2020 m. lapkričio 1 d. 00:30 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Penktasis triumas. Saugios laivybos administracijai gali vadovauti net filologas?. Vis dar traukia senas pastatas.

Šis skyrelis skiriamas žlugusiam Lietuvos valstybiniam okeaniniam žvejybos laivynui atminti. Humoro ir savikritikos jausmo neturintiems žmonėms jo žinutes skaityti nerekomenduojama. Penktasis triumas (jo mūsų žvejybos laivuose nebūdavo) - vanduo už borto. Taigi visu tuo, kas čia rašoma, tikėti negalima.

Saugios laivybos administracijai gali vadovauti net filologas?

Apie konkursą Saugios laivybos administracijos direktoriaus pareigoms užimti jūrininkai sužinojo atsitiktinai. Prieš tai Vandens transporto departamento direktorius Juozas pasiguodė Klaipėdos žinisklaidai, kad jūrininkai nenorį dalyvauti konkurse, nes esąs per mažas direktoriaus atlyginimas. Tiesą sakant, pačių jūrininkų nuomonės apie tai niekas net neklausė, už juos kalbėjo valdžia.
Apie konkursą kad ir nebrangiai bet šiltai vietelei krante užimti buvo paskelbta "Valstybės žinių" priede, kurio doras jūrininkas niekada nėra matęs. Kam jam knistis po popierius, jeigu valdžia žadėjo paskambinti ir pranešti.
Atsitiktinai, likus kelioms dienoms iki konkurso paskelbimo, sužinojus kad jis skelbimas, staigiai buvo sušuktas kapitonų pasitarimas. Siūlyta dalyvauti konkurse profesoriui Vytautui Paulauskui, tolimojo plaukiojimo kapitonui Broniui Bikulčiui ir LISCO kelto "Vilnius" kapitonui Romualdui Šostakui. Taip, jie, ko gero, tikrai gyvena gerai, daug uždirba, nes atsisakė dalyvauti. Tačiau atsirado jūrininkų, dėl šeimyninių ir kitokių priežasčių negalinčių užsienio laivuose uždirbti tūkstančių dolerių, tokių, kuriuos tenkintų tas varganas daugiau kaip 2000 Lt atlyginimas. Tačiau dokumentus spėjo pristatyti komisijai tik Zigmas Mozeris.
Beje, jūrininkus įžeidė Saugios laivybos administracijos direktoriui keliami reikalavimai - "turėti aukštąjį universitetinį reikalavimą (jūrų specializacija būtų privalumas). Vadinasi, už saugią laivybą Lietuvoje gali atsakyti ir žemės ūkio specialistas, turintis universitetinį išsilavinimą? Jūrininkai juokauja sakydami, kad Saugios laivybos administracijai gali vadovauti ir koks nors žurnalistas, gyvenime savo akimis laivų neregėjęs. Dieve, kur link mes einame? Negi greitai ir lėktuvų lakūnus pakeis traktoristai?
Sakoma, kad ir Sigitas Šileris, prieš tai vadovavęs Saugios laivybos administracijai, buvo paprašytas išeiti į pensiją, nelaukiant konkurso paskelbimo todėl, kad buvo geras specialistas - tolimojo plaukiojimo kapitonas, tad nešoko pagal Vilniaus ponų dūdą. Kai kas mano, kad tas konkurso skelbimas tik akims apdumti. Robertinas kaip vadovavo laikinai administracijai, taip vadovaus ir toliau.

Vis dar traukia senas pastatas

Nors jau gana seniai vietoj buvusios "Laivininkystės" atsirado dvi akcinės bendrovės "LISCO Baltic Service", ir "Lietuvos jūrų laivininkystė", tačiau jūrininkai, grįžę iš tolimų reisų, vis dar automatiškai eina pas valdžią į buvusį "Laivininkystės" pastatą J. Janonio gatvėje. Jūrininkas pasisveikina su "LISCO Baltic Service" generaliniu direktoriumi Artūru Gedgaudu, pasikelia liftu į reikiamą aukštą ir staiga prisimena, kad nors dabar jo firma vadinasi irgi "Lietuvos jūrų laivininkystė", bet jos generalinis direktorius yra Vytautas Vismantas ir kad jos administracinis pastatas yra Malūnininkų gatvėje.
Ko norėti iš jūrininkų, kad jie sugrįžę į savąjį uostą sunkiai adaptuojasi ir pripranta prie kokių nors naujovių, jei Valstybės turto fondas dar ima ir atsiunčia "LISCO Baltic Service" visokių nurodymų, paprašo ataskaitų, tarsi šios bendrovės danai dar nebūtų nupirkę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Tęsiame publikacijų ciklą, kuriame pristatome išskirtines Klaipėdos uosto krovos kompanijų profesijas ir...

Nuo suvirintojo iki vyriausiojo stividoriaus nuotrauka, foto

Kuršių marios ir Baltijos jūra pernai neatitiko geros cheminės būklės, rodo Aplinkos...

Jūros ir marių dugne - per daug gyvsidabrio, nikelio, cinko nuotrauka, foto

„BLRT Grupp“ koncerno dukterinė įmonė „Marketex Marine“ pastatė ir perdavė savo ilgametei...

„BLRT Grupp“ pastatė pasaulyje analogų neturinčią jūrinę žuvivaisos baržą nuotrauka, foto

Klaipėdos teisėsaugininkai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimos aplinkos taršos ir užteršto grunto...

Nutrauktas tyrimas dėl užteršto grunto Klaipėdos uoste nuotrauka, foto

Emocinę nepriežiūrą neretai patiria pasiturinčių tėvų vaikai nuotrauka, foto

Psichologija, Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad...

Palangos „Naglio“ kino teatras taps regionine filmoteka nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prieš daugiau nei 60 metų pastatytas ir iš esmės neremontuotas Palangos...

Baltarusija nuo sekmadienio uždaro sienas užsieniečiams nuotrauka, foto

Pasaulis, Baltarusija nuo sekmadienio laikinai uždaro savo sienas užsienio piliečiams ir asmenims...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...