2020 m. rugsėjo 30 d. 08:35 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

"Senajai Baltijai" duotas antras kvėpavimas.

2002-05-09, 12:00

Valentinas UBAS

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad balandžio 23 d. Klaipėdos apygardos teismo nutartimi AB "Senoji Baltija" iškelta restruktūrizavimo byla. Tai reiškia, kad bendrovė turi laikinų finansinių sunkumų ir negali įvykdyti visų įsipareigojimų nurodytais terminais. Iškėlus restruktūrizavimo bylą ji gavo galimybę atstatyti savo mokumą, nes ūkinės komercinės veiklos nebuvo nutraukusi.
Šiuo metu "Senosios Baltijos" administracija kartu su administratoriaus funkcijas atliekančios Šiaulių UAB "Šiauleksa" įgaliotuoju asmeniu Antanu Rimkumi rengia bendrės restruktūrizavimo planą. Jis turi būti parengtas per 4 mėnesius ir pristatytas Klaipėdos apygardos teismui. Teismui jį patvirtinus, jo bus griežtai laikomasi. Šiame plane bus nurodyta, kam ir per kokį laikotarpį "Senoji Baltija" turės grąžinti skolas.
Didžiausias AB "Senoji Baltija" direktoriaus Mindaugo Rimeikio galvos skausmas dabar - kad neįstrigtų pradėtas darbas, kad toliau žvejotų bendrovės laivai, kad jų sugautos žuvys būtų parduodamos, kad būtų pradėti mokėti mokesčiai ir t. t. Šiuo metu yra sustabdytas senų skolos ir delspinigių mokėjimas, tad visi bendrovės kreditoriai ir debitoriai turi būti įspėti, kad AB "Senoji Baltija" iškelta restruktūrizavimo byla.
Paklaustas, kada bendrovė galės lengviau atsikvėpti, M. Rimeikis atsakė: "Jau dabar šiek tiek lengviau atsikvėpėme - mums duotas antras kvėpavimas. O tam, kad galėtume laisvai kvėpuoti, mano nuomone, turės praeiti dar kokie treji ketveri metai".
Dabar bendrovėje dirba 109 žmonės. Manoma, jog ateityje čia mažės administracijos darbuotojų. Pagrindinė "Senosios Baltijos", kuri yra didžiausias žvejybos vienetas tarp žvejojančių Baltijos jūroje bendrovių, veikla ir toliau liks žvejyba jūroje. Ketinama įgyvendinti vienetinio brėtlingio užšaldymo projektą, planuojama bendradarbiauti su latviais priiminėjant iš jų žuvis jūroje.
Šiuo metu "Senajai Baltijai" priklauso 9 laivai. Pirmas š. m. ketvirtis bendrovei, pasak M. Rimeikio, nebuvo geriausias, nes sausio ir vasario mėnesį jos kaip ir kitų bendrovių žvejybos laivai dėl dažnų štormų stovėjo uoste ir, galima sakyti, žvejybos Baltijos jūros tais mėnesiais nebuvo.
Dabar visi AB "Senoji Baltija" laivai žvejoja ir daugiausia gaudo menkes. Dalis sugautų žuvų parduodama Danijoje, dalis Lietuvoje. Tikimasi, jog laivai galės žvejoti iki vasaros pradžios, iki tol, kol bus uždrausta gaudyti menkes, o tada gaudyti kitas žuvis.
Paklaustas, ar dalį savo laivų bendrovė nuomos ir ateityje kaip ir dabar, direktorius atsakė, jog viskas priklausys nuo tolesnės situacijos ir bendro "Senosios Baltijos" kreditorių sutarimo. Pasak M. Rimeikio, visi laivai, ir tie, kurie išnuomoti, dirba bendrovės labui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Pirmadienį minimos dvidešimt šeštosios kelto „Estonia“ katastrofos metinės. „Estonia“ nuskendo 1994 m....

„Estonia“ katastrofos metinės: iš 989 žmonių žuvo 852 nuotrauka, foto

Baltijos jūros regiono aplinkos ir žemės ūkio ministrai pirmadienį pasirašė deklaraciją dėl...

Pasirašė deklaraciją dėl Baltijos jūros taršos mažinimo nuotrauka, foto

Tęsiame publikacijų ciklą, kuriame pristatome išskirtines Klaipėdos uosto krovos kompanijų profesijas ir...

Klaipėdos uostininkai moko kolegas įvairiose šalyse nuotrauka, foto

Žemės ūkio ministerijai įspėjus, kad Baltijos jūroje įrengiant vėjo elektrinių parkus...

Jūros vėjo parkų valdytojų ir žvejų interesai bus derinami nuotrauka, foto

Kai kurios Registrų centro teikiamų paslaugų kainos kils 7 kartus nuotrauka, foto

Lietuva, Registrų centras skelbia, kad kai kurios elektroniniu būdu teikiamos paslaugos mažės kelis...

Viešas istoriko Algimanto Kasparavičiaus atsakas prezidentui V.Putinui nuotrauka, foto

Lietuva, Kai įtakingas JAV žurnalas „The National Interest" išspausdino Rusijos prezidento...

S.Maslobojevas – apie šokiravusį darbuotojų elgesį žmonai begimdant nuotrauka, foto

Sveikata, „Darytis vaikus neskauda, o dabar skauda?“ – tokia iš Santaros klinikų darbuotojos...

Girulių draustinio idėja skinasi kelią nuotrauka, foto

Klaipėda, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos iniciatyvai steigti...

Lietuva, Paskelbta prieš 22 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 34 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...