2020 m. lapkričio 24 d. 20:13 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Pilies uostelis: laivų įvairovė, trūkumai ir ateities planai

2019-07-25, 12:01

Klaudija GUDAITYTĖ

Pilies uostelis: laivų įvairovė, trūkumai ir ateities planai nuotrauka, foto

PROBLEMOS. Jachtų uostelyje laivelius laikantys žmonės įvardijo ne vieną problemą.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Klaipėdos pilies uostelis - neatsiejama miesto dalis. Norinčiųjų savo laivus švartuoti būtent ten skaičius auga ir svarstoma apie uostelio plėtrą. Apie uosteliui būtiną plėtrą kalba ir jame savo laivus laikantys žmonės.

Pasak Jachtų uosto kapitono Viliaus Bartusevičiaus, šiuo metu uostelyje (įskaitant laivus upėje bei antrajame baseine) glaudžiasi apie 300 laivų, iš kurių maždaug 250 yra nuolatiniai.

Vietos yra ne visiems

V. Bartusevičiaus teigimu, uostelyje prisišvartavusių mažųjų laivelių skaičius išlieka maždaug pastovus, tačiau naujus didesnių laivų savininkus tenka nukreipti kitur, nes jiems uostelyje ima trūkti vietos. Apie dešimtadalį uostelio laivų sudaro pramoginiai laivai, kuriuos galima išsinuomoti šventėms ar kelionei į Nidą, Smiltynę, Jūrų muziejų. Jachtų uosto kapitonas teigia, kad uostelyje apsilanko ir užsieniečių laivų. Šiuo metu jų yra apie 10. "Daugiausia rezidentų uostelis sulaukia renginio "The Tall Ship Races" metu. Tuomet čia būna apie 400 laivų", - tikino V. Bartusevičius. Pagal Pilies uostelio taisykles, prie piliavietės gali švartuotis laivai, kurie yra ne platesni nei 6 metrai ir kurių grimzlė yra ne didesnė nei 2 metrai 30 centimetrų.

Sieks plėstis

"Uostelis po truputį atnaujinamas: šiais metais instaliuotos naujos stebėjimo kameros, seni daiktai taip pat lūžta, tad tenka tvarkyti ir juos", - pasakojo V. Bartusevičius.

Paklausus apie ateities planus, Jachtų uosto kapitonas juokauja, kad planų visada yra, tačiau galimybių - ne. Svarbiausia užduotis, kurią siekiama įvykdyti - pabaigti kasti kanalą aplink visą Klaipėdos pilies kalną.


Reklama

SKAIČIUS. Uostelyje glaudžiasi apie 300 laivų.

"Jeigu pavyktų tai padaryti, mūsų uostelis turėtų galimybę plėstis ir priimti naujų laivų", - situaciją komentavo V. Bartusevičius.

Uosto daliai prie gamyklos taip pat yra planų - galvojama pašalinti esančius senus laivams remontuoti skirtus dokus ir jų vietoje įrengti dar vieną baseiną laivams švartuoti.

"Pagrindinė problema, su kuria susiduriame, yra vietos trūkumas, na o šiais metais dar ir nešvara, nes netoli uostelio remontuojamas kelias", - teigė Jachtų uosto kapitonas.

Reklama

PASKIRTIS. Dalį laivų galima išsinuomoti šventėms ar kelionėms.

V. Bartusevičius tikino, kad nemalonumų pridaro ir triukšmaujantis jaunimas - netoli Klaipėdos pilies uostelio esantis Kruizinių laivų terminalas yra pamėgta jaunimo vakarojimo vieta, o tokios vakaronės trukdo ramiai ilsėtis miesto svečiams.

Klaipėdos pilies uostelyje savo laivą maždaug penkerius metus švartuojantis Marius teigia, kad uostelis yra puiki vieta laikyti savo laivą, bet esama ir minusų.

Vienas jų - iš vandens nerenkamos šiukšlės. Priminta ir apie senas vandens kolonėlės, kurios dažnai genda. Uostelyje savo laivelius laikantys žmonės jas neva turi remontuoti patys. Tikimasi, kad artimiausioje ateityje esminės problemos Pilies uostelyje bus išspręstos.

Informacija

Klaipėdos pilies uostelio istorijos ištakos - Klaipėdos pilis ir aplink ją iškastas kanalas, naudotas gynybiniais tikslais. Pilies istorija nepavydėtina: ji buvo apgriauta, apiplėšta, sudeginta. XIX a. pabaigoje Klaipėdos pilis galutinai sunyko, tačiau iškastas kanalas liko. Antrojo pasaulinio karo metais dabartiniame Pilies uostelyje buvo įsikūrusi irklavimo bazė, švartavosi pavieniai žvejų laiveliai. Toks Klaipėdos pilies uostelis, kokį matome dabar, pradėtas kurti šiame dešimtmetyje.

Žymos: pilies uostelis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija su Centrine projektų valdymo agentūra pasirašė sutartį...

Pasirašyta sutartis dėl ES finansavimo nuotrauka, foto

Per dešimt šių metų mėnesių vieninteliam Lietuvos jūrų uostui pavyko ne...

Klaipėdos uoste – teigiamos krovos tendencijos nuotrauka, foto

Dėl sustiprėjusio vėjo ir didelių bangų, Klaipėdos uoste yra ribojama laivyba.

Uoste ribojama laivyba nuotrauka, foto

Tęsiame publikacijų ciklą, kuriame pristatome išskirtines Klaipėdos uosto krovos kompanijų profesijas ir...

Į darbą - kasdien su laivu nuotrauka, foto

Diskusija dėl K. Donelaičio aikštės medžių - aklavietėje nuotrauka, foto

Klaipėda, K. Donelaičio aikštės tvarkymo darbai turėjo prasidėti dar prieš metus, tačiau, pasikeitus...

Nerami "Sūduvio" senatvė nuotrauka, foto

Nuomonės, Ne, "Sūduvis" nėra buvęs piratų laivas. Tai karinis laivas, pastatytas 1958 metais...

Karantiną siūloma tęsti iki gruodžio 17-osios 24 valandos nuotrauka, foto

COVID-19, Laikinoji Vyriausybė trečiadienį svarstys siūlymą tęsti karantiną iki gruodžio 17-osios 24...

Trumpesnė izoliacija - tik medikams, pareigūnams, vadovams nuotrauka, foto

COVID-19, Izoliacijos trumpinimas visiems sąlytį su sergančiuoju koronavirusu turėjusiems žmonėms nebėra taikomas,...

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...