2019 m. birželio 26 d. 05:33 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

"Smiltynės perkėla" pateko į ministerijos nemalonę

(4)

"Smiltynės perkėla" pateko į ministerijos nemalonę nuotrauka, foto

KLAUSIMAS. Kodėl iki šiol esą gerai dirbusi AB "Smiltynės perkėla" šiuo metu analizuojama per didinamąjį stiklą. Kokie pokyčiai joje įvyko?

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Trečiadienį Susisiekimo ministerijos išplatintame pranešime abejojama jai pavaldžios bendrovės "Smiltynės perkėla" viešųjų pirkimų skaidrumu. Negana to, ministerija atlieka tyrimą dėl galimo psichologinio poveikio darbuotojui. Bendrovės atstovai situacijos nekomentuoja. Šalies premjeras Saulius Skvernelis siūlo atlikti auditą, kodėl buvo pakeista kėlimo keltais per marias tvarka.

AB "Smiltynės perkėla" generalinis direktorius Darius Butvydas šiuo metu atostogauja, jo nėra Lietuvoje, tad susisiekti su juo nepavyko.

"Kol kas komentuoti situacijos negalime, kol nėra baigtas auditas, nėra pateiktos oficialios išvados ir įmonė su jomis nėra susipažinusi", - teigė "Smiltynės perkėlos" atstovas spaudai Jevgenijus Bardauskas.

Susisiekimo ministerijos audito darbo grupė atliko AB "Smiltynės perkėla" viešųjų pirkimų tyrimą. Pirminės jos išvados, su kuriomis nuspręsta nedelsiant supažindinti bendrovės valdybą, - galimas konkurencijos ribojimas ir vieno tiekėjo protegavimas.

Gavusi darbuotojų skundą, Susisiekimo ministerija pradėjo vidinį tyrimą dėl psichologinio poveikio AB "Smiltynės perkėla" atsakingiems viešųjų pirkimų organizatoriams. Ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad šio tyrimo išvados lems, ar ministerija apie incidento aplinkybes informuos policiją.

"Turime labai aiškių signalų, kad įmonės vadovybė nesivadovauja skaidrumo ir verslo etikos standartais. Esame informuoti apie itin blogą psichologinį klimatą darbo vietoje, tiriame konkretų incidentą dėl psichologinio ir galimai fizinio poveikio darbuotojui bei galimo spaudimo nusižengti įstatymams. Aiškinamės aplinkybes, jei jos pasitvirtins, tokie dalykai negali būti toleruojami", - sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

AB "Smiltynės perkėla" 2017-2019 metais organizuoti 8 pirkimai, iš kurių įvyko tik vienas, penkių kitų procedūros dėl skundų buvo nutrauktos, dar dviejų pirkimų procedūros vyksta.

"Vakarų ekspresas" trečiadienį rašė apie kilusią problemą dėl sprendimo panaikinti neringiškių pirmumo teisę keltis keltais per Kuršių marias. "Smiltynės perkėlos" atstovai neigia, kad tai buvo jos iniciatyva.

Vakar naujienų agentūra BNS pranešė, kad šalies premjerui S. Skverneliui nauja kėlimo keltu per Kuršių marias tvarka nesuprantama. Jo manymu, reikia atlikti auditą, kodėl taip buvo padaryta. Premjeras žadėjo įsikišti, jeigu reikės, kad neringiškiams būtų grąžinta pirmenybė.

Kyla klausimas, kodėl keičiama tvarka, tenkinusi daugelį žmonių, ko Susisiekimo ministerija siekia audituodama bendrovę "Smiltynės perkėla" - pagerinti Lietuvos gyventojų ir automobilių kėlimą per marias ar pasidavė kieno nors įtakai ir leidosi į raganų medžioklę. Iki šiol buvo deklaruojama, kad ši bendrovė dirba gerai, moka nemenkus dividendus valstybei.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

to CSeptyni

2019-06-09   15:01

IP: 5.44.25.122

Klausyk,koks keltas nutruko i Nida?Pries rasydamas pagalvok ka ir apie ka rasai.Kiek pamenu keltai kelia tik i Smiltyne.

2019-06-07   08:36

IP: 188.69.199.238

senai turejo ta liberalu kormuske uzdaryti,...

CSeptyni

2019-06-07   08:35

IP: 185.11.26.161

Pagaliau Susisiekimo ministerija susidomejo. Antrus metus nutruko keltai i Nida, nes “senaji kelta labai pelningai pardave”, o naujo isigyjimo proceduros “truputi” 2 metus uztruko. Toliu isrause visa Naujaja perkela, o tada nutruko sutartis su rangovu- vel kvepia pora metu purvo. Kai tokios situacijos kartojasi akivaIzdi vadovu atsakomybe.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Pasaulyje birželio 25 d. minima kaip Tarptautinė jūrininkų diena. Pasak Lietuvos jūrininkų...

Lietuvoje Jūrininkų diena nešvenčiama nuotrauka, foto

Tęsiame rašinių ciklą, pasakojantį apie tai, kas slypi už uosto tvoros. Šį...

Kur dingo tarą žvejams gamindavęs kombinatas "Progresas" nuotrauka, foto

Šeštadienį 6 val. gautas pranešimas, kad AB „DFDS Seaways“ kelto „Athena Seaways“,...

Išgelbėta lenkų jachtos įgula nuotrauka, foto

Valstybės valdomos bendrovės Smiltynės perkėla valdybos pirmininkas bei iš posto besitraukiantis bendrovės...

Iš pareigų traukiasi „Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius nuotrauka, foto

Susimovei, Petrai! nuotrauka, foto

Nuomonės, Tikiu šventą Petrą, pradėtą šventos Mergelės Marijos, kuris kentėjęs prie Grybauskaitės, buvo...

Keltininkams Joninių savaitgalis nebuvo baisiausias nuotrauka, foto

Vasara, AB "Smiltynės perkėla" darbuotojai sako, kad per Joninių ilgąjį savaitgalį jiems sekėsi...

Lietuvoje Jūrininkų diena nešvenčiama nuotrauka, foto

Jūra, Pasaulyje birželio 25 d. minima kaip Tarptautinė jūrininkų diena. Pasak Lietuvos jūrininkų...

Policija prašo pagalbos - dingo senolis nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien iš namų Klaipėdoje uogauti išėjo ir iki šiol negrįžo 1937 m....

Nuomonės, Paskelbta prieš 7 val.

Vasara, Paskelbta prieš 8 val.

Jūra, Paskelbta prieš 9 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...