2020 m. spalio 1 d. 22:20 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Pagarbos jūrinei bendruomenei netrūko ir šiemet

(6)

Pagarbos jūrinei bendruomenei netrūko ir šiemet nuotrauka, foto

ŠVENTĖ. Jūrinė bendruomenė iškilmingai pagerbta ir šiemet.

© Uosto direkcijos nuotr.

Reklama

Paprastai tokie garbingi apdovanojimai kaip pirmojo Klaipėdos uosto kapitono Liudviko Stulpino medaliai būdavo teikiami per Jūros šventę, Jūrininkų vakare, vykdavusiame Klaipėdos koncertų salėje. Šiemet, atsižvelgiant į saugumo, susijusio su koronaviruso pandemija, rekomendacijas, visa šventinė ceremonija persikėlė į Smiltynę, prie paminklo "Albatrosas", skirto iš jūros negrįžusiems jūrininkams prisiminti.

"Albatrosas - galingas jūrinis paukštis, drąsos ir stiprybės, taip pat tvirtumo, ištvermės ir atkaklumo simbolis. Drąsiai galima sakyti, kad tai savybės žmonių, kurie yra atsidavę jūrai, pašventę savo gyvenimus jūrinei veiklai. Tai, ką jūs darote, rodo, kad Lietuva yra jūrinė valstybė, o jūsų darbas mūsų šalį dar labiau garsina. Linkiu visiems albatroso stiprybės, kantrybės, drąsos ir plačių polėkių", - renginio metu sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Net du medalininkai

L. Stulpino apdovanojimas skiriamas už ypatingus nuopelnus Lietuvos vandens transportui ir jūrų pramonei. Medalio steigėja - Lietuvos susisiekimo ministerija. L. Stulpino apdovanojimo medalio komplektą sukūrė ir pagamino Uosto direkcija. Medalis ir miniatiūra pagaminti iš aukso, sidabro ir juvelyrinio stiklo emalio.

Kol kas apdovanotų šiuo medaliu jūrinės bendruomenės atstovų nėra daug.

Šiemet toks medalis įteiktas kapitonui, Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) pirmininkui Petrui Bekėžai už ilgametį ir nepriekaištingą darbą puoselėjant Lietuvos jūrų ir vidaus vandenų laivynus, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje.

ĮVERTINIMAS. Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža sako, kad kapitono L. Stulpino medalis jam yra visos Lietuvos jūrininkų sąjungos darbo įvertinimas.

"Mano kandidatūrą iškėlė LJS taryba. Dabar tai, kam teikti L. Stulpino medalius, transporto darbuotojo garbės ženklus, sprendžia ministerijos sudaryta komisija. Iki paskutinės minutės nežinojau, koks bus sprendimas", - sakė P. Bekėža.

Jo manymu, tas medalis yra Lietuvos jūrininkų sąjungos pripažinimas. "Aš tik jai vadovauju, o dirba gana daug žmonių. Man labai džiugu, kad įvertinti mūsų sąjungos nuopelnai. Mes keliame klausimus, kurie jau būna išspręsti kitose valstybėse. Siekiame, kad Lietuvos teisinė bazė atitiktų tarptautinės teisės aktų reikalavimus. Taryba man, kaip pirmininkui, neleidžia snausti, o aš judinu kitus", - kalbėjo P. Bekėža, LJS vadovaujantis nuo 1995 metų su 1,5 metų pertrauka.

L. Stulpino medalis už nepriekaištingą ilgametį darbą plėtojant Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, jūrų krovos, uosto konkurencingumo didinimą, pažangių technologijų ir gamybos metodų įdiegimą, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje šiemet skirtas Vidmantui Dambrauskui, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentui ir UAB Birių krovinių terminalo generaliniam direktoriui. Deja, jis šventėje dalyvauti negalėjo.

Uosto kapitonui - du apdovanojimai

Lietuvos Respublikos jūrų transporto darbuotojo garbės ženklu apdovanoti Vytautas Petrulis, asociacijos "Jūros veteranai" pirmininkas ir Alvydas Butkus, UAB "Klaipėdos laivų remontas" generalinis direktorius.

