2021 m. sausio 17 d. 19:08 val., sekmadienis

Gyvenimas pro langą

Gyvenimas pro langą: ried ratai, ried ratukai...

(2)

Gyvenimas pro langą: ried ratai, ried ratukai... nuotrauka, foto

DOLSKIS. Nors sovietmečiu Dolskio dainos per radiją neskambėjo, apie tokį dainininką dar vidurinėje žinojome, - kas nors gyvenamoje aplinkoje buvo išsaugojęs Smetonos laikais pirktas vinilo plokšteles. Tai kaip prie Dolskio stovylos Kaune nesifotografuosi, kai tarp dviejų karantinų pasitaikė proga.

© Vilmos Gutauskaitės-LAUKAITIENĖS nuotrauka.

Reklama

80 istorija, lapkričio 23, pirmadienis

Matyt, smegenys pajuto cukraus badą. Jau kelinta diena reikalauja ko nors saldaus.

Kaip ir sekmadienį, bandau išsikepti obuolių, pribarsčiusi cukraus. Pagal mane turėtų išeiti obuoliai su karamele. Kaip ir vakar gavosi sriuba,- labai sultingi obuoliai.

Kai prieš kelerius metus nuostabus gydytojas, kokių šiais laikais taip retai pasitaiko,  nustatinėjo visokias ten diagnozes, labai nuoširdžiai patarė kuo mažiau vartoti cukraus. "Daktare, mano pagrindinis darbo įrankis - smegenys, o jiems reikalinga gliukozė", - atrėmiau. "Na, taip, yra racijos." Tas pat nuostabus gydytojas patarė mesti rūkyti. "Daktare, organizmas per 50 metų taip yra pripratęs prie tų visokių kancarogenų, kad jam bus kur kas didesnis stresas, jeigu mesiu rūkyti, nei rūkysiu toliau",- bandau derėtis. Beveik pavyko: "Na, taip. Bet bent pamažinkit", - taip švelniai mygo pasižadėti. Nesakiau nei taip, nei ne. Tik ligoninėje labai jau nepatogus tas rūkymas. Savaime "susitraukė". Kol buvau ligoninėje.

Ai, pats laikas pasidairyti pro langą. Nei lyja, nei sninga, nei šlapdriba krinta. Molio kalne kol kas jokių judesių. Per tamsu. Pačios trumpiausios dienos, pačios ilgiausios naktys.

Užtat... Užtat jau už mėnesio, kaip teigia etnologas Libertas Klimka, dienos pradės gaidžio žingsneliu ilgėti. Oi, greičiau, greičiau. O tada ir vėl atjos pavasaris. Gamtai neegzistuoja jokie draudimai, karantinai. Ji gyvena pagal savo dėsnius ir savo ritmu. Kažin kokia bus žiema? Visi dejuoja išsiilgę sniego. Aš - nė kiek. Man žiema graži, nuostabi tik pro langą. Kai nereikia "drožti" nuo sniegų automobilio, kai jo nereikia stumti į apledėjusį kalnelį. Arba vaduoti iš sniegų.

Vieną sniegingą žiemą, kai bandžiau plastmasiniu "šiūpeliuku" atkasti sniego kalnelį, kurį kiemą nuo sniegų valydamas sustūmė ekskavatoriukas, kaimynui, stebėjusiam, turbūt, komišką vaizdą, pagailo manęs. Išlėkė dviese su broliu ir be jokių "šiūpeliukų" tiesiog iškėlė tą nedidelį mašiniuką. Neverkiau iš džiaugsmo. Bet buvau netoli to.

Taigi, man žiema graži tik pro langą...

Ne, dar ne balta balta, kur dairais. Nepaisant savaitgalį siautėjusių vėtrų, jauni berželiai dar su aukso spalvos lapija. Žalių jau nebėr.

Savaitė iki Advento... Gal jis šiemet iš tiesų bent kiek bus panašesnis į susikaupimo metą? Juk dar pernai, užpernai būtent per Adventą prasidėdavo kalėdinės vakaruškos, naujoviškai korporatyvais vadinamos. Būdavo dalinami šratinukai, kalendoriai ir kitokios gėrybės.

Ai, einu užsikaisti kavos... Kažkaip šįryt viskas atbulai klostosi. Ried ratai, ried ratukai, ried mažieji tekinukai. Kol rašiau šias eilutes, pradėjo lyti. Kaimynai į automobilius sodina vaikus. Vadinasi, darželiai dar neužsikalė durų.  
Gražios dienos, kokia ji beišauštų.

Visas „Gyvenimo pro langą“ istorijas galite rasti čia

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Aldonai

2020-11-23   11:33

IP: 78.58.48.66

Pesimistas yra gerai informuotas optimistas. Viens kitam nekliudo. Šypsenėlė. Čia tokių ženklų nėr...

Aldona

2020-11-23   10:50

IP: 78.57.233.44

labas rytas, Gražina, vėjas ūžauja, triukšmauja. Naktis tamsi, vaidenas, kad gūdu. Rodos, neleis užmigti. Ale atvirkščiai - susisupu saugiai į patalą ir taip mėgaujuosi šiltu guoliu... Ar tai dėl to, kad esu optimistė? Ar tiesiog moku pasidžiaugti, ką turiu? Dėkui tau už šviesius tekstus! Bučkis - oi,negalima? Tai oro bučinį siųsti juk galima?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Gyvenimas pro langą

135 - oji istorija, sausio 17, sekmadienisNa, atrodo, daugelis, troškę sniegų...

Gyvenimas pro langą: Nuo Sibiro platybių iki Marakešo nuotrauka, foto

134 - oji istorija, sausio 16, šeštatadienisSninga. Kažkada, nerūpestingoje vaikystėje ir...

Gyvenimas pro langą: kai širdys - Klaipėdoje nuotrauka, foto

133 - oji istorija, sausio 15, penktadienis...Na, ką? "Pasibučiavusi" su langu,...

Gyvenimas pro langą: Varpinės, kurių varpai liko neišgirsti nuotrauka, foto

132 - oji istorija, sausio 14, ketvirtadienis...Mūsų kvartalo dauboje retsykiais, papūtus...

Gyvenimas pro langą: Kaip išvengti suodžių galvoje? nuotrauka, foto

G. Nausėda: A. Navaldo sugrįžimas parodys žmogaus teisių padėtį Rusijoje nuotrauka, foto

Pasaulis, Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno sugrįžimas į Maskvą yra drąsus žingsnis,...

Dviejų karantinų smūgį kurortams pamatavo neįtikėtinai tiksliai – apsiėjo ir be pagalvės mokesčio nuotrauka, foto

Lietuva, Vandens pardavimo rekordai Palangoje ir Neringoje, tačiau dar nematyti jo tiekėjų...

Klaipėdos „Neptūnas“ – „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverte nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ nervų trileriu virtusiose atsakomosiose „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynėse...

"Adelė Dirsytė patraukė savo drąsa" nuotrauka, foto

SE, Dievo tarnaitė Adelė Dirsytė buvo veikli ateitininkė, Sibiro kankinė. Ji patyrė daug...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...