2019 m. liepos 23 d. 14:27 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Uosto direkcija nuomoja nereikalingą žemę

Uosto direkcija nuomoja nereikalingą žemę nuotrauka, foto

NUOMOS. Netrukus bus skelbiamas žemės lopinėlio prie įvažiavimo į UAB Malkų įlankos terminalą nuomos konkursas.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Uosto direkcija stengiasi išnuomoti žemės sklypus, kurie nėra reikalingi uosto infrastruktūrai gerinti. Už tai ji gautų šiokių tokių pajamų, o verslininkai juose galėtų imtis veiklos.

Neseniai Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija paskelbė uosto žemės sklypo, esančio Perkėlos gatvėje, nuomos konkursą. 15,7 tūkst. kv. m ploto sklypas yra inžinerinės infrastruktūros (skirtos susisiekimo ir inžinerinių tinklų aptarnavimo objektų statybai, susisiekimo ir inžinerinių tinklų koridoriams), pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijoje (skirtoje pramonės ir sandėliavimo įmonių statybai). Tame sklype yra ir dujotiekio apsaugos zona, ir įvairių elektros tinklų.

Pasak Uosto direkcijos ekonomikos ir finansų direktoriaus-vyriausiojo finansininko Martyno Armonaičio, tame sklype gyvenamojo namo statyti negalima, jis yra skirtas uosto infrastruktūrai. Jį ketinama išnuomoti iki 2041 kovo 9 d. Numatytos nuomos sąlygos - per metus turi būti kraunama ne mažiau kaip 67 tūkst. tonų krovinių.

Konkurse, kuris vyks kovo 9 d. 11 val., dalyvauti gali tik juridiniai asmenys. Siūlomas bazinis nuomos mokestis - ne mažiau kaip 91 ct už 1 kv. m per metus. Pradinis žemės nuomos įnašo dydis - 5 proc. minimalaus 1 metų uosto žemės nuomos mokesčio - per 790 eurų. Išnuomotas sklypas Uosto direkcijai per metus duos apie 15 tūkst. eurų.

Pasak M. Armonaičio, laisvos žemės prie krantinių uoste nėra, tačiau kiek tolėliau į miesto pusę dar yra vienas kitas žemės ruoželis tarp gatvių, kurie nėra reikalingi uosto infrastruktūrai statyti, tad juos stengiamasi išnuomoti skelbiant konkursą.

Toks nuomotinas sklypas yra tarp Perkėlos gatvės ir AB Vakarų laivų gamyklos nuomojamos teritorijos. Jame anksčiau stovėjo aukštosios įtampos atramos. Elektros linija buvo kabeliuota, atramos nugriautos, liko laisvas žemės lopinėlis. Ten yra įvažiavimas į UAB Malkų įlankos terminalo nuomojamą teritoriją. Gal kam nors bus naudinga ta vieta ir žemės sklypas bus tinkamai išnaudotas. Netrukus bus skelbiamas jo nuomos konkursas.

Reklama

Pernai Uosto direkcija išnuomojo sklypą Rusnės gatvėje. Prieš tai jis buvo apleistas ir nenaudojamas. Sklypas buvo išvalytas, sutvarkytas ir išnuomotas UAB Birių krovinių terminalui.

Lengvatos kaimynams nebėra

Paklaustas, ar konkurso metu bus teikiama pirmenybė uosto kompanijoms, kurios jau nuomoja žemę prie minėtų sklypų, M. Armonaitis atsakė: "Anksčiau į tai būdavo atsižvelgiama, o dabar tokios lengvatos kaimynams nebėra. Uosto žemės nuomos tvarka pakeista ir dabar neorganizuojami vadinamieji uždarieji konkursai, kuriuose galėdavo dalyvauti tik besiribojančių sklypų nuomininkai.

Dabar į sklypo Perkėlos gatvėje nuomą gali pretenduoti bet kas, tačiau jame gali būti vykdoma tik uostinė veikla. Pagal susisiekimo ministro patvirtintą naują tvarką mes turime numatyti veiklos mastą. Tame sklype numatyta krova ir nurodyta jos apyvartą. Dabar visi šie dalykai yra numatomi uosto žemės nuomos sutartyse. Jokios gyvenamosios paskirties objektų tose nuomojamose žemės plotuose neatsiras."

Reklama

Žymos: uosto direkcija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Klaipėdos uosto kruizų sezonas 2020 metais turėtų viršyti ligšiolinius rekordus, informuoja Klaipėdos valstybinio...

2020-aisiais laukiama rekordiškai daug kruizų laivų nuotrauka, foto

Dažnas praeivis, atsidūręs Klaipėdos piliavietėje, ją prisimena dėl įspūdingų Jūros šventę vainikuojančių...

Originalaus ir unikalaus pasukamojo tiltelio istorija nuotrauka, foto

Paskutiniu metu pilkųjų ruonių skaičius Baltijos jūroje yra išaugęs, žuvies mažėja, todėl...

Mokėsi naudoti laimikį nuo ruonių saugančias gaudykles nuotrauka, foto

Baltijos jūra mums yra ypatinga ne tik todėl, kad ji vienintelė skalauja...

Baltijos jūroje tarša mažėja, tačiau džiaugtis anksti nuotrauka, foto

D. Rapšys atplaukė pirmas, bet buvo diskvalifikuotas nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvis Danas Rapšys finišavo pirmas Pietų Korėjoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato 200...

3D spausdintuvais kuriamas jūrų uosto modelis nuotrauka, foto

Klaipėda, Jaunieji robotų kūrėjai jau ne vieną mėnesį pluša prie inovatyvaus projekto, kuris...

Norinčių studijuoti KU skaičius išlieka panašus nuotrauka, foto

Švietimas, Liepos 22 d. baigėsi prašymų į bakalauro studijas aukštosiose mokyklose teikimas. Klaipėdos...

Nuo kitų metų - nauji NT, automobilių mokesčiai nuotrauka, foto

Lietuva, Premjeras Saulius Skvernelis dar kartą pareiškė, kad nuo 2020 metų keisis...

Sportas, Paskelbta prieš 13 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 52 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...