klaipėdos mieste pradėti 54 ikiteisminiai tyrimai, o 2016 m. per tris Jūros šventės dienas pradėti 59 ikiteisminiai tyrimai.

Šiemet gerokai mažiau piliečių pabuvojo ir komisariato sulaikymo patalpose - 45 asmenys (iš jų 5 nepilnamečiai), kai 2016 tokių buvo 56 piliečiai, iš kurių - 7 nepilnamečiai. Policininkai džiaugiasi, kad kasmet klaipėdiečiai ir miesto svečiai darosi vis sąmoningesni. Tai rodo ir faktas, kad šiemet renginių teritorijoje pareigūnams įkliuvo tik vienas neblaivus vairuotojas, kai 2016 m. tokių buvo net 7.

Tiesa, be kišenvagių neapsieita. Šeštadienį pareigūnai sulaikė ir Latvijos pilietę, kuri sukčiavo mugėje bei buvo jau spėjusi apgauti kelis prekybininkus. Šie jai atidavė ir daiktą, ir dar grąžą iš 50 eurų, nors moteris rankų miklumo dėka buvo nesumokėjusi nė euro.

Reklama

Medikai taip pat patenkinti, kad sunkių susižalojimų nebuvo. Šeštadienį medikų iškvietimų buvo gal trečdaliu daugiau nei paprastą šeštadienį. Į Vaikų ligoninę buvo atvežtas tik vienas alkoholiu apsinuodijęs jaunuolis.

Atliekų dukart daugiau

Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė sakė, kad šiemet Jūros šventė tikrai buvo kitokia - labai dideli žmonių srautai, labai daug atliekų.

"Valytojai sako, kad atliekų per šių metų šventę buvo du kartus daugiau. Konteineriai buvo pilnut pilnutėliai, vos spėjo tvarkytis. Šiauriniame rage šiek tiek vėlavo šiukšlių konteinerių išvežimas, bet paskui problema buvo išspręsta. Manau, rangovai samdė daugiau darbuotojų. Sakyčiau, kad tokio masto šventėje susitvarkėme neblogai, kol kas daug blogų atsiliepimų nesulaukėme", - sakė I. Šakalienė.

Šiokių tokių nuostolių, be abejo, patirta. Nukentėjo kelios gėlių klombos po Herkaus Manto g. viaduku - ten padirbėjo chuliganai.

Labai sugadinta Karlskronos aikštės danga, prie "Arkos" ir naujoje piliavietės aikštelėje - tose vietose buvo gaminamas maistas. Šiais prekiautojais maistu I. Šakalienė labai pasipiktino.

"Apie Danės skverą nekalbu, bet mes jo labai ir netausojome, nes numatyta rekonstrukcija. Todėl buvo leista ir su automobiliais važiuoti", - teigė pokalbininkė.

Reklama

Pasak I. Šakalienės, buvo pastatyta daugiau kaip 230 tualetų, bet ir 500 pastačius vis tiek, ko gero, eilės būtų.

"Gal jau žmonės išmoko gražiau švęsti. Matai, kad jaunas žmogus nemeta savo išgerto plastiko bet kur, ir džiugu. Pati stebėjau ne vieną tokią situaciją. Žinoma, tai yra norma, taip turėtų būti", - kalbėjo vedėja.

Organizatorių pastebėjimai

VšĮ "Klaipėdos šventės direktorius Romandas Žiubrys teigė, kad šiemet šventėje žmonių, palyginti su ankstesnėmis, buvo gerokai daugiau. Organizatoriams buvo savotiškas iššūkis siekiant suvaldyti visas erdves. Pasak jo, dalyvių skaičius jau buvo ties riba. "Klaipėdos švenčių" interneto lankomumas išaugo 22 proc. palyginti su pernai metais.

Pasak R. Žiubrio, pasukamasis tiltelis buvo sukiojamas kiek įmanoma rečiau. Tačiau kai pasipylė minia į koncertus, jis pradėjo kimštis, nes vis dėlto yra siauras.

