2020 m. spalio 31 d. 00:40 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Šiemet jūrininkai sulaukė daugiau dėmesio.

2002-08-08, 12:00

Aidas LAIVINIS

Paprastai per Jūros šventes patiems jūrininkams, žvejams dėmesio pritrūkdavo. Apie tai, kaip šiemet jie vertina Klaipėdos 750-ies metų jubiliejaus ir Jūros šventę, kalbėjomės su Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) pirmininku Petru Bekėža, Lietuvos laivų savininkų asociacijos prezidentu Vytautu Lygnugariu, Jūrų kapitonų klubo pirmininku Ričardu Lučka.
Jų manymu, šiemet jūrininkams dėmesio buvo skirta kur kas daugiau nei per kitas Jūros šventes. Gražus dalykas buvo jūrininkų eisena su vėliavomis į Atgimimo aikštę ir ten vykęs koncertas jūrine tematika. Tiesa, kai kurie jūrininkai atvyko 18.55 val., nes buvo informuoti, kad eisena pajudės 19.00 val., o ji pradėjo eiti 18.48 val., tad joje jūrininkų dalyvavo šiek tiek mažiau, tačiau tai nuotaikos nesugadino.
Daugelio jūrininkų manymu, puikiai buvo organizuotas jūrininkų vakaras Laikrodžių muziejaus kiemelyje, į kurį buvo pakviesti AB "LISCO Baltic Service", AB "Lietuvos jūrų laivininkystė", AB Klaipėdos transporto laivyno, uosto krovos kompanijų atstovai, žvejai, buvę jūrininkai, Jūrų kapitonų klubo, LJS, įvairių asociacijų ir kitų organizacijų atstovai. Jūrininkus savo apsilankymu pagerbė ir Seimo narys Vaclovas Stankevičius, ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Sigitas Dobilinskas, ir miesto meras Rimantas Taraškevičius. Kai kam nepatiko tai, kad jūrininkų vakare buvo per mažai šviesos, kad jie negalėjo matyti veidų. Tačiau kitiems kaip tik tai, kad vakaras prasidėjo 22 val., kad kiemelyje karaliavo žvakių šviesa, kad stalai buvo uždengti baltomis staltiesėmis padarė didžiulį įspūdį.
"Jūrininkų vakaras šiemet labai vykęs gražus ramus, jaukus inteligentiškas. Mažiau dėmesio skirta išgertuvėms, daugiau programai, gražiems sveikinimams. Man jūros šventė šį kartą labai patiko. Jeigu ir toliau būtų laikomasi tokios krypties, būtų labai gerai",- sakė V. Lygnugaris.
P. Bekėža sakė, jog jūrininkus džiugino ir tai, kad šiemet mieste buvo matyti kur kas daugiau jūrinės atributikos. Nemažai žmonių - ne jūrininkų - vilkėjo jūreiviškus marškinėlius, mūvėjo stilizuotas jūreiviškas kepuraites su šmaikščiais užrašais, pavyzdžiui, "Jūra iki kelių". Anksčiau per šventę ne visi norintieji galėjo įsigyti daiktų su jūrine atributika. Kadangi šiemet jos netrūko, manoma, jog ir eilinis praeivis turėjo pastebėti, kad švenčiama Jūros, o ne alaus daryklos "Švyturys" šventė. Pasak V. Lygnugario, galbūt tokį gerą šventės organizavimą jūrininkų atžvilgiu lėmė ir miesto jubiliejus, tad klaipėdiečiai iš tikrųjų šauniai šventė.
"Jeigu anksčiau jūrininkų vakarai vykdavo prie stalų, neuždengtų net staltiesėmis, būdavo eilinis pagėrimas, tai šiemet organizuotas vakaras buvo aukšto dvasinio lygio. Ir išplaukimas į jūrą šiemet buvo normaliai organizuotas. Jūrų kapitonų klubo vardu norėčiau padėkoti miesto merui Rimantas Taraškevičiui, VŠĮ "Jūros šventė" direktorei Audronei Umbrasienei, Savivaldybės kultūros skyriaus specialistui Vidui Pakalniškiui, vienam iš šventės organizatorių Algirdui Guzauskui, Jūrininkų klubo vedėjui Algirdui Grybui, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniam direktoriui Sigitui Dobilinskui ir visiems kitiems, kurių dėka jūrininkai galėjo pasidžiaugti gražia švente",- sakė R. Lučka.

