2020 m. spalio 1 d. 01:03 val., ketvirtadienis

Gyvenimas pro langą

Gyvenimas ne tik pro langą: kregždutės, karpančios dangų

60-oji istorija: kregždutės, karpančios dangų

Reklama

Gegužės 28, ketvirtadienis.

Matyt, kažkur daugiabučio pastogėje kregždutės yra susilipdžiusios lizdą. Sprendžiu iš to, kaip jos žaibo greičiu pikiruoja pro mano langą: aukštyn, žemyn.

Ir būtų nuostabu, jeigu galvon neatklystų melodija ir žodžiai: "Kregždutės, kregždutės dangaus gyvos žirklės, atkirpkit ir man gabalėlį dangaus, dangaus..."

Kad šią melodiją sukūrė kompozitorius Giedrius Kuprevičius puikiai žinau. O kas žodžių autorius? Gerokai reikėjo pasiknisti...

Neatspėsit niekada.

...1976 m. po universiteto baigimo ir kelių reikšmingų likimo posūkių tebesimakalavau Vilniuje. Tuomet jau didelį pagreitį populiarumui buvo įgijęs Jaunimo teatras. Tais, 1976 - aisiais, jis tebesiglaudė dabar jau nugriautuose Profsąjungos rūmuose ant Tauro kalno.

Patekti į Jaunimo teatro spektaklius "misija" buvo beveik neįmanoma. Ypač po to, kai šviesaus atminimo režisierė Dalia Tamulevičiūtė čia atsivedė savo studentus - įžymųjį dešimtuką.

Čia pirmą kartą Lietuvos teatro istorijoje iš aktoriaus Rimgaudo Karvelio lūpų nuskambėjo daugelio dabar vartojama frazė "Velnias nešė mane į tas galeras", nežinant autorystės (Moljeras "Skapeno klastos).

Čia buvo pastatytas ką tik vidurinę mokyklą baigusio septyniolikmečio Rolando Rastausko "Lenktynių aitvaras". Palyginus su kitais Lietuvos teatrais čia būdavo kažkas šviežia, nauja. Negirdėta ir neregėta.

Dabar pati stebiuosi, kaip sugebėjau patekti į miuziklą "Ugnies medžioklę su varovais". Tais, 1976 - aisiais. Ir ne šiaip patekti, o į premjerą...

Iš spektaklio skirstėmės niūniuodami "Kregždutės, kregždutės..." Visai nesukdami galvos, nei kas tų žodžių autorius, nei kas tą muziką spektakliui kūrė.

O štai, reginčiai aukštyn žemyn pikiruojančias kregždutes prieš mano langą, staiga parūpo. Tiesa - muzikos autorių tai jau žinojau tikrai. Kaip jau minėjau - G. Kuprevičius. O žodžiai, žodžiai kieno?

Reklama

Miuziklo "Ugnies medžioklė su varovais" libreto autoriai Saulius Šaltenis ir Leonidas Jacinevičius. Tai ir dainos žodžiai - jų. "Kuris kurią eilutę rašė, nurodyti negalėčiau",- viename interviu yra sakęs G. Kuprevičius.

Beje, jo muzika "Kregždutėms" dažnai priskiriama Andriui Mamontovui. Nors jis kiekviena proga primena - ne jis esąs. Jis tiktai su Atlanta tą dainą perdainavo.

Vėlgi įdomu, kad pirmieji šią dainą į eterį "paleido" Gintarė Jautakaitė su Vytautu Kernagiu. Kiekvienai kartai - savi dievai.

..."Kregždutės, kregždutės dangaus gyvos žirklės, atkirpkit ir man gabalėlį dangaus, dangaus..."

Visas „Gyvenimo pro langą“ istorijas galite rasti čia

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Gyvenimas pro langą

Nidoje paaiškėjo Europos "Optimist" buriuotojų čempionato dalyviai nuotrauka, foto

Sportas, Šį savaitgalį Nidoje vyko Lietuvos 'Optimist" jachtų klasės buriuotojų asociacijos (LOJKBA) taurės...

Pokyčiai Nemuno deltoje bus naudingi vietos žvejams – Saugomų teritorijų tarnybos vadovas nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybės trečiadienį priimti pokyčiai Nemuno deltoje bus naudingi vietos žvejams, teigia Valstybinės...

Rekonstravus „Klaipėdos Smeltės“ terminalą, pajėgumai išaugo dvigubai nuotrauka, foto

Jūra, Tarptautinio uostų terminalų operatoriaus „Terminal Investment“ valdomos vienos didžiausių Klaipėdos uosto krovos...

Už neatsargumą gimnazistė sumokėjo gyvybe nuotrauka, foto

Kriminalai, Už saugos diržo neprisisegimą gresia keliasdešimties eurų bauda. Septyniolikmetės Radviliškio rajono gyventojos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...