2021 m. sausio 20 d. 15:53 val., trečiadienis

Gyvenimas pro langą

Gyvenimas pro langą: prasideda gimtadieniniai "atlaidai"

Gyvenimas pro langą: prasideda gimtadieniniai "atlaidai" nuotrauka, foto

SAULĖGRĄŽOS. Jei tik "užveža", draugams gimtadienio proga labai mėgstu dovanoti saulėgrąžas. Būkit pasveikinti šiandien gimtadienius švenčiantys.

© Vilmos Gutauskaitės - Laukaitienės nuotrauka

71-oji istorija. Lapkričio 14, šeštadienis

Reklama

...Šeštadienis. Šiaip jau turėtų būti poilsio diena, ar ne?

Kur tau: šeštą ryto ausys stačios, akys plačios. Kūnas lyg ir reikalautų horizontalios padėties, o biologinis laikrodis, nepaisydmas visiškos pilkaskylės už lango, tiksi kaip ir kasdien - kelkis, kelkis.

Prie lango kol kas nepuolu, nes žinau - nei statybininkų, nei kaimynų nepamatysiu. Per keliolika metų, gyvendama šitame name, jau esu įsitikinusi - miegaliai. Na, kaip poilsio dieną ir priklauso.

Girdžiu - Kretingos gatve trimituodama skuodžia greitoji. Gal kam infarktas ar insultas? Veju tas mintis šalin. Labai panašiai trimituoja ir kelių policijos automobiliai, skubantys į įvykusių avarijų vietas. Na, kai turi vaizduotę, ne ką geriau už tuos iš "i" raidės...

Vakar iš fb draugės Australijoje gavau laiškelį su maldos prašymu. Nuo dvasios tėvo, čia Klaipėdoje, ją dabar skiria tūkstančiai kilometrų. Ir ji jam niekuo padėti negali. Tik, va taip, paprašyti pasimelsti už jai labai brangų žmogų. Apie tai, kad jis susirgo ta baisybe, jau žinojau anksčiau, jungiausi prie bendros maldos.

Kiek vėliau sužinojau, kad jis jaučiasi ne taip ir blogai. Tuoj suraičiau laiškelį poniai Australijoje. Kaip ji džiaugėsi...

Reklama

Pagaliau paaiškėjo, kad su ponia Irena, dabar gyvenančia Australijoje, mūsų keliai buvo susikirtę čia, Klaipėdoje, Vasaros estradoje. Stebėjome Europiadoje dalyvauti suvažiavusius kolektyvus iš visos Europos. Kai savo "numerius" šoko ispanai, italai, nepakildamos nuo žaliai dažytų suoliukų, šokinėjome ir mes kartu su tos ponios dvasios tėvu, kuris dabar ligoninėje. Štai kaip gyvenimas "sukryžmina" žmones. Ir štai kaip paaiškėja, kas prie ko... Per tūkstančius kilometrų.

Ai... Nors aną vakarą kaimynas iš parduotuvės partempė duonos ir bulvių, bet prie jų dar kažko reikia. Teks dyžti į parduotuvę.

Žinoma, galėčiau silkės, grietinėlės kavai, kokių mėsgalių nupirkti paprašyti malonios kaimynės. "Tu tik pasakyk, ko nupirkti, - mielai",- saikdino prieš kelias dienas ji. Bet man reikia tokios silkės, kokios noriu, grietinėlės, kurią visada įsipilu į kavą. Mėsgalių irgi neprisakysi kokių. O nežinia, kokių ir bus.

Žodžiu, morališkai kaupiuosi į parduotuvę varyti pati. Tik atsivers parduotuvės durys - aš šmurkšt pro jas į vidų. Kol PC neužplūdo minios žmonių.

Kaip tik šiandien prasideda gimtadieniniai draugų "atlaidai". Kai kurių netgi jubiliejiniai. Bet šiemet liksiu gėlių neįteikusi - na, veikia tas "saugok save ir kitus". Ką gali žinoti, kaip su tais besimptomiais. Juo gali būti ir pats...

Gėlių abrozdėlius siuntinėsiu elektroniškai, na, o gimtadienines giesmeles giedoti galėsiu ir į telefoną.

Reklama

Šiandien tokiu "nuotoliniu būdu" pasveikinsiu net keturis - Dariją, Jolantą, Vandą ir Romaldą Ir taip beveik kiekvieną dieną iki lapkričio pabaigos.

Kad tik nepamirščiau prasidedančiam Adventui pasirūpinti vaismedžių šakelių. Jau gal 30 metų jų prisiskinu ar draugų paprašau priskinti. Su Adventu pradedu laukti kalėdinio stebuklo - pražystančių obelų, vyšnių, slyvų, kartais ir serbentų žiedų.

Visas „Gyvenimo pro langą“ istorijas galite rasti čia

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Gyvenimas pro langą

138 - oji istorija, sausio 20, trečiadienisKalnelyje prieš mano langus vakar...

Gyvenimas pro langą: Adrenalinas su "forelių flioru" nuotrauka, foto

137 - oji istorija, sausio 19, antradienis...Šįryt, per radiją išgirdusi, kad...

Gyvenimas pro langą: Sniego diena nuotrauka, foto

136 - oji istorija, sausio 18, pirmadienis...Šįryt, jau anksčiausiai laksto maisto...

Gyvenimas pro langą: Kam turėčiau atiduoti pirmenybę? nuotrauka, foto

135 - oji istorija, sausio 17, sekmadienisNa, atrodo, daugelis, troškę sniegų...

Gyvenimas pro langą: Nuo Sibiro platybių iki Marakešo nuotrauka, foto

„Slapta Putino karalystė“: Navalno tyrimas atskleidžia apie milijardo vertės saugomus rūmus nuotrauka, foto

Pasaulis, Pagrindinis Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas yra suimtas, tačiau tai netrukdo jo komandai...

Startuoja pirmosios bendros Europos universiteto EU-CONEXUS studijų programos nuotrauka, foto

Švietimas, Europos universitetas EU-CONEXUS pradėjo pirmąsias bendras papildomų bakalauro specializacijų (minor) studijas. Per...

Pandemija sugrąžino į viešbučių verslą nuotrauka, foto

NT, Viešbučio "Vėtra" savininkas Petras Grigalis į verslą grįžo po ketverių metų pertraukos....

Kapitonai sunerimę: atsisakoma krante jūrininkams teikti pagalbą nuotrauka, foto

Jūra, Lietuvos jūrininkus sukrėtė laivo kapitono, atplaukusio į vieną Kinijos uostą, pasakojimas, šiomis...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...