2019 m. liepos 17 d. 23:38 val., trečiadienis

Jūros šventė 2017

Įrodė, kad moka švęsti ir be draudimų ar nurodymų

(3)

2017-08-01, 08:31

Darius ČIUŽAUSKAS

Įrodė, kad moka švęsti ir be draudimų ar nurodymų nuotrauka, foto

Tris paras trukusi Jūros šventė paneigė nuostatą, kad visos lietuvių šventės - besaikis alkoholio vartojimas ir smurtas

Reklama

Didžiųjų burlaivių regatos papuošta Jūros šventė aiškiai parodė, kad ir be valdžios draudimų ar nurodymų lietuviai patys supranta, jog linksmybės yra ne tik besaikis alkoholio plempimas ir nosių vienas kitam gurinimas.

Tris paras trukusi tradicinė Jūros šventė baigėsi. Beveik visi jos dalyviai ir svečiai Klaipėdą paliko jau sekmadienio vakarą ar vakar dieną. O jų buvo keli šimtai tūkstančių. Skirtingais skaičiavimais - nuo, organizatorių teigimu, pusės milijono iki, Klaipėdos valdžios nuomone, 700 tūkstančių. Šiandien su uostamiesčiu atsisveikins ir beveik šimtas gražiausiu šventės akcentu tapusios didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships Races 2017“ laivų bei keli tūkstančiai spalvingų įgulos narių. Pratęsdami savo vizitą kiek ilgiau, jie įteikė dovaną Klaipėdai, šiandien švenčiančiai 765-ąjį gimtadienį.

Po beveik bemiegio savaitgalio vakar lengviau atsikvėpusios specialiosios tarnybos konstatavo, kad Jūros šventė pavyko. Tai akivaizdžiai liudija ir liūdnosios šventinės statistikos skaičiai.

„Šventės teritorijoje neužfiksuota didesnių pažeidimų ar nusikaltimų. Per tris dienas mieste pradėti 54 ikiteisminiai tyrimai, penkiais mažiau nei pernai. Daugiausia dėl įvairių vagysčių bei kelių kišenvagysčių. Į policiją pristatyti 45 asmenys, tarp kurių 5 nepilnamečiai. Pernai į kameras pakliuvo 56 piliečiai, iš jų 7 nepilnamečiai. Džiaugiamės, kad kasmet klaipėdiečiai ir miesto svečiai tampa vis sąmoningesni, švenčia netrikdydami viešosios tvarkos, mažiau vartodami alkoholio ir triukšmaudami. Šventės teritorijoje nebuvo matyti šlitinėjančių nuo alkoholio apsvaigusių asmenų. Per tris dienas surašyti tik 39 administracinio nusižengimo protokolai už nedidelius viešosios tvarkos pažeidimus, susijusius su alkoholio vartojimu, jo turėjimu ir neblaivaus pasirodymo viešojoje vietoje. Įkliuvo tik vienas neblaivus vairuotojas, o pernai tokių buvo net septyni“, - sakė Klaipėdos apskrities VPK atstovė Andromeda Grauslienė.

Šiemet viešąją tvarką šventės renginiuose užtikrino daugiau kaip 100 pareigūnų.

Mažiau Jūros šventės dalyviams prireikė ir medikų pagalbos. Iš medicinos įstaigų gauti tik penki pranešimai apie renginių zonoje nukentėjusius asmenis. Visi jie po apžiūros išleisti namo. Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotojos Nijolės Dambrauskienės teigimu, neramiausias buvo šeštadienis.

„Šiemet tikrai nesulaukėme labai daug iškvietimų. Tik šeštadienį jų padaugėjo apie 30 procentų. Vykome į viešąsias vietas, kur nukentėjo ant batutų žaidę vaikai. Tik vieną alkoholio paveiktą jaunuolį teko vežti į Vaikų ligoninę“, - konstatavo N.Dambrauskienė.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas neabejoja, kad tai buvo viena didžiausių ir įspūdingiausių Jūros švenčių jos istorijoje. Ir praėjo ji sklandžiai.

