2021 m. kovo 3 d. 11:39 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Priekrantės žvejai nori ištrūkti iš akmens amžiaus

(3)

Priekrantės žvejai nori ištrūkti iš akmens amžiaus nuotrauka, foto

Žuvininkystė ir rekreacija

Per kelerius metus Baltijos jūros pakrantėje tarp Klaipėdos ir Palangos gali atsirasti žvejų bei rekreacinėms reikmėms pritaikytų prieplaukų.

Tiesa, tam, kad projektas "Mažų žvejybos prieplaukų statyba Baltijos jūros priekrantėje" būtų įgyvendintas, juo besirūpinančiai Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijai reikėtų veikti itin operatyviai.

Projektą laimina ir gamtosaugininkai, ir Klaipėdos apskrities savivaldybių atstovai. Bet prieplaukoms statyti iš Europos žuvininkystės fondo numatytus 12 mln. eurų reikia panaudoti iki 2013 m.

Prieš pradedant statybas reikėtų spėti parengti galimybių studiją, pasirinkti konkrečią vietą prieplaukai ir atlikti teritorijų planavimą, kuris gali užtrukti.

Anot Žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos pirmininko Alfonso Bargailos, žvejams skauda širdį nuvykus, tarkim, į Daniją, kur nedidelių prieplaukų pakrantėje - apstu.

"Klaipėdos uostas pritaikytas didelių gabaritų laivams, reikalai dėl Šventosios uosto juda tik po truputį. Tuo metu žvejybos įmonių, kurių pakrantėje įregistruota per 100, o realią veiklą vykdo apie pusę jų, dviem šimtams laivelių reikia pritaikytų pakrovimo ir iškrovimo vietų. Priklausome Europos Sąjungai, o mūsų žvejai mindo kopas, norėdami patekti į pakrantę", - pasipiktinimo neslėpė A. Bargaila.

Jo teigimu, strateginiuose dokumentuose numatyta, jog iki 2013 m. pakrantėje galėtų atsirasti net šešios prieplaukos. Dviejuose punktuose - Juodkrantėje bei Nidoje - vieta prieplaukoms jau rezervuota. Tiesa, manoma, kad tiek daug prieplaukų už Europos skirtas ribotas lėšas pastatyti nebus įmanoma, tad reikėsią riboti apetitą.

Realiausios vietos prieplaukoms pajūryje tarp Klaipėdos ir Palangos - ties Nemirseta ir Karklėje, ties Rikinės upeliu.

Pastaroji šiuo tikslu buvo naudojama nuo seno. Dar prieškariu čia buvo jaukus uostelis, gražus tiltas. Visa tai suniokota Antrojo pasaulinio karo metu, kai ši vieta sutapo su fronto linija.

Tuo metu Nemirsetoje gamtinės sąlygos yra kiek kitokios, ir, specialistų nuomone, dėl smarkios bangų mūšos prieplaukai ši vieta nebūtų pati tinkamiausia.

Dėl prieplaukos vietos nesutaria ir patys žvejai. Priekrantės verslinės ir rekreacinės žuvininkystės asociacijos pirmininko Viktoro Butavičiaus teigimu, nė viena iš aptariamųjų vietų nėra labai tinkama žvejams, kurių dauguma gyvena Klaipėdoje. Esą reikėtų atsiklausti jų pačių nuomonės.

Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos Klaipėdos filialo vykdantysis direktorius Povilas Žąsytis teigė, kad žvejai - už naujų prieplaukų atsiradimą. "Kol kas dirbame kaip akmens amžiuje. Valteles tampome patys, žuvį - irgi ant savo kupros. Per visus nepriklausomybės metus niekas mums nesiėmė padėti, - sakė žvejys. - O atgaivinti senąjį uostelį Karklėje - puiki idėja."

Renkantis vietą prieplaukai, iškyla įvairių teisinių niuansų. Numatoma vieta Karklėje yra Plazės rezervato teritorijoje. Tad, norint vykdyti čia kokią nors veiklą, reikia koreguoti Pajūrio regioninio parko tvarkymo planą ir kitus dokumentus, vadinasi, - būtinos papildomos laiko sąnaudos.

O Nemirsetoje yra Vidaus reikalų ministerijos žinioje esantis suformuotas sklypas, tad reikėtų suderinti tik jo valdymo klausimus.

Valerija LEBEDEVA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

priekrantinis

2010-05-02   07:35

Nelabai tikusi vieta,negalima taip neatsakingai statyti uostelius vienas paskiedzia kokia nesamone kiti pritaria o naudos jokios ,kiek zinau toje Karkleje jau ir pats Zasytis nebezvejoja kam tada tas uostelis?

xxl

2010-05-02   07:35

Žasytis,aišku už prieplaukų statybą Karklėje nes jam su gamintojų organizacija daugiau rūpi turizmas ,o ne žvejyba.Štai ir lenda Bargailos ,Žasyčio,o vėliau ir Darbo partijos ausys.Kaltas liks žuvininkystės departamentas.Sėkmės afiorose.

žvejas

2010-05-02   07:35

Kam jums prieplaukos,kai žuvies mebėra....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Antanas Kaškelis iš visų Lietuvos jūrų kapitonų turbūt gali pasigirti margiausia ir...

„Smetonos" kapitonas  Antanas Kaškelis nuotrauka, foto

„Aš būčiau optimistiškesnė kruizinio laivų sezono planuotoja“, – sako Uosto direkcijos tarptautinių...

Klaipėdos kruizinis sektorius gali atsigauti anksčiau, nei tikėtasi nuotrauka, foto

Lietuvos jūrų muziejaus projektas "Geltona. Žalia. Raudona. MĖLYNA!" pristato dešimties iškiliausių moderniosios...

Viskas prasidėjo nuo nedidelės valtelės nuotrauka, foto

Vasario 18-ąją Lietuvos žiniasklaidoje pasirodęs pranešimas apie į Ramųjį vandenyną iškritusį lietuvį...

Išgelbėtas jūreivis tęsia kelionę į Pitkerno salas nuotrauka, foto

NVSC informuoja apie kovo 2 dienos COVID-19 protrūkius nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus...

Aplinkosaugininkai aptiko pažeidėją, laikantį statomuosius tinklus nuotrauka, foto

Kriminalai, Vakar Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, turėdami informacijos,...

Jurga Lago: "Ir pavojingiausia išsigimusiam pasauliui tampa... demokratija" nuotrauka, foto

Nuomonės, Pamąstymai po FB posto FB, kur buvo daugybė puikių jūsų komentarų. Ir...

Pareigūnai rado, įtariama, vogtus vardinius rūbus ir avalynę nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...