Lietuvos Respublikos ministro pirmininko padėkos raštai įteikti Sergejui Piavinui, AB "DFDS Seaways" laivų elektromechanikui, ir Linui Adomauskui, UAB Limarko jūrų agentūros Ekspedijavimo skyriaus vadovui.

Reklama

Susisiekimo ministro padėkos raštais apdovanoti Genadijus Šamovas, UAB "Gridinsenta" direktorius, Vytautas Dačkus, Uosto direkcijos laivo "Gelmė" kapitonas, Vytautas Prišmontas, AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos laivų mechanikas.

Susisiekimo ministro padėkos raštu ir Uosto direkcijos darbuotojo garbės ženklu už nuoseklų ir kryptingą darbą, nuopelnus stiprinant Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įvaizdį, didinant uosto konkurencingumą, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje apdovanotas Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna.

 KAPITONAS. Klaipėdos uosto kapitonui Adomui Aleknai įteiktas Susisiekimo ministerijos padėkos raštas ir Uosto direkcijos garbės ženklas.

Pauliaus Lindenau medaliai, kuriuos įsteigė Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacija, įteikti Povilui Jasukaičiui (UAB "Klaipėdos Laivų remontas") ir Vladimirui Bugajevui (UAB "Garant group").

Lietuvos jūrininkų sąjungos ir asociacijos "Jūros veteranai" įsteigti jūros veteranų ženklai įteikti bocmanui Sergejui Gubkinui, kapitonui Juozui Bakanauskui, jūreiviui Jonui Šalkauskui, motoristui-tekintojui Andrejui Jefremenkai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

zzz

2020-07-30   16:41

IP: 172.69.190.14

nera laivyno , nera ir kapitonu

2020-07-30   15:31

IP: 172.69.190.68

Gaila, kad taip neprofesionalus žurnalistai (Dalia BIKAUSKAITĖ) rašo apie Lietuvos jūrininkus. Gal reikėtu bent žvilgtelėti į pono Bekėžos nuotrauką, kad jis gal mechanikas? ......Šiemet toks medalis įteiktas kapitonui, Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) pirmininkui Petrui Bekėžai ......Kodėl reikia žmogų kompromituoti????

>>> Pauliui

2020-07-30   13:52

IP: 172.69.190.76

tai sovietinio laivyno kapitonai kurie dirbo ant laivų su raudona vėliava.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

UAB Kruizinių laivų terminalui šie metai ypač skausmingi, kadangi kruizinė laivyba buvo...

Kaip gyvena Kruizinių laivų terminalas be laivų? nuotrauka, foto

Šio buriavimo sezono naujovė - pasieniečiai tikrino visus buriuotojus. Dar viena naujovė...

Klaipėdos pilies uostas turės naują kapitoną nuotrauka, foto

Įdomi tendencija, kad šiemet vasarą visi AB "Smiltynės perkėla" rodikliai šiek tiek...

Vasara keltininkams buvo nebloga, o rugsėjis - rekordinis nuotrauka, foto

Tarptautinio uostų terminalų operatoriaus „Terminal Investment“ valdomos vienos didžiausių Klaipėdos uosto krovos...

Rekonstravus „Klaipėdos Smeltės“ terminalą, pajėgumai išaugo dvigubai nuotrauka, foto

Ačiū policininkui, išgelbėjusiam mergaitę iš gaisro nuotrauka, foto

Žmonės, Telšių rajono policijos komisariato vyriausiajam patruliui Dovydui Valančiui nereikėjo laukti...

To Palangoje dar nebuvo: poilsiautojai keičia visus planus nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, To Palangoje, ko gero, dar nebuvo – šiltais orais ir svečių gausa...

Dėl vilkinamos Žaliakalnio mokyklos renovacijos nutraukiama sutartis su rangovu nuotrauka, foto

Klaipėda,  Neapsikentusi nuolatinio darbų vilkinimo Klaipėdos miesto savivaldybės administracija šiandien nutraukė sutartį su...

Palanga siekia iš emigracijos susigrąžinti vaikus auginančias šeimas ir jaunimą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Su Palanga savo ateitį apsisprendę susieti jauni žmonės sulauks kurorto Savivaldybės finansinės...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...