"Tai, kad žmonės rinkosi Atgimimo aikštę ir bandė ieškoti ramybės, kurią siūlėme, rodo, kad mums reikėtų eiti ta linkme, vystyti tokias zonas, nes žmonėms tai patinka. Dėl iš aplinkui sklidusio triukšmo, mums dar reikėtų padirbėti. Mes neįvertinome vieno dalyko - šiemet buvo labai daug gatvės muzikantų su įgarsinimo įranga. Nė vienas jų neturėjo mūsų leidimo. Paprašyti, kad jie nustotų groti, buvo neįmanoma. Mes gelbėjome situaciją tik prašydami mažinti garsą. Manau, kitais metais ypatingą dėmesį skirsime tiems gatvės muzikantams, ieškosime jiems erdvės ir griežtai reikalausime, kad gatvėje grotų gyvai be įgarsinimo įrangos. Jie trukdo ir vieni kitiems, ir mūsų renginiams. Tokia šių metų mūsų pamoka", - kalbėjo "Klaipėdos švenčių" direktorius.

Reklama

KRYPTIS. "Manėme, kad gal jau kiek nusibodo įprastas sprendimas, kad reikia puošti kokiomis nors vėliavomis, statyti objektus, kurie iš principo yra nefunkcionalūs. Mūsų pagrindinis tikslas buvo keisti miesto erdves", - sako Jūros šventės organizatoriai. Eimanto Chachlovo nuotr.

Kalbėdamas apie šventės puošybą jis teigė, kad jau kelerius metus "sukama kitu keliu".

"Manėme, kad gal jau kiek nusibodo įprastas sprendimas, kad reikia puošti kokiomis nors vėliavomis, statyti objektus, kurie iš principo yra nefunkcionalūs. Puošybos forma nesikeičia, ko gero, jau trejetą metų. Mūsų pagrindinis tikslas buvo keisti miesto erdves. Žmonės priprato ir nebepastebi, kad Teatro aikštė buvo visai kitokia, buvo bandyta keisti ir Atgimimo aikštę. Galbūt reikia ieškoti kokių nors naujų elementų, kurie atkreiptų žmonių dėmesį", - sakė R. Žiubrys.

Jo teigimu, fejerverkas turėjo būti šaudomas Mantui Kruiziniame laivų terminale dainuojant paskutinę dainą "We are the Champions".

"Tai gyvas koncertas, tad negali prognozuoti, kada jis baigsis. 15 minučių paklaidą buvome numatę. Galbūt galėjome skelbti apytikrį laiką", - sakė jis.

APKLAUSA

Česlova, klaipėdietė

Reklama

Man šiemet šventė gražesnė. Eisena labiau patiko. Kasmet vis kas nors gerėja. Prekyba kaip visada ir kainos kaip visada, šioje srityje niekas nesikeičia. Miesto puošyba nelabai patiko. Prieš 6-8 metus prie tilto būdavo labai gražu ir atrakcijų visokių, dabar jų neliko.

Florentina iš Marijampolės 

Didelio skirtumo šiemet nepastebėjau. Man atrodo, prieš porą metų lyg ir gražiau buvo, miestas būdavo pasipuošęs visokiomis figūromis. Labai patiko burlaiviai. Kai pasikalbi su pardavėjais, gal galėtų jiems mokesčiai už prekybos vietas būti mažesni, tada ir mums kainos būtų mažesnės.

Sigitas, klaipėdietis

Reklama

Kiekviena šventė skiriasi, pats būni kitose vietose. Žmogus tobulėja, keičiasi, ir šventė keičiasi. Buvo toks laikas, kai norėdavosi pabėgti iš tų švenčių. Šiemet man didelį įspūdį padarė tai, kad buvo labai daug žmonių ir visi labai geranoriški. Renginių buvo daug ir jie labai skirtingi. Kiekvienas galėjo atrasti sau ką pasirinkti. Palyginti su sovietmečiu, kai vos ne ant kiekvieno kampo būdavo muštynės, dabar stebint situaciją man buvo gera. Visi geria alų, apgirtę, bet niekas nekonfliktuoja. Labiausiai patiko, kai mes su senovinėmis jachtomis apsirengę tautiniais rūbais plaukėme Danės upe, buvo pakelti tiltai, vyko inscenizuotos vestuvės.

