2021 m. vasario 25 d. 22:02 val., ketvirtadienis

Gyvenimas pro langą

Gyvenimas pro langą: Kam turėčiau atiduoti pirmenybę?

(2)

Gyvenimas pro langą: Kam turėčiau atiduoti pirmenybę? nuotrauka, foto

© Viliaus MAČIULAIČIO nuotr.

Reklama

136 - oji istorija, sausio 18, pirmadienis

...Šįryt, jau anksčiausiai laksto maisto produktų pristatymo automobiliai. Kažkam iš mūsų namo šiltkrepšyje pristatė ir picą. Įdomus, sakyčiau, pasirinkimas pusryčiams, o gal jau ir pietums?

Juk nežinosi, kokiu ritmu iš namų dirba koks kaimynas. Gal jam pusryčiai buvo 4 val. ryto. Taip ir man kartais nutinka.  Bet - pusryčiai ar pietūs toji pica - visai ne mano reikalas.

Vakar leidau sau daugiau panaršyti fb, netgi padiskutuoti asmeniškai su ponu. Jis man parašė laiškelį, prašydamas priminti Atgimimo vieną  šauklių - aktorių Laimoną Noreiką. Nes: "Pakalbėjau su savo dvyliktokais. Papasakojau, kaip po Justino Marcinkevičiaus spektaklio "Mindaugas" žmonės skanduodavo Lietuva.... Lietuva... Kaip kartu su "Mažvydo" aktoriais žiūrovai dėliodavo: "L ir ie - Lie, t ir u - tu, v ir a - va, LIETUVA". Kaip iš tų skanduočių, iš Laimono Noreikos skaitomų Maironio, Marcinkevičiaus eilėraščių ir gimė Sąjūdis... Gerai ir labai gerai besimokantys išpūtė akis... Sakėsi pasijutę apvogti. Pasirodo, jų sąmonėje - Sąjūdis ir Laisvė = Landsbergis. Žinai, išsigandau. Nejaugi jau, jau galutinai perrašyta istorija?",- klausė tas ponas.

Ir ką jam galėjau atsakyti? Tik tiek - Atgimimas prasidėjo tikrai jau paruoštoje dirvoje. Ir tikrai tų šauklių buvo apstu Lietuvoje. Na, o istorijoje kažin, ar tai atsispindės... Kaip nebus minimi ir tie tūkstančiai Vilniaus televizijos bokšto, Parlamento gynėjų vardai. Taip, žuvusieji kasmet prisimenami. Kiti didvyriai juk bevardžiai. Nes, kaip sakė vienas televizijos rūmų gynėjas - jam angelas tupėjo ant peties.      

Žinokit, vakar, naršančiai fb, galva nuo visokių internetinių vilionių visai susisuko: trečiadienį esu pakviesta į turą po Florenciją, autentiškų Mažosios Lietuvos delmonų rekonstrukcijų parodą, dar ir spektaklį Kuliuose, kur dabar labai aktyviai ir produktyviai sukasi režisierius ir teatro bei kino aktorius Valentinas Masalskis. Viskas įdomu, rūpi, bet viskas beveik vienu metu.

Kaip į visokius ten ekspertus, pranašus, mokslinčius besitaikantys mandrauja pirmenybes vadindami prioritetais, tai va - jų susidėlioti niekada nemokėjau ir nelabai išmokau. Į kur turėčiau pulti, kai ir tą Florenciją virtualiai norėčiau "pamėsinėti", nes joje buvusi per liūtį ne ką tepamačiau, ir tie delmonai bais rūpi, ir tuose Kuliuose norėčiau apsilankyti. Tai ką - good by "pro langą"?

Nes tų internetinių vyksmų vilionių - sočiai ir šiandien, ir rytoj. Man interesna, kai fb visokios ten grupės, į kurias kažkokiu būdu "įsipaišiau", net nenutuokdama su kuo bendrauju, rytus, dienas pradeda įrašiukais su kavos puodeliu ar gėlyte "Labas rytas". Ir "choras" - "Geros dienos". Ir tau, ir tau, ir tau. Na, ir taip kone visą dieną. O paskui - "Labanaktis" su miegančiu šuniuku, katyte.

 

Tame visame neįžvelgiu nieko bloga. Žmonės gyvena įvairiomis situacijomis ir jausmais. Gal tie labi rytai ir labanaktukai jiems teikia jėgų,- ne vieni, su kažkuo. Bet būti ne vienam juk yra ir daugybė kitų būdų, save bent kažkuo praturtinant.

Neseniai fb pasidalinau video su JAV prezidento Barako Obamos pirmosios inauguracijos vaizdais, spėdama, kaip šiemet atrodys Džo Baideno inauguracija pandemijos ir neramumų Amerikoje kontekste. Nesusidomėjo nė vienas.