„Policijos statistika byloja, kad Klaipėda moka švęsti. Tai, jog uostamiestis oriai ir garbingai priėmė gausų būrį svečių, visų - ir organizatorių, ir kiekvieno apsilankiusiojo šventėje, įrodžiusio, kad švęsti galima kultūringai, - nuopelnas. Kiekvienas prisidėjęs prie šventės gali didžiuotis, kad sukūrė išskirtinę jūrinės valstybės šventę“, - tvirtino Klaipėdos meras V.Grubliauskas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Ir dar

2017-08-01   14:41

IP: 85.232.128.58

dėl kenksmingo cukraus papildomo apmokestinimo. Šventieji sveikuoliai nori pabranginti saldžius gėrimus, tortus, saldainius, ledus, šokoladą, kad tauta "būtų sveika"... Draugas Jūros šventėje matė vieną miesto sveikuolį, Seimo narį valgantį ledus. Tai kaip taip, vieni gali pamokslauti kitiems, bet Vokietijoje alų pliupinti, kai sveikatos ministras įspraustas į kampą nežino ką atsakyti žurnalistams, tik šypsosi ir teigia, na ką jie tokio blogo padarė? Kitas valgo saldumynus, o tautai draudžia. Matosi, ką jie mano, kad aukščiau už visus.

Jo, jo...

2017-08-01   14:31

IP: 85.232.128.58

"Shabab Oman II" išplaukė. Švęsim taip kaip norime. Gyvenam ne musulmoniškame pasaulyje. O kaimo milicininkas privalo atsiprašyti klaipėdiečiu.

2017-08-01   13:59

IP: 86.100.121.183

Nieko tris paras trukusi Jūros šventė nepaneigė nuostatą, kad visos lietuvių šventės - besaikis alkoholio vartojimas ir smurtas nepadės neįvedant alkoholio apribojimo įstatymą. Apribojimai turi būti įvesti. Dėl to ir yra kaip vienas iš pavyzdžių kad ir be alkoholio galime sėkmingai šventes švęsti.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūros šventė 2017

Didžiųjų burlaivių regatos papuošta Jūros šventė aiškiai parodė, kad ir be valdžios...

Įrodė, kad moka švęsti ir be draudimų ar nurodymų nuotrauka, foto

Tiek kalbinti Jūros šventės dalyviai, tiek miesto tarnybų atstovai labiausiai džiaugiasi tuo,...

Jūros šventė: ar tikrai kitokia? nuotrauka, foto

Gausybė renginių, prezidentės vizitas ir didžiulė miesto puošmena – „The Tall Ships...

Meras: statistika byloja, kad Klaipėda moka švęsti nuotrauka, foto

Jūros šventė jau artėja į pabaigą, tačiau šiandien (pirmadienį) dar galima aplankyti...

Dar galima aplankyti didžiuosius burlaivius nuotrauka, foto

Baltijos jūroje tarša mažėja, tačiau džiaugtis anksti nuotrauka, foto

Jūra, Baltijos jūra mums yra ypatinga ne tik todėl, kad ji vienintelė skalauja...

Moteris iš Gargždų: „Nenorėjau jo žudyti“ nuotrauka, foto

Kriminalai, Gargžduose gyvenanti 45 metų Ingrida Krikšnaitė, nuskriaudusi sugyventinį, kuris su ja dalijosi...

Klaipėdiečių pergalės "Gintarinių irklų" regatoje nuotrauka, foto

Sportas, Trakuose, Galvės ežere, vykusioje tarptautinėje "Gintarinių irklų" regatoje pergales skynė Klaipėdos irklavimo...

Sudėlioti paskutiniai Jūros šventės akcentai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje įvyko spaudos konferencija, kurioje artėjančios jubiliejinės Jūros šventės atstovai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...