Pamiršo pakviesti?

LJS pirmininkas P. Bekėža, apskritai gerai vertindamas šventę vis dėlto pasigedo dėmesio jūrininkams Dramos teatre vykusiame minėjime, skirtame Klaipėdos 750-ies metų jubiliejui, kuris, ko gero, buvo reikšmingiausias šventės akcentas. Jame dalyvavo daug garbių svečių, tačiau jis nematė nei AB "Lietuvos jūrų laivininkystė" generalinio direktoriaus V. Vismanto, nei AB "LISCO Baltic Service" generalinio direktoriaus A. Gedgaudo, nei AB Klaipėdos transporto laivyno prezidento A. Bičo, nei Lietuvos laivų savininkų asociacijos prezidento V. Lygnugario, kai tuo tarpu ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos (KLASCO), ir jūrų krovos kompanijos "Bega" vadovai dalyvavo. P. Bekėža nenorėtų tikėti, kad visi laivybos kompanijų vadai buvo kviesti ir negalėjo dalyvauti. Minėjime su jūrinėmis uniformomis buvo tik trys žmonės: P. Bekėža, jo pavaduotojas Zenonas Kaupas ir Karinių jūrų pajėgų vadas K. Macijauskas.
Beje, sakant iškilmingas kalbas apie jūrą dar buvo užsiminta, tačiau apie jūrininkus nebuvo pasakyta nė žodžio. Nors ceremonijoje nuleidžiant vainikus į jūrą žuvusiems jūrininkams pagerbti prezidentai nedalyvavo, tačiau jų vardu buvo nuleisti vainikai. Jūrininkus džiugino tai, kad šioje ceremonijoje dalyvavo premjeras Algirdas Brazauskas.
Kai kitąmet paskutinį liepos sekmadienį bus vėl švenčiama Jūros šventė, jūrininkai norėtų, kad dėmesio jiems būtų skiriama ne mažiau, kad būtų pagerbti visą gyvenimą jūrai atidavę nusipelnę jūrininkai, kad jie nebūtų palikti minioje stumdytis kartu su visais žmonėmis.
V. Lygnugario manymu, turint omenyje eilinius jūrininkus, gal šiek tiek trūko jų aktyvumo. Reikėtų ieškoti būdų kaip aktyviau pakviesti jūrininkus, kurių ne vienas varžosi, į šventę, kad joje jų dalyvautų daugiau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Tęsiame publikacijų ciklą, kuriame pristatome išskirtines Klaipėdos uosto krovos kompanijų profesijas ir...

Nuo suvirintojo iki vyriausiojo stividoriaus nuotrauka, foto

Kuršių marios ir Baltijos jūra pernai neatitiko geros cheminės būklės, rodo Aplinkos...

Jūros ir marių dugne - per daug gyvsidabrio, nikelio, cinko nuotrauka, foto

„BLRT Grupp“ koncerno dukterinė įmonė „Marketex Marine“ pastatė ir perdavė savo ilgametei...

„BLRT Grupp“ pastatė pasaulyje analogų neturinčią jūrinę žuvivaisos baržą nuotrauka, foto

Klaipėdos teisėsaugininkai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimos aplinkos taršos ir užteršto grunto...

Nutrauktas tyrimas dėl užteršto grunto Klaipėdos uoste nuotrauka, foto

Palanga, Šilutė ir dar 11 savivaldybių priskirtos raudonajai zonai nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

COVID-19, Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų...

Apie visokius vaizdinius prieš užmiegant ar sapnus Šiurpnaktyje nuotrauka, foto

Nuomonės, Na, nelimpa man tas Helovinas, nors tu ką. Kaip nelimpa visokios nepotemijos,...

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...