Na, man tai įdomu, nes tuomet dėsčiau kursą studentams, būsimiems žurnalistams. Ir naktimis per CNN stebėjau rinkiminius debatus, rinkimų nakties rezultatų skelbimą, ypač, kai dėl antrosios kadencijos Obama lenktyniavo su Romniu. Nesu nei politikos apžvalgininkė, nei kokia ten apsišaukėlė "ekspertė". Man buvo įdomu, kaip dirba žurnalistai, kokios kandidatų į prezidentus reakcijos, kai atrodė - Romnis pirmauja. O vis dėlto rinkimus laimėjusiojo kalbą sakė Obama. Ir kaip sakė? Pirmiausiai jis dėkojo... Romniui už lenktynių dėl amerikiečių prielankumo maratoną. Sako, kad Romnis buvo paruošęs nugalėtojo kalbą. Bet... teko moment persiorientuoti. Tiek vieno, tiek kito kreipimaisi į amerikiečius buvo, na, stebėtojos pro langą vertinimu, labai puikūs. Tiesiog žmogiškų jausmų gama, kurių nei vienas, nei kitas neslėpė po biurokratiška, kanceliaritine kalba, paruošta kokių ten nors padėjėjų... Ir ginčų dėl pralaimėjimo nebuvo, nors, kaip teigė CNN, kompiuteriai strigo. Bet Kapitolijaus niekas nešturmavo.  

Atrodytų,- kam man visa tai, dabartinį, pandeminį, gyvenimą stebinčiai nedideliame Klaipėdos kvartalo plotelyje? Na, manau,- tiesiog protelio mankštai, kas ir kaip vyksta tame tokiame dideliame pasaulyje? O iš esmės kiekvienas krustelėjimas Vašingtone virsta visai nemažomis bangomis, netgi taifūnais visame pasaulyje.

...Kažin kam pirmenybę suteiksiu trečiadienį? Gali būti taip, kad žiūrėsiu pasirinktą tai, kur dėl neįgudimo nebus techninių nesklandumų. Tai tie prioritetai išsispręs savaime. Ar ne?

Vakar pasižiūrėjau "Černobylio" 2 seriją. Vėl buvo be galo įdomu: tą naktį, 1986 m. balandžio 26, švenčiau gimtadienį. Apie kokias ten radijacijas nežinojau dar ir gegužės 9, kai dėl darbo reikalų valkiojausi lietuje be lietsargio. Nenuplikau kol kas, bet su onkologija turėjau reikalų...  

...Išaušo. Bent kol kas saulės nėra. Termometras balkone rodo minus 10.

Visas „Gyvenimo pro langą“ istorijas galite rasti čia

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2021-01-18   14:49

IP: 185.11.26.161

Labai šauniai rašo malonu skaityti.man asmeniškai šios dienos prioritetas naujos vilnonės kojinės ,kad vaistų nuo sąnarių naudoti nereikėtų

2021-01-18   10:47

IP: 185.11.26.161

Sutinku.Ir man prioritetas JAV prezidento inauguracija.Bus Amerikoje ramu ir mums bus ramu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Gyvenimas pro langą

171 - oji istorija, vasario 25, ketvirtadienisŽvilgtelėjusi pro langą matau kur...

Gyvenimas pro langą: Ketinimai pavaryti į Gargždus... nuotrauka, foto

170 - oji istorija, vasario 24, trečiadienisŠįryt intensyviai sukinėjau radijo kanalus,...

Gyvenimas pro langą: Džiaugsmai pramaišiui su rūpesčiais nuotrauka, foto

170 - oji istorija, vasario 23, antradienisRadijas man ten gyvenančio balsu...

Gyvenimas pro langą: Kai pomidorai "plastmasiniai"... nuotrauka, foto

169 - oji istorija, vasario 22, pirmadienisTermometras balkone  8 val. ryto rodo...

Gyvenimas pro langą: Lingvistinis "tyrimas" nuotrauka, foto

Garsus Klaipėdos paralimpietis įkvepia savo pavyzdžiu nuotrauka, foto

Sportas, Žinomas Klaipėdos parairkluotojas, Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis Augustas Navickas ne...

G. Nausėda - apie žaliuosius koridorius, ES skiepų pasą nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva kartu su kitomis bendramintėmis valstybėmis siūlo kurti palankias sąlygas Europos gamintojams...

Geriau neidealus bendrasis planas, nei ideali stagnacija nuotrauka, foto

Klaipėda, Rengiamas naujas Klaipėdos miesto bendrasis planas toliau kelia aistras. Šį kartą Lietuvos...

Palaimintos lengvatos Klaipėdos verslui nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos uostamiesčio politikai pritarė siūlymui atleisti vietos verslininkus nuo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...