2020 m. rugpjūčio 4 d. 14:27 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Prašo įvertinti Klaipėdos uosto vadovo konkursą

(1)

Prašo įvertinti Klaipėdos uosto vadovo konkursą nuotrauka, foto

© Klaipėdos uosto direkcijos nuotr.

Reklama

Seimo Antikorupcijos komisija prokurorų prašo išnagrinėti ir įvertinti komisijos surinktą medžiagą dėl konkurso Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direktoriaus pareigoms užimti.  

Komisija taip pat prašo Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio bei premjero Sauliaus Skvernelio įvertinti Seimo nario ir susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, kuris Antikorupcijos komisijai nepateikė dokumentų, elgesį.

„Keletas epizodų pateikta, bet mums, kad  komisija priimtų priimtų sprendimą neužtenka pateiktos informacijos (...) Kad gali nepateikti informacijos ministras, piktnaudžiauti arba neatlikti pareigų tuo paraližiuodamas komisijos darbą“, – BNS sakė komisijos pirmininkas Ričardas Juška.  

Kreipimusi į prokurorus ir Seimo pirmininką bei premjerą tekstus komisija suderino ketvirtadienį.  

 Antikorupcijos komisijai kilo įtarimų dėl konkurso skaidrumo – kandidatų atrankos komisijos sudarymo, galimai nepakankamos jos narių kvalifikacijos, priimtų sprendimų bei konkurso laimėjusio asmens galimos nuolatinės interesų konflikto situacijos. 

„Prašome priimti procesinį sprendimą dėl galimo piktnaudžiavimo ar tarnybos pareigų neatlikimo“, – rašoma kreipimesi į Generalinę prokuratūrą. 

Antikorupcijos komisija nustatė, kad Susisiekimo ministerija prieš organizuodama konkursą Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direktoriaus pareigoms užimti sudarė dvi sutartis su skirtingomis privačiomis bendrovėmis dėl galimų kandidatų paieškos ir jų atrankos.

Susisiekimo ministerija komisijai raštu pateiktame atsakyme nurodė, kad buvo sudaryta sutartis su bendrove „Amston“, tačiau komisija išsiaiškino, kad ministerija tam pačiam tikslui anksčiau jau buvo sudariusi sutartį su įmone „AIMS International Lietuva“, tačiau nesinaudojo jos paslaugomis.

Komisija akcentavo, kad ministerija nepateikė visų prašytų dokumentų: neįvardino visų konkurso atrankos komisijos narių ir dokumentų dėl jų kvalifikacijos, profesinės patirtis, konkurso dalyvių, posėdžių garso įrašų ir protokolų, kandidatų veiklos programų.

Į pateiktus klausimus komisija teigia gavusi tik formalius atsakymus. Susisiekimo ministerija atskleisdama duomenis teigė nenorinti pažeisti asmens duomenų apsaugos reikalavimų. 

Antikorupcijos komisija sako iš susisiekimo ministro negavusi atsakymų į klausimus apie konkursą laimėjusio Algio Latako privačių interesų deklaravimą.

„Nurodė, kad deklaracijos nematė, ji dar nepateikta (...) nors ministras turėjo iš anksto įvertinti kandidatų pateiktose privačių interesų deklaracijose nurodytus duomenis galinčius užkirsti kelią dalyvauti konkurse (...) ir nepateikė su konkursu susijusių dokumentų, dėl ko komisija negali atlikti tyrimo“, – rašoma kreipimesi. 

Reklama

Antikorupcijos komisija įtaria, kad konkursas buvo vykdomas galimai neskaidriai.

„Kelia abejonių ar konkursas buvo vykdomas skaidriai, ar į vadovo postą galimai nebuvo proteguojamas konkretus asmuo arba galimai nerūpestingai buvo sudaroma konkurso atrankos komisija, kuri neturėjo pakankamos kvalifikacijos objektyviai įvertinti visų dalyvavusių pretendentų“, – teigiama rašte prokurorams. 

J. Narkevičius motyvuoja, kad procesas skaidrus, nes nebuvo apskųstas.

Susisiekimo ministerija ketvirtadienį pranešė, kad A. Latakas Klaipėdos uosto direkcijai pradės vadovauti nuo birželio 15 dienos.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Stanislovas

2020-06-12   07:41

IP: 172.69.190.62

O kada buvo gerai. Nemokame mes lietuviai priimti iššūkių.Jeigu jau vienas laimėjo tai kitas būtinai užvers skundais.Reikia mokėti bet kokią žinią priimti su tolerancija juk per prievartą niekas dar netapo laimingu.Sėkmės p. A.Latakui naujose ,labai atsakingose ,pareigose.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Lietuvos stiprybė – visus metus neužšąlantis Klaipėdos uostas su tranzitui itin palankia...

Kapitonas M. Bastakis: „Turime didžiulį potencialą tapti konkurencinga jūrine valstybe“ nuotrauka, foto

Koronaviruso pandemijos įtaka stebima ir Klaipėdos uoste. Per pirmą šių metų pusmetį...

Antras pusmetis uostui turėtų būti geresnis nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto gimtadienio dieną visai nešventiškai nusiteikę apie tūkstantį žvejų mėgėjų susirinko...

Žvejai mėgėjai kyla į kovą už Kuršių marių žuvis nuotrauka, foto

Tikimasi, kad šeštadienį, rugpjūčio 1 d., Kruizinių laivų terminale susirinks apie 500...

Šeštadienį Klaipėdoje protestuos žvejai mėgėjai nuotrauka, foto

Kretingos rajone - dvi žmogžudystės nuotrauka, foto

Kriminalai, Pastarosiomis dienomis Kretingos rajone net du kartus buvo pralietas kraujas. Abiejuose įvykiuose...

Už kaukės nedėvėjimą parduotuvėje pirmadienį nubaustas vienas žmogus nuotrauka, foto

Lietuva, Už privalomą kaukės nedėvėjimą parduotuvėje pirmadienį nubaustas vienas žmogus, BNS informavo Policijos...

Kapitonas M. Bastakis: „Turime didžiulį potencialą tapti konkurencinga jūrine valstybe“ nuotrauka, foto

Jūra, Lietuvos stiprybė – visus metus neužšąlantis Klaipėdos uostas su tranzitui itin palankia...

Antrajame „Kuršių marių regatos“ etape 53 įgulos tapo vėjo įkaitais nuotrauka, foto

Sportas, Pirmadienį 10:00 turėjęs startuoti antrasis – „Gamtos ateities“ vardo – „Kuršių marių...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...