Linas, klaipėdietis

Per praėjusias dvi Jūros šventes dirbau. Man per daug žmonių buvo, nuo to pavargsti. Koncertai neblogi, bet prie jų prisibrauti sunku. Ant pasukamojo tiltelio spūstys. Aplinkui eiti toli. Kai kuriose kavinėse kainos buvo šiek tiek padidintos.

Ieva, nidiškė, mokosi Olandijoje

Reklama

Buvo labai jauku, jautėsi ramybė. Džiugu, kad žmonės nebuvo pergėrę. Daromės blaivi tauta. Tvarkinga, labai gražu. Patiko, kad Teatro aikštėje grojo salsos muziką, buvo gera atmosfera, ir fejerverkus matėm. Patiko.

Gitana, klaipėdietė

Patiko. Kaip visada įdomu, gražu, daug žmonių, įspūdžių. Burlaivių išplaukimas, manau, padarys didžiausią įspūdį. Tai jau bus kažkas tokio ir kitokio. 

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Šios šventės

2017-08-03   13:47

IP: 88.119.39.225

pagrindinis ir didžiausias akcentas buvo grožis.Renginiai - taip sau..

Organizatoriams

2017-08-01   21:50

IP: 82.221.104.60

Kaip man ne klaipedieciui, labai patiko siu metu juros svente. Burlaiviai kerintys, koncertai labai puikiai parinkti:) sokantys fontanai nuostabus! VIENAS PASTEBEJIMAS - kadangi srautas i kruiziniu laivu terminala pries koncerta labai intensyvus per tilteli, galetu buti informaciniai zenklai, kad yra ir kitas apejimas per aplink...plius srauta turetu reguliuoti atsakingi zmones ar pareigunai...

Baltas

2017-08-01   21:31

IP: 85.232.136.204

per tiltelį grūstys, aplink toli eit. iš nuotraukos neatrodo, kad 80m. būtų. bet visi dabar
labai išpindėję - juk net dviračių minti nebereikia. tai galit sėdėt namie ir spoksot į teledėžę. o atrakcionuose besisukiojantys ir besivartantys turėtų būti iš anksto įspėjami, kad vartaliotis ten reikia snukius užčiaupus, kad nė cypt. kaip teatre. ai, o man baisiai nepatiko srutomis paplūdęs Kruzenšternas. kas kam dar?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūros šventė 2017

Didžiųjų burlaivių regatos papuošta Jūros šventė aiškiai parodė, kad ir be valdžios...

Įrodė, kad moka švęsti ir be draudimų ar nurodymų nuotrauka, foto

Tiek kalbinti Jūros šventės dalyviai, tiek miesto tarnybų atstovai labiausiai džiaugiasi tuo,...

Jūros šventė: ar tikrai kitokia? nuotrauka, foto

Gausybė renginių, prezidentės vizitas ir didžiulė miesto puošmena – „The Tall Ships...

Meras: statistika byloja, kad Klaipėda moka švęsti nuotrauka, foto

Jūros šventė jau artėja į pabaigą, tačiau šiandien (pirmadienį) dar galima aplankyti...

Dar galima aplankyti didžiuosius burlaivius nuotrauka, foto

Valdininkai mažins mokinių skaičių klasėse, tačiau yra viena problema nuotrauka, foto

Klaipėda, Švietimas taps Klaipėdos miesto prioritetu. Mokytojų etatų didinimas, rekonstruojami darželiai, mažėjančios mokinių...

Palangoje prasidėjo 20-osios „Aurum 1006 km lenktynės“ nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienį, 12 val., prie „Aurum 1006 km lenktynių“ starto linijos nuskambėjo tiek...

"Rožių planetos" vaikai pramogavo dinozaurų parke nuotrauka, foto

Sociumas, Trečiadienį autizmo spektro sutrikimų turintys vaikai laiką praleido Klaipėdos rajone esančiame dinozaurų...

Savaitgalio renginiai Klaipėdoje ir Vakarų Lietuvoje nuotrauka, foto

Patarimai, Šeštadienį - šventė paplūdimio futbolo mėgėjams

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...